BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2023 m. Rugsėjo 04 d.

Klaipėdos universiteto profesoriui Sergejui Oleninui skirta Baltijos jūros premija

Klaipėdos universiteto (KU) Jūros tyrimų instituto profesorius habil. dr. Sergejus Oleninas savaitgalį paskelbtas Baltijos jūros premijos laimėtoju. Alandų salų sostinėje Mariehamne (Suomija) vykusioje ceremonijoje KU mokslininkui įteikti prestižinį apdovanojimą liudijantys dokumentai bei piniginė premija.

Nuo 1989-ųjų gyvuojantis Baltijos jūros fondas (Östersjöfonden) premijomis skatina asmenis ar organizacijas, savo darbais prisidedančiais prie Baltijos jūros ekologinių problemų tyrimo ir sprendimo. Kasmetėje ceremonijoje Marienhamne įteikiama pagrindinis – Baltijos jūros apdovanojimas, paskelbiami dar trijų nominacijų laimėtojai – apdovanojamas Šiaurės šalių politikas už veiklą, susijusią su Baltijos jūra; įteikiamas apdovanojimas už Alando salų gamtos apsaugą; skiriama premija jauniesiems aktyvistams, veikiantiems Baltijos jūros ekologinių problemų sprendimo srityje.

Fondo išplatintame pranešime skelbiama, jog prof. Sergejus Oleninas 2023-iųjų metų Baltijos jūros premija įvertintas už ilgalaikius ir sistemingus invazinių rūšių Baltijos jūroje tyrimus, leidusius suvokti dėl jų jūroje vykstančius biologinius pokyčius, suprasti poveikį lokalioms ekosistemoms, gyviesiems organizmams ir bendrijoms. Mokslininko surinkti duomenys leido sukurti praktines metodikas invazinėms rūšims stebėti ir kontroliuoti Baltijos jūroje bei Europoje. Profesoriaus veikla, rengtos konferencijos skatina Rytų ir Vakarų šalių  jaunųjų mokslininkų bendradarbiavimo ryšius. Jo mokymo metodikos ir mokslinė veikla Lietuvoje išugdė naują jūros biologų ir ekologų kartą.

Iš iškilmių Marienhamne į Klaipėdą šiandien grįžtantis Baltijos jūros prizo laureatas prof. habil. dr. Sergejus Oleninas neslėpė, jog džiaugiasi pripažinimu. „Kasdien dirbi savo darbą ir negalvoji apie apdovanojimus, bet kai tavo darbus įvertina, prisipažinsiu, smagu. Sakyčiau, jog tai ne tik mano mokslinių tyrimų įvertinimas, tai viso jūros biologijos mokslo, visų mano kolegų darbų pripažinimas“,- sakė S. Oleninas.

Mokslininkas juokavo, kad jam pasisekė išugdyti visą būrį „akademinių vaikų“, ir ne tik vaikų, bet ir anūkų bei proanūkių, su kuriais dabar jam smagu drauge gilintis į vis naujas jūros biologijos sritis. Pastaraisiais metais profesorius daug laiko skiria mokslinėms ekspedicijoms į Arktį rengti, kur drauge su kolegomis iš Lenkijos tyrinėja dėl globalių klimato pokyčių naujai besiformuojančios Eidembuktos lagūnos ekosistemą.

Baltijos jūros fondo išplatintame pranešime Fondo vadovas Tomas Saurenas šiemečius fondo apdovanojimų laureatus pavadino tikrais jūros didvyriais. Be prof. habil. dr. S. Olenino šiemet organizacija pagerbė Švedijos politikę Maria Gardfjell, Alando salų aplinkos saugotoją Tonį Cederbergą, jaunuosius aplinkosaugos aktyvistus Mikaelą ir Luką Juhler.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos