LT   |   EN      Mano KU   |   
Sveikatos mokslų fakultetas » Struktūra » Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centras » Biomedicininių tyrimų mokslinė-etinė komisija

Klaipėdos universiteto, Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro Biomedicininių tyrimų mokslinė-etinė komisija, kurią sudaro
Komisijos pirmininkė

 • prof. habil. (hp) dr. Dalia Marija Stančienė

Komisijos nariai:

 • doc. dr. Cesar Agostinis,
 • doc. dr. Alona Rauckienė-Michaelsson,
 • prof. habil. dr. Geriuldas Žiliukas,
 • doc. dr. Jūratė Sučylaitė.

priima tyrėjų grupių kreipimąsi išnagrinėti ir įvertinti biomedicininių tyrimų etikos reikalavimų atitikimą. Aptaria tyrime naudojamą metodologiją, anketas, svarsto jų atitikimą etikos reikalavimams ir galiausiai pateikia ekspertinį vertinimą.

Komisija užtikrina biomedicininių tyrimų etinį vertinimą ir priežiūrą:

 1. Atlieka biomedicininių tyrimų dokumentų mokslinę-etinę ekspertizę pagal nustatytą recenzijos formą,
 2. Nagrinėja, priima ir išduoda sprendimus dėl studentų moksliniuose baigiamuosiuose darbuose ar tyrėjų moksliniuose tiriamuosiuose darbuose naudojamų tyrimų instrumentų tinkamumo,
 3. Priima ir išduoda sprendimus dokumentų pateikimui Lietuvos bioetikos komitetui ar Regioninio biomedicinos tyrimų komitetui Kaune pritarimui gauti.

Norint, kad Biomedicininių tyrimų mokslinė-etinė komisija atliktų tyrimo etinį vertinimą jums, pirmiausia, reikia:

 1. Užpildyti Biomedicininio tyrimo etinio vertinimo anketos pavyzdinę formą,
 2. Pateikti oficialų prašymą Biomedicininių tyrimų mokslinei-etinei komisijai,
 3. Pateikti kitus Etiniam vertinimui reikalingus dokumentus (anketas, klausimynus, leidimus klausimynams, tyrimą atliksiančių tyrėjų gyvenimo aprašymus, informuoto asmens sutikimo formą).

Iš anksto galite susipažinti su Klaipėdos Universiteto Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro Biomedicininių tyrimų mokslinės-etinės komisijos darbo reglamentu ir Lietuvos Respublikos Biomedicininių tyrimų etikos įstatymu.

Kviečiame, kreiptis į komisiją, kuri atliks jūsų biomedicininio tyrimo ekspertinį vertinimą, pateiks išvadas dėl tyrimo instrumentarijaus atitikimo biomedicininių tyrimų reikalavimams ir tinkamumo naudoti tyrime.

Kontaktinis el. paštas:
stimc.svmf@ku.lt,
daliastanciene@yahoo.fr
Tel. nr. (8 46) 39 85 88