Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Rugpjūčio 01 d.

Paskelbti Šachmatų festivalio nugalėtojai

Liepos 30 d. pasibaigė visą savaitę trukęs XX tarptautinis šachmatų festivalis „Jūros šventė – 2023” skirtas ICCF didmeistrio, FIDE meistro Boriso Rumiancevo atminimui. Festivalio programoje vyko keturi turnyrai šveicariška sistema, buvo skaičiuojamas FIDE reitingas. Po atkaklių kovų Klaipėdos universiteto Stasio Vaitekūno Auloje paaiškėjo varžybų nugalėtojai ir prizininkai.

Klaipėdos miesto šachmatų federacija padovanojo džemperius ir sportinius marškinėlius Klaipėdos miesto šachmatų treneriams: Leonidui Beliajevui, Anai Borisovaitei iri Klaudijui Jonaičiui bei negalėjusiems dalyvauti renginyje Viktorui Galuščak, Vladimirui ir Tatjanai Balaklijec.

Įdomūs faktai:

Iš viso festivalyje varžėsi 117 šachmatininkų, nors, sudėjus keturių turnyrų žaidėjų skaičių, gautume 199 dalyvius. Čia ne aritmetinė klaida, nes turnyrai vyko skirtingu laiku ir tas pats žaidėjas galėjo dalyvauti keliuose turnyruose. Taip padarė ir vyriausias varžybų dalyvis Gintautas Barščiauskas (Klaipėda). Amžius, 82 - ji metai, nepamaišė – Gintautas, kaip ir dar penki jaunesni šachmatininkai, žaidė visuose keturiuose festivalio turnyruose. Trijuose iš keturių turnyrų dalyvavo dar 23 žaidėjai. Svečiai iš toliau dažniausiai žaidė viename klasikinių ir viename greitųjų šachmatų turnyre, taip sutaupydami nakvynių skaičių.

Jauniausiems festivalio dalyviams – 7-ri metai (tokių žaidėjų buvo 6). Vienas jų, Armandas Savickas, turėjo drąsos žaisti net trijuose turnyruose, kai kitiems bendraamžiams užteko vieno.

Pirmą kartą turnyre žaidė svečiai iš Vokietijos ir Nigerijos. Lyginant su praėjusiais metais padaugėjo dalyvių iš Ukrainos, o iš Latvijos sumažėjo. Pagal miestus (neskaičiuojant Klaipėdos) kaip ir pernai daugiausiai šachmatininkų iš Gargždų ir iš Vilniaus, iš viso atvyko dalyviai iš 23 skirtingų miestų.

Pagrindiniame, klasikinių šachmatų A turnyre dominavo didžiausius FIDE reitingus tarp dalyvių turintys jaunuoliai: 16-metis moksleivis Gleb Pidlužnij bei 21-rių studentai Andrej Levitskij ir Marija Šibajeva. Su pagrindiniais konkurentais sužaidęs lygiosiomis, o kitas partijas laimėjęs, Glebas pirmą kartą nugalėjo šio festivalio A turnyre. Jo konkurentai patyrė po vieną pralaimėjimą: Andrejus pralaimėjo Marijai, o Marija pripažino Silvestro Armonaičio pranašumą. Todėl prieš paskutinįjį ratą Silvestras pakilo į pirmąją vietą ir prizinės vietos buvo pasidalintos paskutinę turnyro dieną. Netikėtumų nebebuvo, laimėjo visi didesnį FIDE reitingą turintys žaidėjai. Andrejus įveikęs Silvestrą tapo antru, nes lygiąsias su Glebu jis pasiekė žaisdamas juodosiomis, o Marija – baltosiomis figūromis. Silvestrui Armonaičiui, pralaimėjus dvi partijas, teko tenkintis ketvirtosios vietos prizu. Festivalio rėmėjos įmonės „Nostra“ daiktinius prizus A turnyre dar gavo 5-tos vietos laimėtojas Vaclovas Pocius, su reitingu iki 2000 – Martynas Žirnovas (visi klaipėdiečiai) ir Dovydas Spevak iš Gargždų, kaip geriausias jaunimo atstovas (U18).

