BDAR
Privatumo politika
  • Klaipėdos universitetas
  • 2024 m. Balandžio 17 d.

Baltijos jūros mokslinių tyrimų stiprinimas: Klaipėdos universitetas ir Leibnico Baltijos jūros tyrimų institutas Varnemiundėje (IOW) plečia bendradarbiavimą

Klaipėdos universitetas ir Leibnico Baltijos jūros tyrimų institutas Varnemiundėje (IOW) pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigoja daugiau dėmesio skirti bendrų jūros pakrančių tyrimų plėtrai, veiksmingesniam esamos mokslinių tyrimų infrastruktūros ir inovatyvių jūros tyrimų technologijų panaudojimui, taip pat Baltijos jūros aplinkos stebėsenos koordinavimui.

Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas ir IOW direktorius Oliveris Zielinskis pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo plėtros KU Jūros tyrimų institute. „Džiaugiamės mūsų ryšiu ir bendradarbiavimu su Leibnico Baltijos jūros tyrimų institutu iki šiol, tačiau šiandieninės sutarties pasirašymas mūsų partnerystei ir mokslininkams atvers dar platesnius kelius", – savo kalboje sakė KU rektorius Artūras Razbadauskas.

Planuojamas bendradarbiavimas apima bendrą mokslinių tyrimų veiklą, paramą mokslininkų mobilumui, ypač jauniems tyrėjams, sinergijos kūrimą tiek naudojantis mokslinių tyrimų infrastruktūra, tiek gaunant finansavimą projektams.

„Bendradarbiavimo sutartis yra svarbus žingsnis, iš kurio ypač daug naudos gaus nauja Baltijos jūros tyrėjų karta. Kartu su Klaipėdos universitetu jau daug metų atliekame mokslinius tyrimus ir dėstome pakrančių zonų valdymo ir jūrų mikrobiologijos srityse. Remdamiesi tuo, norime atverti naujas mokslinių tyrimų sritis ir taip pagilinti žinias apie Baltijos jūrą", - kalbėjo J. Zielinski.

Naujienos

Susijusios naujienos

Visos naujienos