BDAR
Privatumo politika

Fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“

 Vyduno-paroda-post.png
  • 2023-03-24 | Penktadienis 15:00 val.

2023 metų kovo 24 dieną 15:00 valKlaipėdos universitete atidaroma fotomenininkės Lilijos Valatkienės fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“. Paroda universitete bus eksponuojama iki balandžio 21 dienos.

Apie parodą

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešajai bibliotekai sukurta žurnalistės, redaktorės, fotomenininkės Lilijos Valatkienės fotorefleksijų ir dokumentinės fotografijos darbų paroda „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“, papildyta autorės parengtais etiketažais, atspindi Vydūno gyvenimo ir veiklos kelią, jo puoselėtas ir skleistas idėjas.

Žurnalistė, fotomenininkė Lilija Valatkienė, apkeliavusi Vydūno gimtąsias ir laikinos prieglaudos, kūrybos bei darbo vietas, po kruopelytę rinko išbarstytą istorinį palikimą, aktualizuodama mūsų didžiojo filosofo ir mąstytojo Vydūno svarbą, jo literatūrinio palikimo unikalumą, kuriame labai ryškiai atsispindi ir kasdienybės trapumas. Vydūno požiūris į tautos kultūros reikšmę yra aktualus Lietuvai šiandien, atsakant į globaliojo pasaulio iššūkius.

Parodą „Vydūnas – žinomas, bet nepažintas“ sudaro dokumentinių fotografijų ciklai, atskleidžiantys mąstytojo, filosofo, dramaturgo veiklos ir jo nelengvą gyvenimo kelią iš Mažosios Lietuvos per Tilžę į Vokietiją bei dokumentuoja Vydūno sugrįžimą atgal į Mažąją Lietuvą, į Bitėnų kapinaites.

Šį kelią Vydūno pėdsakais nukeliavusi L. Valatkienė parodoje demonstruoja ir savo fotorefleksiją. Šie darbai sukurti naudojant autorinę techniką. Nukeldama žiūrovus į Tilžę, Detmoldą (Vokietija), Kintus, Bitėnus, autorė parodos lankytojams suteikia ir unikalią progą susitikti su žmonėmis, kurių lūpose Vydūno mokymai gyvena iki šiol, kasdien, pabrėždama tų žmonių suformuotas vertybines nuostatas.