LT   |   EN      Mano KU   |   
Projektas ,,Amžinai jaunas 65+” – geriausia 2019 m. Klaipėdos universiteto iniciatyva

Mažėjant gimstamumui ir ilgėjant gyvenimo trukmei stebima gyventojų senėjimo tendencija. Pamažu su senėjančia Europa senėja ir Klaipėda. Kartu su šiais procesais kyla naujų problemų, kad sendamas asmuo kuo ilgiau išliktų sveikas, būtų aktyvus pilietis, savarankiškas ir darbingas. Fizinio aktyvumo kaip reikšmingo sveikos gyvensenos komponento vaidmuo vis dar nėra pakankamai suvoktas, nors moksliškai įrodyta, kad fizinis aktyvumas daro teigiamą įtaką širdies ir kraujagyslių ligų, antsvorio ir nutukimo, antro tipo diabeto ligų profilaktikai.

Senėjimas ir jį lydintys procesai neišvengiamai lemia šių problemų sprendimų paiešką. Pagrindinis siekis – kurti vyresniojo amžiaus žmonių fizinio aktyvumo kultūrą, kurti kokybiško gyvenimo galimybes vyresniame amžiuje.

Klaipėdos universiteto Kūno kultūros katedros vykdomas projektas „Amžinai jaunas 65+“ (Nr. SRF-FAV-2019-1-0162) skirtas ugdyti vyresnio amžiaus žmonių optimalaus fizinio aktyvumo įpročius, ugdyti jų raštingumą fizinio aktyvumo srityje. Klaipėdos miesto senjorams projektas siūlo patrauklias nemokamas fizinio aktyvumo veiklas, skatinančias fizinį aktyvumo, – funkcines treniruotes (kalanetika, pilatesas, kvėpavimo ir raumenų stiprinimo pratimai ir kt.), kviečia mokytis šokių (linijinių, liaudies, pasilinksminimų, sportinių ir kt.), siūlo miško terapiją (pasivaikščiojimus vidutinio intensyvumo tempu pajūryje, parkuose, miesto erdvėse, derinant šią veiklą su pažinimu). Visos fizinio aktyvumo veiklos organizuojamos atsižvelgiant į senjorų sveikatą ir fizinę būklę, pageidaujantiems teikiamos individualios konsultacijos dėl fizinio aktyvumo namuose. Fizinio aktyvumo užsiėmimus veda Kūno kultūros katedros dėstytojos, turinčios daug praktinės ir akademinės patirties – doc. Bronė Švitrienė, lekt. Irena Bučinskienė, asist. Asta Tutlienė.

Projektas „Amžinai jaunas 65+“ prisideda prie nacionalinės „Sveiko senėjimo“ programos įgyvendinimo. Dalyvaudami fizinio aktyvumo skatinimo programoje, senjorai formuojasi sveikatai palankius fizinio aktyvumo įpročius ir ugdosi raštingumą fizinio aktyvumo srityje. Projektas mažina socialinę atskirtį, padeda rasti bendraminčių fiziškai aktyviai leisti laisvalaikį. sudaro palankias sąlygas plėtoti vyresnio amžiaus žmonių mokymosi galimybes. Šiuo metu įvairiose projekto veiklose dalyvauja daugiau kaip 200 vyresnio amžiaus žmonių. Suplanuotos fizinio aktyvumo veiklos tęsis iki 2021 m. balandžio mėn.

Projektas buvo nominuotas kaip geriausia 2019 metų Klaipėdos universiteto iniciatyva. O Klaipėdos universiteto darbuotojų konkurse projekto vadovė prof. dr. Asta Šarkauskienė apdovanota už vadovavimą projektui „Amžinai jaunas 65+“.

Projektą „Amžinai jaunas 65+“ (Nr. SRF-FAV-2019-1-0162), finansuoja Sporto rėmimo fondas, administruojamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, ir Klaipėdos universitetas.