LT   |   EN      Mano KU   |   
Rekreacijos ir turizmo katedros trečiakursiai jau ketvirtą kartą kvietė atrasti Lietuvą

2018-ieji mums, lietuviams, yra itin svarbūs – minime Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Ši proga visoje šalyje, o ir pasaulyje, minima organizuojant įvairius renginius, kuriant atributiką su nacionaliniais simboliais ir pan. Rekreacijos ir turizmo katedros trečio kurso studentai, vadovaujami lekt. J. Raišutienės, ruošdami kursinį darbą, susijusį su renginių organizavimu, taip pat pažvelgė patriotiškai ir nusprendė tęsti tradicinius „neATRASTA.LT“ renginius. Renginių ciklas prasidėjo dar žiemą, kviečiant dalyvauti nuotraukų konkurse „Atrask. Fiksuok. Dalinkis.“ Konkurso laureatai, užfiksavę išskirtinius Lietuvos vaizdus buvo pagerbti ir apdovanoti kovo 9d. [https://issuu.com/rtkatedra/docs/neatrasta_2018].

RT trečiakursiai, toliau tęsdami renginių ciklą, „metė KULTŪROS IŠŠŪKĮ“ ir pakvietė paminėti Pasaulinę kultūros dieną sudalyvaujant žaidybinėse orientacinėse varžybose. Renginys vyko balandžio 17-19 d. net trijuose Vakarų Lietuvos regiono miestuose (Klaipėdoje, Palangoje, Telšiuose). Džiugu, kad dalyvauti panoro įvairaus amžiaus ir skirtingomis veiklomis užsiimantys žmonės: „Sulaukėme tiek mokinių, tiek studentų, tiek dėstytojų, tiek kultūrinių įstaigų, organizacijų atstovų susidomėjimo“ – sako renginio koordinatorė G. Pielikytė. Nors ir buvo organizuojamos orientacinės varžybos, bet, kaip sako patys organizatoriai, pagrindinė mintis buvo ne bėgti, varžytis bei žūt būt laimėti, o pažinti, atrasti lietuvišką, vietinę kultūrą savo mieste. Klaipėdoje užsiregistravo 5 komandos, Palangoje – 4, o Telšiuose net 6 komandos. Varžybų metu dalyviai iš eiliuotų užuominų turėjo išskaityti, koks objektas aprašytas ir jį atrasti mieste. Prie objektų buvo prikabinti QR kodai, kuriuos nuskenavę su specialia kodų skaitymo programėle, dalyviai gaudavo tam tikras užduotis. Organizatorių sukurtos užduotys pareikalavo tiek žinių, tiek kūrybiškumo bei originalumo – dalyviai dainavo, kūrė eiles, sveikinimus, suvaidino bei perkūrė pasakas, prisiminė legendas ir su kultūra susijusius faktus. Užuominose buvo paslėptos ne tik įvairios skulptūros, žymūs miesto akcentai, bet ir įtrauktos kultūrinės įstaigos (Kalvystės muziejus, muziejus „AmberQueen“, J. Šliūpio memorialinė sodyba, A. Mončio namai-muziejus, Palangos kurorto muziejus), kurių atstovai patys suteikė užduotis komandoms. Finišo vietą pasiekusios komandos (Klaipėdoje – I. Simonaitytės viešoji biblioteka, Palangoje – viešbutis „Prie parko“, Telšiuose – K. Praniauskaitės viešoji biblioteka) buvo sutiktos džiaugsmingais šūksniais, vaišėmis bei puikiais, rėmėjų įsteigtais, prizais. Dalyviams prizus įsteigė ir prie renginio sėkmės prisidėjo būrys rėmėjų ir partnerių: be jau aukščiau minėtų įstaigų, renginį įgyvendinti padėjo Klaipėdos universitetas bei universiteto studentų sąjunga (KUSS), poilsio ir sveikatinimo kompleksas „Atostogų parkas“, kūrybinis inkubatorius „Kultūros fabrikas“, Gražinos Gaižauskienės sodyba, Všį „Žemaitijos turizmo informacijos centras“, Žemaitės dramos teatras, kavos skrudinimo namai „Musangas“, Bį „Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras“, restoranas „MeatLovers“, UAB „Akropolis“ Akropolio ledas, UAB „Pitlius“, iliuzijų namas „Eureka“, Palangos kultūros ir jaunimo centras. Orientacinių varžybų laimėtojais tapo komandos, surinkusios daugiausiai taškų bei tiksliausiai įvykdžiusios užduotis, tad, vėlgi, greitis nebuvo reikšmingiausias. Taip pat visuose miestuose buvo galima sudalyvauti ir FOTO bei VIDEO konkursuose, kurių laureatus išrinko patys organizatoriai.

Lektorė J. Raišutienė atvirauja, – „mesdami iššūkį kitiems, studentai nemenką iššūkį metė ir sau“. Ji teigia, kad suorganizuoti orientacines varžybas vietiniams žmonėms, kurie ir taip puikiai pažįsta savo miestą, yra nelengva užduotis, ypač kai tų miestų atstovų organizatorių tarpe nėra daug. Visgi, renginio dalyviai atsiliepia, kad renginys jiems patiko, buvo įdomios, neįprastos užduotys, galvas privertusios pasukti užuominos bei atraktyvus formatas, kuris ir patraukė daugelio dėmesį. Taip pat trečiakursiai Telšiuose bendradarbiaudami su K. Praniauskaitės viešosios bibliotekos atstovais, turėjo didelę garbę šiuo renginiu atidaryti ir čia organizuojamą Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Taigi, toliau kviečiame prisiminti užfiksuotas renginio „neATRASTA.LT: Kultūros iššūkis“ akimirkas ir galbūt jose atrasite save. Daugiau akimirkų galite pamatyti renginio „Facebook“ puslapyje [https://www.facebook.com/neATRASTA.LT2018/].

Rekreacijos ir turizmo trečio kurso studentai:
Greta Pielikytė, Asta Jautakytė, Edvinas Grabauskas, Laura Piešinaitė, Greta Vigelytė, Geda Virkštytė, Greta Bagdonaitė, Gabrielė Mitkutė, Ieva Serapinaitė.