LT   |   EN      Mano KU   |   
SU SVEIKATOS APSAUGOS INSTITUCIJŲ BEI SAVIVALDYBĖS ATSTOVAIS APTARTOS VAIKŲ, TURINČIŲ NEGALIĄ, MEDICININĖS REABILITACIJOS IR SOCIALIZACIJOS GALIMYBĖS

Balandžio 27 d. nuotoliniame susitikime kartu su projekto „Įveikiant kliūtis vaikų reabilitacijoje: nuo korekcijos link inkliuzinio bendradarbiavimo” (BREAK) partneriais bei svečiais iš Rusijos ir Lietuvos sveikatos apsaugos institucijų ir savivaldybės, aptartos vaikų, turinčių negalią, medicininės reabilitacijos ir socializacijos galimybės. Svečius sveikino Baltijos federalinio Imanuelio Kanto universiteto Medicinos instituto direktorius Sergejus Korenevas ir Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas.
Projekto vadovė Jelena Tabakarova (Vaikų psichoneurologinės sveikatos centras „Teremok“, Rusija) svečiams pristatė projekto tikslus ir uždavinius, vyriausioji gydytoja Galina Šuliak (Vaikų psichoneurologinės sveikatos centras „Teremok“, Rusija), projekto administratorė dr. Ana Belova (Baltijos federalinis Imanuelio Kanto universitetas, Rusija), projekto vadovė prof. dr. Daiva Mockevičienė (Klaipėdos Universitetas), doc. dr. Brigita Kreivinienė (Lietuvos jūrų muziejus, Lietuva) aptarė projekto įgyvendinimo rezultatus ir tolimesnes užduotis projekte. Pasidžiaugta, kad jau yra įkurtos spec. laboratorijos, kuriose vaikams su negalia atliekamas neurosensomotorinės diagnostikos vertinimas, lavinami socialiniai įgūdžiai, naudojama vaizdo analizė, padedanti nustatyti sensorinius poreikius, konsultuojamos šeimos.
Susitikime dalyvavę svečiai – Kaliningrado srities Sveikatos ministro pavaduotoja Natalja Berezdovec, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktoriaus patarėja Asta Kandratavičienė, Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktorė Jūratė Grubliauskienė susipažinę su projekto veiklomis, pritarė bendradarbiavimui siekti bendrų rezultatų dabar ir po projekto įgyvendinimo – gerinti medicinos, švietimo ir socialinių paslaugų prieinamumą bei kokybę vaikams, turintiems psichomotorinių sutrikimų ir jų šeimoms Lietuvos ir Rusijos pasienio teritorijose.

Šį projektą finansuoja Europos Sąjunga.