Naujienos » Suaugusiųjų mokymosi savaitei KU TSI pasibaigus

 

 

Šių metų lapkričio mėnesio 20-26 dienomis Lietuvoje vyko suaugusiųjų mokymosi savaitė „Mokymosi galia ir žavesys“, kurios tikslas –  atkreipti visuomenės dėmesį į neformalųjį suaugusiųjų švietimą ir tęstinį mokymąsi.

Klaipėdos universiteto Tęstinių studijų institutas taip pat aktyviai įsijungė į suaugusiųjų mokymosi savaitei skirtų renginių organizavimą bei neformaliojo suaugusiųjų švietimo populiarinimą Klaipėdos mieste, siūlydamas miestelėnams įvairias mokymosi veiklas bei formas.

Visą savaitę KU TSI (Sportininkų g. 13, Klaipėda) fojė vyko foto paroda „Asmeninio įvaizdžio kūrimas“, kurioje užfiksuotos akimirkos iš š.m. birželio mėn. vykdyto projekto bei dalyvių fotosesijos  su sukurtu asmeniniu įvaizdžiu rezultatas. Šis projektas buvo įgyvendintas laimėjus Klaipėdos m. savivaldybės dalinį finansavimą, bendradarbiaujant su “Estetikos ir grimo“ akademijos visažistais, stilistais, profesionalia fotografe.

Lapkričio 21 dienos vakarą, pratęsdami ankščiau minėto projekto idėją ir bendradarbiavimą su „Estetikos ir grimo“ akademija, pakvietėme klaipėdietes į Dieninio – jauninančio – makiažo demonstraciją ir individualias makiažo konsultacijos. Vizažo meistrė Ineta Ragainytė praktiškai demonstravo ir aiškino moterims kaip greitai ir kokybiškai atlikti kasdienį – jauninantį veido makiažą sau, konsultavo dalyves kokias makiažo priemones vertėtų rinktis, atsižvelgiant į savo odos tipą, individualią veido struktūrą, patarė ko derėtų atsisakyti ar vengti, norint atrodyti gražiai ir jaunai kiekvieną dieną, nes priimti savo moteriškumą yra nuostabus būdas švęsti tai, kad esi moteris. Lektorės teigimu, neturime to daryti dėl nieko kito, tik dėl savęs. Kiekviena moteris yra nuostabi ir unikali!

Lapkričio 22 dienos vakare klaipėdiečiai buvo pakviesti į ekskursiją po Klaipėdos miesto senamiestį, kur išgirdo įvairių Klaipėdos miesto atsiradimo, kūrimosi ir vystymosi faktų, istorijų ir net legendų. Ekskursiją vedė Klaipėdos Dvasinės pagalbos jaunimui centro savanorė Rima Kaušakienė. Nors spaudė vakarinis šaltukas, dalyviai džiaugėsi, kad bent tą vakarą nelijo.

 

Lapkričio 23 dieną sulaukėme svečių iš Vilniaus. Skaityti paskaitos „Telefoniniai sukčiai: kaip nepakliūti į jų pinkles?“ atvyko Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidentas Sigitas Mecelica. Gausiai susirinkusiai auditorijai lektorius ne tik papasakojo, kaip veikia, elgiasi ir kalba telefoniniai sukčiai, bet ir praktiškai pademonstravo tikrus garsinius įrašus, kaip sukčiai realiai kalbasi su žmogumi, analizavo ir atkreipė dalyvių dėmesį į tai, kaip jaučiasi, mąsto ir kaip elgiasi tas žmogus, kuriam paskambino, kokias tipines klaidas jis daro ir patarė, ką ir kaip derėtų sakyti ir daryti, jei taip nutiktų ateityje. Didžioji dalis auditorijos buvo VšĮ „Trečiojo amžiaus universitetas“ Mokymosi visą gyvenimą fakulteto senjorai, t.y. „tikslinė“ telefoninių sukčių grupė, kuriai jie dažniausiai skambina.

Tos pačios dienos vakarą, KU Tęstinių studijų institute paskaitą-seminarą „Greitasis skaitymas“ vedė Klaipėdos moksleivių saviraiškos centro mokytoja – metodininkė Vida Daukšienė. Renginio metu dalyviai galėjo nusistatyti savo individualaus skaitymo greitį, sužinoti būdų ir metodų ką daryti, kad skaitymo greitis būtų didesnis, kad žmogus per kuo trumpesnį laiką gebėtų perskaityti ir suvokti kuo didesnį kiekį informacijos. Dalinamės paslaptimi ir su Jums – reikiamą perskaityti tekstą skaitykite atsistoję ir neleiskite sau atsisėsti kol nepabaigsite. Pamatysite, kad skaitysite daug greičiau.

Suaugusiųjų mokymosi savaitė baigėsi. Galime pasidžiaugti ir lektoriais, kurie prisidėjo prie šios savaitės ir visas veiklas, renginius vedė neatlygintinai, iš idėjos ir su dideliu entuziazmu, ir dalyviais – Klaipėdos miesto gyventojais, kurie buvo aktyvūs, žingeidūs ir pritarė pagrindinei savaitės temai, kad mokymasis gali būti žavus ir galingas, patrauklus ir įkvepiantis!

Informacija atnaujinta: Monday December 4th, 2017