BDAR
Privatumo politika
Verslui

KU laivynas

Klaipėdos universitetas — vienintelis universitetas Lietuvoje, turintis savo laivyną. Jį sudaro mokslinių tyrimų laivas „Mintis“, mokomasis burlaivis (gafelinė škuna) „Brabander“ ir jūrinė dvistiebė jachta „Odisėja“.

Kiekvienas laivas turi savo paskirtį. Laivai „Odisėja“ ir „Brabander“ naudojami mokomojo buriavimo, laivavedybos mokymo, nardymo, paukščių stebėjimo tikslais. Laivo „Mintis“ darbai susieti labiausiai su moksliniais tikslais.

Jūrinių mokslinių tyrimų, atliekamu universiteto laivais „Mintis“ ir „Brabander“ spektras gan platus – dugno reljefo, geologiniai, geofiziniai, biologiniai bei kiti tyrimai, kuriems naudojama įvairi mokslinė įranga, tokia kaip daugiaspinduliniai echolotai, šoninės apžvalgos sonarai, magnetometrai, distanciniu būdu valdomi povandeniniai robotai, vibrogrežimo ir kita įvairi tyrimų įranga. Laivas Mintis turi dinaminio pozicionavimo sistemą(DP – Dynamic Positioining System), kuri leidžia atlikti jūrinius tyrimus, kuriems reikalingas ypatingai tikslus pozicionavimas (laivo išlaikymas užduotoje vietoje).

Mokomasis burlaivis „Brabander“ yra atviras plačiajai visuomenei, juo vyksta ekskursijos, edukaciniai pasiplaukiojimai, studentų ir moksleivių praktiniai užsiėmimai. Tai yra didžiausias Lietuvoje plaukiojantis burlaivis, todėl kiekvienais metais pamatyti ir leistis į jūrinę kelionę laivu „Brabander“ siekia vis daugiau žmonių. Nė vieną kartą burlaivis atstovavo Klaipėdos universitetui, uostamiesčiui ir Lietuvai regatose ir tarptautiniuose renginiuose.

Mažiausias universiteto laivas yra jachta „Odisėja“. Ši 14 m ilgio iš stiklo plastiko pagaminta kylinė jachta pastatyta Gdanske 1985 m., Klaipėdoje ji nuo 1993 m. naudojama buriavimo mokymui ir tam tikriems moksliniams tyrimams.

Klaipėdos universiteto laivynas bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio švietimo ir kultūros įstaigomis, ugdant jūrinę dvasią — Klaipėdos jūrų kadetų mokykla, Lietuvos Aukštąja Jūreivystės mokykla, VšĮ Klaipėdos šventės, Latvijos Hidroekologijos institutu, Baltic Sail (Gdansk, Lenkija), Mažojo laivyno akademija, jūrų skautų organizacijomis, buriavimo klubais ir asociacijomis.

Paslaugos

  • Edukaciniai plaukimai burlaiviu „Brabander“ ir „Odisėja“
  • Mokomoji buriavimo praktika jūrine jachta „Odisėja“
  • Renginiai laivuose
  • Komandos formavimo (team-building) renginiai
  • Dalyvavimas jūriniuose renginiuose
Aktualu
  • Projektas „Burių miestas“

    2023 metais Klaipėdos universitetas kartu su partneriais pradėjo įgyvendinti Klaipėdos miesto savivaldybės dalinai finansuojamos jūrinės kultūros edukacijos burlaiviuose programos projektą „Burių miestas“. Šiemet universiteto burlaiviai dalyvavo kultūriniuose renginiuose: ant burlaivio „Brabander“ denio buvo teikiamos Vakaro Lietuvos dainų šventės regalijos dalyviams, o jachta „Odisėja“ atplukdė džiazą į Klaipėdą Tarptautinio Klaipėdos Pilies džiazo festivalio metu, taip pat jos denis buvo atviras visiems lankytojams Mindaugo karūnavimo dieną.

    Plačiau

Kontaktai

„Brabander“ ir „Odisėja“
Tel. 0 687 35375
El. paštas ana.timonina-mickeviciene@ku.lt

„Mintis“
Tel. 0 650 55978
El. paštas tomas.zapnickas@ku.lt