LT   |   EN      Mano KU   |   
Trumpametražių filmų peržiūra-konkursas „Trumpas kinas. Daina ekrane“, 2017

Š. m. balandžio 27 d. įvyko Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo III kurso studentų (I. Toliautaitė, E. Švažaitė, B. Navickaitė, G. Žubikaitė, G. Kumpys) organizuojamas trumpametražių filmų peržiūra-konkursas „Trumpas kinas. Daina ekrane“. Pagal „Rekreacijos ir turizmo renginiai“ disciplinos programą (vadovė lekt. J. Raišutienė), šis renginys tapo tradiciniu ir organizuotas 6-us metus iš eilės. Džiugu ir tai, kad eilę metų jau yra įtrauktas į Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos renginių programą, o šiemet ir į Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių programą bibliotekoje.

Šį kartą konkurse dalyvavo 7 kūrėjų komandos iš „Klaipėdos universiteto“, „Varpo”, „Aukuro” bei „Ąžuolyno” ir „Hermano Zudermano” gimnazijų. Filmus vertino komisija – „Vaizdas Garsas“ įkūrėjas Tautrimas Rupulevičius, dar žinomas, kaip dainininkas Onsa, I. Simonaitytės viešosios bibliotekos vyresnysis metodininkas elektroninių paslaugų administravimui Marius Apulskis ir antrojo Trumpo kino konkurso „Copy cat“ organizatorių komandos siela Monika Pekauskaitė. Renginio dalyvius ir žiūrovus pasveikinti atvyko KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. Artūras Razbadauskas ir KU Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja prof. dr. Diana Šaparnienė.

Kūrėjai į ekraną perkėlė puikiai žinomas lietuviškas dainas, o filmus gyvos muzikos intarpais pristatė saksofonistas Jaunius Gulbinas. “Geriausio filmo” nominaciją laimėjo “It’sMovieTimeBoys” komanda, į kino ekraną perkėlę Keistuolių teatro dainos “Meilės nėra” istoriją. Daugiausia publikos balsų surinko “Ekskursuojantys gidai” komanda, o 3-7 vietas pasidalino “ACP (A Class Pictures)”, “Improvizatoriai”, “Zeta Būrys”, “Inovatyvios socioekonominės piligrimystės sveikatingumo poreikio atvejo analizė (arba į SPA)” ir “Ateities žurnalistai” komandos. Po peržiūros bibliotekos „Gerlacho“ palėpėje visi filmukai sukelti į konkurso Facebook puslapį ir visi grupės nariai rinko “Facebook populiariausias” nominaciją, kur taip pat nepralenkiami buvo “It’sMovieTimeBoys” kūrėjų komanda.

Esame dėkingi visiems filmų kūrėjams, žiūrovams ir vertintojams. Renginio organizatorių bei dalyvių nuotaiką dar labiau praskaidrino ir rėmėjų palaikymas. “Trumpas kinas. Daina ekrane” informacinis partneris – dienraštis “Vakarų Ekspresas”. Prizus kūrėjų komandoms įsteigė: KU Sveikatos mokslų fakulteto dekanas prof. dr. A. Razbadauskas, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, kino teatras “Forum Cinemas”, sveikatingumo klubas “Impuls”, saldainių fabrikas “Roshen”, Lietuvos jūrų muziejus, kavinė “Caffeine Roasters”, Facebook: Sveikatos palaikymo kultūra (Fohow maisto papildai), lazerių erdvė “Lazertronas” bei laipiojimo uolomis klubas “Scala dream”.

 

Organizatorių įspūdžiai po renginio:

Birutė (renginio vedėja): Prieš renginį drebėjome, kaip čihuahua šunyčiai prie +16, bet einant į sceną, publika mus pasitiko garsiais plojimais, tai labai pakėlė nuotaiką. Malonu buvo matyti žiūrovų bei dalyvių šypsenas, puikų nusiteikimą. Jeigu iš tiesų: vesti renginį pasisekė geriau negu tikėjomės, tikimės, kad ir kiti juo nenusivylė.

Indrė (renginio koordinatorė): Keistas jausmas, kai tai, ką planuoji beveik metus, pralekia per pusantros valandos. Žinoma, ne viskas pavyko taip, kaip planavome, tačiau buvo be galo smagu matyti besišypsančius veidus renginio metu ir dar kartą įsitikinome, kad turime daug talentingų kūrėjų Klaipėdos mieste! Tikiuosi, kad „Trumpas kinas“ gyvuos dar ne vienus metus.

Evelina (režisierė): Visą renginį teko stebėti iš galo, todėl gerai mačiau dalyvių ir žiūrovų emocijas. Manau renginys pasisekė, nes visi atrodė labai laimingi. Manyčiau savo darbą, garso ir vaizdo operatoriaus, atlikau gerai, o smagiausia buvo žiūrėti kaip renginio dalyviai dainuoja bei juokiasi trumpametražių filmukų rodymo metu.

Giedrė: Registracijoje pastebėjau, kad atvykusieji buvo pakilios nuotaikos, o ypač kūrėjai, kurie labai laukė filmukų peržiūros. Kai kurie žiūrovai nežinojo ko tikėtis iš renginio, kadangi atėjo pirmą kartą, tačiau prie registracijos jiems pažadėjome tikrai gerą vakarą. Stebėti renginio eigą buvo tikrai smagu, kadangi vyravo puiki nuotaika, skambant saksafonui, žiūrovai dainavo žinomas dainas, buvo tikrai smagu. Tačiau kaip ir daugelyje renginių, neapsieita ir be nesklandumų, tačiau gerai yra tai, kad jie nebuvo žymus ir žiūrovai to net nepastebėjo. Apibendrinus, tikrai manau, kad renginys pasisekė ir šių metų „Trumpas kinas“ komanda užkėlėme tikrai aukštą kartelę.

Konkurso „Trumpas kinas. Daina ekrane“ procesas Facebook puslapyje: https://www.facebook.com/Trumpas-kinas-Daina-ekrane-2017-m-175298952976550/?fref=ts