Rekordiškai daug dalyvių susirinko B turnyre. Su trumpesne klasikinių šachmatų kontrole, varžėsi 73 mažiau patyrę šachmatininkai, kurių FIDE reitingas neviršija 1600. Netikėtai lyderiu tapo pagal reitingus tik 14-toje vietoje buvęs Bronius Budrys iš Vilniaus. Jis savo FIDE reitingą padidino net 107 taškais ir pelnytai tapo turnyro nugalėtoju, nors ir pralaimėjo paskutinę partiją šešiolikmečiui Titui Bosikiui iš Kauno, kuris liko antras. Tiek pat taškų surinko ir pernai metų B turnyro nugalėtojas, dvylikametis klaipėdietis Matvejus Pidlužnij, bet pagal papildomus rodiklius Matvejus liko trečias.

Kitus prizus pasidalino: Nojus Semenauskas iš Gargždų gavo stipriausio žaidėjo be reitingo prizą, klaipėdietė Donata Januševičiūtė nugalėjo moterų įskaitoje, svečias iš Kijivo Andrej Baraniuk – stipriausias tarp senjorų (S60), geriausio užsieniečio prizą iškovojo – Stanislavs Melihovs iš Liepojos.

Apdovanoti ir geriausiai žaidę vaikai:

U12 grupėje nugalėjo klaipėdietis Matvej Pidlužnij, antras – Ignas Jasas iš Panevėžio, o bronzą iškovojo Julius Mikolavičius (Šiauliai).

U10 grupėje pirma – viešnia iš Vilniaus Zlata Bogomolnikova, sidabro medaliu pasidabino Deniel Bitounti-Mpompa iš Klaipėdos, trečias liko kitas klaipėdietis Maksim Potapkin.

U8 grupėje auksą iškovojo klaipėdietis Oliver Rimpo, sidabrą – taip pat klaipėdietis Arsenijus Valauskas, trečias liko svečias iš Gargždų Gytis Jonauskas.

„Žaibo“ varžybos buvo vyko ketvirtadienį, liepos 27 dieną. Jose kiekvienam dalyviui skiriamos tik trys minutės visai partijai, pridedant po 2 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. Susirinko 50 dalyvių. Azartiškų varžybų nugalėtoju tapo Klaipėdoje studijuojantis ukrainietis Andrej Levitskij laimėjęs visas žaistas partijas. Klaipėdietis Gleb Pidlužnij pralaimėjo tik Andrejui, surinko 6 taškus ir pasidabino sidabro medaliu. Po 5 taškus turėjo net 6 dalyviai: pagal papildomus rodiklius trečia prizinė vieta atiteko keturiolikmečiui Danieliui Šer iš Šiaulių, ketvirta Linui Lukošiui iš Kretingos, penkta Dimitrijui Beliajevui iš Klaipėdos. Tarp vyriausiųjų (S60) geriausias buvo Rimvydas Lukošius (Gargždai), moterų prizą laimėjo Asta Valčiukienė iš Ukmergės. Daiktiniais prizais ir medaliais buvo apdovanoti vaikinai ir merginos pagal amžiaus grupes:

U18 geriausi buvo Dovydas Spevak (Gargždai) ir Agota Kontrimaitė (Plungė);

U12 – Ignas Jasas (Panevėžys) ir Arina Budiak (Klaipėda).

Liepos 29, šeštadienį, vyko greitųjų šachmatų varžybos. Jose kiekvienam dalyviui buvo skirtos 6 minutės partijai, pridedant po 5 sekundes už kiekvieną padarytą ėjimą. Prie lentų susėdo 57 dalyviai. Penki geriausi gavo piniginius prizus. Ir vėl užtikrintai nugalėjo visas žaistas partijas laimėjęs FIDE meistras Andrej Levitskij. Klaipėdietis Silvestras Armonaitis pralaimėjo tik Andrejui ir pasidabino sidabro medaliu. Du dalyviai surinko po 5,5 taško: pagal papildomus rodiklius trečias Gleb Pidlužnij, ketvirtas Martynas Žirnovas, visi klaipėdiečiai. Moterų grupėje geriausia buvo moksleivė iš Gargždų Auksė Zonytė, tarp vyriausiųjų (S60) – Vytas Povilavičius (Klaipėda). Kaip ir „Žaibo“ turnyre daiktiniais prizais ir medaliais buvo apdovanoti vaikinai ir merginos pagal amžiaus grupes:

U18 geriausi – Justas Vaseris (Klaipėda) ir Agota Kontrimaitė (Plungė);

U12 – Rojus Gutauskas (Klaipėda) ir Varvara Petčenko (Klaipėda).

Nuotraukas iš turnyro rasite oficialiame „Klaipėdos miesto šachmatų federacijos“ facebook puslapyje: