BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Birželio 05 d.

„Žaliųjų idėjų festivalyje“ tvarumo idėjas pristatė EU-CONEXUS organizuotame konkurse triumfavę moksleiviai

Šiandien, birželio 5 d., Prezidentūros kiemelyje vykstančiame „Žaliųjų idėjų festivalyje“ dalyvavo ir geriausias tvarumo idėjas pristatė moksleiviai, triumfavę tarptautiniame tvarumo idėjų konkurse „Think Smart, Create Green“ („Galvok protingai, kurk žaliai“), kurį jau ketvirtą kartą organizavo Europos universitetų aljansas EU-CONEXUS.

Renginyje, vykusiame minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, projektą „Palapinė-apsiaustas-miegmaišis“ moksleiviams, mokytojams ir kitiems lankytojams pristatė šių metų EU-CONEXUS organizuoto konkurso „Think Smart, Create Green“ nugalėtojai – S. Dacho progimnazijos moksleiviai. Komanda konkursui sukūrė palapinę-apsiaustą-miegmaišį. Moksleiviai skelbė pakuočių rinkimo akciją, tvarkė, plovė riebaluotas pakuotes. Iš jų buvo pasiūtas pirmasis sugalvoto produkto sluoksnis, kitas buvo siuvamas iš nesuyrančių plastiko maišelių, vidurys užpildytas naudotais medvilniniais audiniais. Toks apsiaustas gali gelbėti žmones kaip palapinė, pavyzdžiui, ištikus žemės drebėjimui, gali šildyti ir saugoti nuo lietaus kaip apsiaustas ar atlikti miegmaišio funkciją.

Kita S. Dacho progimnazijos moksleivių komanda pristatė projektą „Our Future Eco Show“. Komanda sukūrė mokyklos ateities modelį, kurio gamybai buvo panaudotos tik antrinės žaliavos. Remiantis tvarumo, ekologiškumo principais, mokykla sukurta veikti kaip uždara ekosistema, kuri pati save išlaiko. Rūsyje įrengta atliekų tvarkymo erdvė, sliekynas sodo atliekoms perdirbti, vandens talpa, taip pat įrengta edukacinė erdvė popieriui gaminti. Antrame aukšte – rūbų keitykla, trečiame aukšte – laisvalaikio/poilsio zona: akvaponikos principu veikiantys akvariumai, dviračių stovėjimo aikštelė su įkrovimo elementais. Sodas daržovėms auginti įkurdintas šalia mokyklos.

Geriausias tvarumo idėjas pristatė ir praėjusių metų konkurso dalyviai. Tarp jų – pirmosios vietos nugalėtojai, vėl gi S. Dacho progimnazijos moksleiviai. Jie pristatė projektą „Tiny Green Feet Towards Environmentally Friendly Schhool“. Moksleiviai pateikė įtikinantį ir iki smulkmenų apgalvotą aplinkai draugiškos mokyklos maketą. Tokioje mokykloje patalpų apšvietimas taupiai naudoja elektros energiją. Saugodamiesi nuo triukšmo ir taršos, mokiniai pastato sienas apželdino augalais, o juos laisto surinktu lietaus vandeniu. Beje, ir daržovės maistui auginamos mokinių sukurtos mokyklos sode, o į pamokas važiuojama tik su dviračiais.

Dar vieną projektą „Ateities mokykla“ pristatė Gargždų „Kranto“ progimnazijos komanda. Moksleiviai sukūrė detalų savo mokyklos ateities 3D modelį, kuriame atsižvelgė į įvairius statistinius duomenis, siekdami juos maksimaliai pagerinti. Mažesnės elektros sąnaudos, tobulinta šildymo ir vėdinimo sistemos. Remiantis tvarumo, ekologiškumo principais, transformuota mokyklos erdvė. Suplanuotos poilsio zonos, vertikalūs sodai, kuriuose būtų auginamos daržovės. 

Renginio metu Klaipėdos universiteto botanikos sodo edukatorės kvietė moksleivius į edukaciją. Norintys galėjo pasigaminti delmonus – puošnius maišelius (kišenes), kurias galima rišti ant juosmens. Šis unikalus maišelis yra būdingas tik Mažajai Lietuvai.

„Žaliųjų idėjų festivalyje“ geriausias tvarumo idėjas ir projektus iš viso pristatė net 25 įmonės, institucijos, nevyriausybinės organizacijos.

Renginio tikslas – supažindinti visuomenę ir ypač jaunimą su aplinkosaugos inovacijomis, žaliosiomis iniciatyvomis ir projektais bei paskatinti kiekvieną prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos