BDAR
Privatumo politika
Visuomenei

Trečiojo amžiaus universitetas

Minint tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną  2010 m. spalio 1 d., Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universitetas pradėjo savo veiklą. Įkūrus TAU Sveikatos fakultetą, buvo siekiama suteikti galimybę Klaipėdos senjorams turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį, gilinti žinias apie sveiką gyvenseną vienijant pagyvenusius žmones,  neribojant amžiaus ir išsilavinimo.

Trečiojo amžiaus universiteto siekis – suteikti galimybę vyresnio, pensinio amžiaus žmonėms dar daug metų išlikti aktyvia visuomenės dalimi ir turėti galimybę džiaugtis šviesia senatve, kai pagyvenę žmonės, dažniausiai jau tapę pensininkais, turėdami nemažai laisvo laiko, galėtų skirti jį studijoms, tobulėjimui, savo jaunystės siekių ir svajonių įgyvendinimui. Paskaitos orientuotos į sveikatos ir į sveikos gyvensenos propagavimą, kadangi sveikata yra aktyvaus domėjimosi sritis vyresniame amžiuje. Į paskaitų tvarkaraštį įtraukiamos ir edukacinės  paskaitos (paskaitų temos, pagal galimybę, sudaromos atsižvelgiant ir į senjorų pageidavimus).

Studijos trunka 2,5 metų. Į paskaitas senjorai renkasi kas antrą savaitę, t.y. du kartus per mėnesį. Paskaitos trukmė – dvi akademinės valandos. Senjorai yra aktyvūs studentai, po kiekvienos paskaitos pareiškia savo nuomonę, diskutuoja su lektoriais. Senjorai turi galimybę susipažinti su kompiuterinio raštingumo pagrindais, lankytis universiteto bibliotekoje, jiems suteikiama teisė naudotis auditorijomis. Paskaitas jiems skaito Klaipėdos universiteto dėstytojai, gydytojai praktikai bei kviečiami įvairių institucijų atstovai.

Senjorai dalyvauja SvMF Sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vykdomame projekte „Amžinai jaunas 65+”

 

Šventinė mokslo metų užbaigimo akimirka

TAU studentai teigia, kad pradėjus lankyti universitetą padidėjo užimtumas, atsirado galimybė daugiau sužinoti apie sveikatos problemas bei jų profilaktines priemones, o lankyti paskaitas, susitikti su bendraminčiais yra didelis malonumas.

Kiekvienas naujų mokslo metų atidarymas ir užbaigimas vyksta šventiškai. Po vasaros atostogų senjorai į paskaitas renkasi spalio mėnesį, o mokslo metai užbaigiami gegužės mėnesį. Baigę studijas senjorai gauna neformalaus ugdymo pažymėjimą. Didžioji dalis vėl sugrįžta į pirmą kursą toliau klausyti paskaitų ir dalyvauti „studentiškame“ gyvenime.

 

Sveikatos mokslų fakulteto Trečiojo amžiaus universitetas savo veikla prisideda prie vyresniosios kartos socialinės integracijos į visuomenę ir šioje veikloje mato dideles potencialias plėtros galimybes, siekiant įgyvendinti „trečiojo amžiaus“ žmonių lūkesčius.

Tatjana Žuravliova
Klaipėdos universiteto
Sveikatos mokslų fakulteto administratorė
Tel. +370 46 398 550
El. paštas administratorius.svmf@ku.lt