Socialinio darbo katedros ištakos
Socialinio darbo programos istorija prasideda 1995 m., kai Klaipėdos Pedagogikos fakultete buvo įkurta socialinės pedagogikos katedra, kuri 2000 m. reorganizuota į Sveikatos mokslų fakulteto socialinio darbo katedrą.
Socialinio darbo programa buvo sukurta katedrai dalyvaujant tarptautiniame Tempus projekte S-JEP 11014 (Tema: “Socialinių pedagogų/socialinių darbuotojų tarpdisciplininis rengimas”) 1996-1999 metais. Programos rengimo grupėje dalyvavo: Klaipėdos ir Šiaulių universiteto dėstytojai bei Socialinės apsaugos bei darbo ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai kaip projekto socialiniai partneriai. Programos rengėjus konsultavo ir programos projekto rėmuose ekspertai buvo užsienio partneriai, t.y. dėstytojai iš Kristianstado universiteto (Švedija) ir Mančesterio Metropoliteno universiteto (Anglija) bei šių šalių socialinio darbo praktikai.
Pirmieji dėstytojai prof. dr. E. Acienė (E. Giedraitienė) ir doc. dr. R. Dobranskienė (iki 2003 m.) turėjo socialinių mokslų (edukologijos) daktaro laipsnį ir ilgametę pedagoginio darbo patirtį aukštojoje mokykloje. Vėliau į katedrą buvo pakviesti dėstytojai V. Kavaliauskienė, A. Kiaunytė, I. Dirgėlienė, kurios sėkmingai apgynė socialinių mokslų (edukologija) disertacijas (1998,1999).
Šiuo metu Socialinio darbo katedra – kasdien stiprėjantis studijų ir mokslo centras, kuris rūpinasi Socialinio darbo kaip socialinių mokslų šakos stiprinimu bei Socialinio darbo kaip taikomosios studijų krypties vystymu. Katedros vykdoma „Socialinio darbo“ studijų programa buvo labai gerai įvertinta tarptautinių ekspertų, 2015, 2016 metais žurnalas “Reitingai“ ją įvertino kaip vieną iš geriausių šios krypties programų Lietuvoje.