BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2022 m. Spalio 19 d.

EU-CONEXUS forumas: kaip sukurti ateities universitetą

Spalio 11 d. Europos universitetų aljansas EU-CONEXUS, kurio vienas iš parnerių yra ir Klaipėdos universitetas, surengė forumą tema „Kaip sukurti ateities universitetą?“

Studentai, suinteresuotųjų šalių atstovai ir darbuotojai iš visų aljanso EU-CONEXUS universitetų  susirinko Briuselyje pasidžiaugti pastarųjų trejų metų pasiekimais bei padiskutuoti apie iššūkius, kuriuos būtina numatyti ir įveikti kuriant ateities universitetą.

EU-CONEXUS prezidentas Jean-Marc Ogier sveikinimo kalbą pradėjo trumpa EU-CONEXUS istorija: iš kur atsiradome, kur esame dabar, ką jau sukūrėme ir kaip įsivaizduojame savo ir Europos aukštojo mokslo ateitį.

Europos Komisijos Švietimo, jaunimo, sporto ir kultūros generalinio direktorato padalinio vadovė Vanessa Debiais-Sainton patikino: „Padarėte teisingą pasirinkimą ir nepasigailėsite: jūs esate ateities universitetas“. Kalbėdama apie Europos universitetų aljansų, tokių kaip EU-CONEXUS, vaidmenį ir svarbą, ji priminė pagrindinius mūsų universitetų tikslus: „stiprinti universitetų bendradarbiavimą, propaguoti bendras akademines vertybes ir suteikti studentams žaliųjų ir skaitmeninių įgūdžių, reikalingų ateities visuomenės kūrimui.

Alain Beretz, EU-CONEXUS Išorinės patariamosios tarybos vadovas ir COST (Europos bendradarbiavimo mokslo ir technologijų srityje asociacijos) prezidentas pakilo į tribūną, kad atsakytų į klausimą „Ar EU-CONEXUS yra ateities universitetas?“ Pristatydamas aljanso SSGG (stipriosios pusės/silpnybės/galimybės/grėsmės) analizės rezultatus, jis parodė, ką iki šiol pasiekėme, ką praleidome ir kaip turėtume pasiruošti naujam etapui, kad įveiktume savo silpnybes ir kuo pilniau išnaudotume atsiveriančias galimybes. Jis ypač akcentavo būtinybę visiems Europos universitetų aljansams, tokiems kaip EU-CONEXUS, „siekti bendro projekto vystymo bei ugdyti bendrą dvasią ir bendras vertybes vienos bendros tapatybės kūrimui.“ 

Forumo metu buvo apdovanoti moksleiviai, nugalėję 2021/2022 organizuotuose mokyklų konkursuose. Tokiu būdu jiems buvo suteikta galimybė prisiminti savo patirtis EU-CONEXUS aljanse: „Patirtis ir prisiminimai liks amžinai. Nors pradėjome užsiėmimus galvodami: „Oho, bus nelengva“, galų gale įsitikinome, kad buvo verta dalyvauti projekte!“, – džiaugėsi studentas iš Buklarešto Civilinės inžinerijos technikos universiteto.

Žodis buvo suteiktas Simonui Šatūnui, eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus (Europos aplinkos vandenynų ir žuvininkystės sektorius) Biuro vadovui. Jis kalbėjo  apie universitetų vaidmenį sprendžiant pajūrio regionų plėtros iššūkius. Tema išaugo į diskusiją, kokią pridėtinę vertę EU-CONEXUS galėtų suteikti Europos žaliojo kurso įgyvendinimui.

KU 2019-aisiais tapo vienu iš 17 Europos Komisijos kuriamų ateities universitetų dalimi. Į šį akademines patirtis, mokslo žinias ir potencialą vienijantį Europos projektą buvo pakviesti 54 žemyno universitetai. KU ir dar penkių partnerių suburto aljanso EU-CONEXUS specializacija – tvari šiuolaikinių pakrančių miestų plėtra. EU-CONEXUS statistinis paveikslas – įspūdingas: daugiau nei 71 tūkst. studentų, beveik 8100 darbuotojų (dėstytojų, mokslininkų, personalo), 50 fakultetų.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos