LT   |   EN      Mano KU   |   
Pradinukai domisi kineziterapeuto profesija

Šių metų balandžio 24 d. „Varpelio“ mokyklos – darželio trečios klasės mokiniai lankėsi Klaipėdos universiteto Verslo inkubatoriuje, kineziterapijos kabinete.  Mokinių vizitą  iniciavo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė kineziterapeutė Eglė Radzevičienė. Vaikai atvyko iš arčiau susipažinti su kineziterapeuto profesija. Smalsūs moksleiviai domėjosi kaip dirba kineziterapeutas,  kada reikalinga jo pagalba, kuo ši specialybė įdomi ir patraukli.  Dėstytoja Eglė Radzevičienė pademonstravo žmogaus stuburo anatomiją, vaizdžiai papasakojo apie taisyklingos ir netaisyklingos laikysenos skirtumus, ydingos laikysenos pasekmes, fizinių pratimų naudą sveikatai,  kartu su trečio kurso kineziterapijos studijų programos studente Sandra Stuopelyte mokė pratimų ant didžiųjų terapinių kamuolių nugaros ir pilvo raumenims stiprinti,  smegenų veiklai gerinti, rodė filmuką apie kineziterapeuto darbo svarbą asmens gyvenimo kokybei. Mokiniai jungėsi  į diskusiją bei vertino kaip taisyklingai gulėti, keltis, sėdėti, nešti kuprinę, dirbti kompiuteriu, kelti sunkesnius daiktus, laukiant stovėti eilėje.  Taip pat čia jie susipažino su studentų praktikos baze, fizioterapijos aparatais, kineziterapijos priemonėmis.

Moksleiviai dovanų gavo kineziterapeutės Eglės paruoštą plakatą, kuris klasėje vaizdžiai  primins, kaip atlikti pratimus bei kaip taisyklingai sėdėti, nešti kuprinę, kelti daiktus, dirbti kompiuteriu. Kartu su mokytoja Gitana Karužiene mokiniai galės tikslingiau išnaudoti pertraukas fizinei sveikatai stiprinti bei jai palaikyti.

Kineziterapijos kabinetą vaikai paliko su šypsenomis ir dideliu susidomėjimu – čia jie ne tik įgijo informacijos, reikalingos pasirenkant būsimą profesiją, bet ir išmoko kaip  rūpintis savo laikysena kasdieninėje veikloje namuose bei mokykloje.

Tikimės, kad užsimezgęs šiltas ryšys su mokykla skatins bendradarbiauti ir projektinėse sveikatinimo veiklose.

 

 

KU SvMF Reabilitacijos katedros informacija