LT   |   EN      Mano KU   |   
Tarptautinės žmonių su negalia dienos “Aš neabejingas, o tu?” renginio akimirkos ir įspūdžiai

Gruodžio 3-čioji – Tarptautinė žmonių su negalia diena. Šiai dienai paminėti lapkričio 30 d. Klaipėdos universiteto sveikatos mokslų fakulteto Holistinės medicinos katedra, VšĮ „Vaiko raida“ ir Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centras organizavo renginį „Aš neabejingas, o tu?“. Į renginį susirinko gausus būrys priešmokyklinio bei ankstyvojo ikimokyklinio amžiaus vaikų, jų tėvelių bei pedagogų iš įvairių Klaipėdos vaikų lopšelių- darželių bei darželių-mokyklų. Renginyje  akcentuota žmonių su negalia dienos svarba, žmonių sąmoningumas ir supratimas neįgaliųjų atžvilgiu. Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros dėstytoja Inga Šimkutė demonstravo edukacinį filmuką apie negalę ir neįgaliuosius „Negalė ir Aš“. Pastarasis filmukas sulaukė didelio renginio dalyvių dėmesio, ypač priešmokyklinio ir ankstyvojo mokyklinio amžiaus vaikų, kurie susidomėję jį stebėjo, komentavo ir klausinėjo įvairių klausimų.  Filmukas pristatė  įvairias neįgaliųjų veiklas (šokius, vaidybą, krepšinį, plaukimą, įvairų žiemos sportą, bėgimą, golbolą ir kitas). Džiugu, kad vaikai, pažiūrėję filmuką, suprato, jog negalia nėra trukdis užsiimti mėgiama veikla, sportu, šokiais ir buvimu su draugais.

Po filmuko peržiūros visi susirinkę renginio dalyviai galėjo apžiūrėti kompensacinės technikos priemones (neįgaliųjų vežimėlius, vaikštynes, lazdas, ramentus) ir jas išbandyti, taip pat galėjo susipažinti su specialiomis priemonėmis, skirtomis žmonėms su regos negalia,  mokėsi gestų kalbos, vaikščiojo sensoriniu taku, daug sužinojo apie delfinus ir kaip jie padeda vaikams su negalia,  bei smagiai mankštinosi su linksmaisiais personažais: Pingvinu, Ruoniu, Pelikanu ir Delfinu.

Visi susirinkusieji – dideli ir maži išsiskirstė pasisėmę gerų emocijų, tolerantiškumo vienas kito ir neįgaliųjų atžvilgiu bei noro nebūti abejingais. Kiekvienas renginio dalyvis gavo simbolinį popierinį lėktuvėlį, kuris skatina susimąstyti ir būti tolerantiškesniais, supratingesniais, geresniais.

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šio renginio: VšĮ „Vaiko raida“, Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos centrui, Klaipėdos Litorinos mokyklai, Klaipėdos regos ugdymo centrui, KU kineziterapijos studentams bei dėstytojams ir renginio rėmėjams: Klaipėdos moterų Rotary klubui „Aditė“, viešbučiui „Amberton“.

 

Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros informacija