BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Balandžio 15 d.

Klaipėdos mokyklos varžysis tarptautiniame konkurso „Think Smart, Create Green“ finale

EU-CONEXUS skelbto mokyklų konkurso „Think Smart, Create Green“ nacionaliniame finale, vykusiame Klaipėdos universitete, nugalėtojais tapo Klaipėdos S. Dacho progimnazijos ir Klaipėdos Universa Via tarptautinės mokyklos komandos.

Europos universitetų aljanso EU-CONEXUS universitetai-partneriai jau ketvirtą kartą rengia konkursą, kuris kviečia mokinius ir mokytojus burti komandą ir savo eko idėjomis keisti kasdienybę bei skleisti žinią apie tvarumą. Lietuvoje šiam konkursui registravosi 10 komandų dvejose amžiaus kategorijose – 12-15 metų ir 15-18 metų. Komandos  ne tik generavo idėjas kaip iš antrinių žaliavų sukurti naują visuomenei naudingą produktą, bet ir kūrė verslo planus. Visos finalininkų komandos savo projektus turėjo pristatyti ir argumentuoti viešame renginyje.

Jaunesniųjų amžiaus kategorijoje nugalėjo Klaipėdos S. Dacho progimnazijos moksleivių komanda „Environmental Sustainability“. Moksleivės iš antrinių žaliavų pagaminto termo miegmaišį / apsiaustą / užklotą. „Mūsų tikslas buvo ne tik sukurti produktą, kuris padėtų žmonėms nelaimės atveju, bet ir prisidėti prie kovos su klimato kaitos padariniais“ – teigė komandos narės, pristatydamos projektą. 

Vyresniųjų kategorijoje pirmą vietą užėmusi Klaipėdos Universa Via tarptautinės mokyklos komanda „HomeTown changers“ sukūrė idėją kaip antrines žaliavas panaudoti edukaciniams užsiėmimams darželiuose ar mokyklose. Komanda ne tik pristatė savo projektą, bet ir apskaičiavo gamybos kaštus, sukūrė komunikacijos ir pardavimo strategiją.

Nacionalinio finalo nugalėtojai buvo apdovanoti solidžiais prizais – 1000 EUR komandai. Jie taip pat pelnė teisę savo projektus pateikti baigiamajame EU-CONEXUS etape, kuriame dvejose amžiaus kategorijose varžysis net 8 valstybių komandos. Tarptautinis finalas – jau balandžio 25 dieną! Linkime sėkmės mūsų šalies atstovams.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos