BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Birželio 04 d.

Klaipėdos universitete duris atvėrė EU-CONEXUS bendradarbystės erdvė

Šiandien, birželio 4 d., Klaipėdos universitete (KU) duris atvėrė nauja išmani EU-CONEXUS (Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai) bendradarbystės erdvė, kuri pritaikyta tiek darbui, tiek poilsiui. Naujoje erdvėje studentai bei universiteto bendruomenės nariai galės susiburti, dirbti, ilsėtis. Tikimasi, kad čia gims daug naujų idėjų ir svarbių mokslinių darbų.

EU-CONEXUS erdvė studentams ir visai universiteto bendruomenei bus prieinama 24 val. per parą, 7 d. per savaitę. Čia įrengtos 8 individualaus darbo vietos ir grupiniam darbui skirta erdvė. Sumontuota moderni konferencinė ir vaizdo transliavimo įranga, yra prieiga prie KU bibliotekos duomenų bazių.

Galima nuspėti, kad čia universiteto personalas ir studentai praleis ne vieną valandą, tad pasirūpinta ir poilsio erdvėmis. Pastatyti poilsiui skirti baldai, mini skaitykla, į kurią įvairias knygas ir leidinius sunešė KU bendruomenė. Įrengta poilsio zona, kurioje apsilankę galės užkąsti, pasivaišinti kava ar arbata.  

Kirpdami simbolinę juostą EU-CONEXUS erdvę atidarė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas, EU-CONEXUS institucinė koordinatorė doc. dr. Rima Mickevičienė ir KU Studentų sąjungos prezidentas Augustas Andruška.

„Studentams buvo reikalinga bendra erdvė, kurioje jie galėtų dalintis idėjomis, mokytis, dirbti įgyvendinant naujus projektus. Tikiu, kad čia gims daug svarbių pažinčių, individualių ir grupinių projektų, mokslinių tyrimų“, – visus susirinkusius sveikino KU rektorius prof. dr. A. Razbadauskas.

KU priklausymo Europos universitetų aljansui svarbą pabrėžė EU-CONEXUS institucinė koordinatorė doc. dr. R. Mickevičienė. Anot koordinatorės, nauja erdvė paskatins glaudžiau bendradarbiauti aljanso studentus ir dėstytojus.

„Tikiu, kad šioje ilgai lauktoje erdvėje studentų ir dėstytojų gimusias iniciatyvas galėsime pristatyti ne tik savo bendruomenės nariams, bet ir mokykloms, kitiems socialiniams partneriams. Naudokitės šia infrastruktūra, bendraukite su aljanso partnerių studentais“, – sakė doc. dr. R. Mickevičienė.

Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Vaitiekus pasveikino Klaipėdos universitetą visos šalies studentų vardu ir sako, kad tokios erdvės, kaip ši suburia kurti, tirti, tobulėti kartu.

„Bendradarbystės erdvė – žingsnis į priekį. Tegul ši erdvė būna švyturys visai bendruomenei, tegul čia gimsta genialios idėjos, nuostabūs baigiamieji darbai“, –  susirinkusius sveikino P. Vaitiekus.

EU-CONEXUS aljansui be Klaipėdos universiteto priklauso dar 8 Europos universitetai partneriai.  Priklausymas aljansui itin reikšmingas, nes tai integruota tarpvalstybinė aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucija, tirianti išmanių urbanizuotų pakrančių tvarią plėtrą.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos