BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Birželio 10 d.

Klaipėdos universitete lankėsi delegacija iš Afrikos

Šiandien, birželio 10 d., Klaipėdos universitete (KU) apsilankė delegacija iš Afrikos. Vizito metu svečiai susipažino su mokslo ir inovacijų prorektore doc. dr. Laura Šaltyte-Vaisiauske bei Holistinės medicinos reabilitacijos katedros vedėja prof. dr. Daiva Mockevičiene. Delegatams pristatytas universitetas, jame vykdomos veiklos, atliekami moksliniai tyrimai ir projektai, plačiau papasakota apie studijų galimybes užsienio studentams.

Delegacija iš Afrikos susipažino su KU siūlomomis studijų programomis užsienio studentams. Šiuo metu KU jau studijuoja jaunimas iš Nigerijos. Dauguma jų pasirinkę socialinio darbo studijas.

Pristatyti universiteto vystomi tyrimai ekologijos, atsinaujinančios energetikos, sveikatos, istorijos ir archeologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų, inžinerijos srityse bei jūros tyrimai. Taip pat supažindinta su naujai atidarytu STEAM metodiniu centru, kur svečiai pabendravo ir su robotu-humanoidu „Pipiru“, laboratorijomis, KU laivynu. Papasakota apie KU priklausymą EU-CONEXUS aljansui (Europos universitetui išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai), kurį sudaro 9 Europos universitetai partneriai. Priklausymas aljansui itin reikšmingas, nes tai integruota tarpvalstybinė aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucija, tirianti išmanių urbanizuotų pakrančių tvarią plėtrą.

Afrikos delegacija Klaipėdoje be aukštojo mokslo institucijų taip pat aplankė verslo atstovus, savivaldybę. Jų tikslas į Afriką parvežti žinutę apie Lietuvą, apie verslo ir mokslo bendradarbiavimo galimybes.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos