LT   |   EN      Mano KU   |   
KU SvMF Reabilitacijos katedros atstovų vizitas Krasnojarsko prof. V. F. Voino-Yasenetsky vardo valstybiniame medicinos universitete

Lapkričio 21-27 dienomis KU SvMF Reabilitacijos katedros vedėja doc.dr. Julija Andrejeva ir kineziterapijos studijų programos absolventė Gitana Gujytė pagal universitetų susitarimo memorandumą vyko vizitui į Krasnojarsko prof. V.F. Voino-Yasenetsky vardo valstybinį medicinos universitetą (Rusija). Šio vizito metu aplankė Krasnojarsko A. J. Kryžanovskio vardo klinikinį-onkologinį dispanserį, klinikines universiteto laboratorijas, o 24-25 dienomis dalyvavo šio universiteto organizuojamoje tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Psichologinė žmogaus sveikata: gyvybiškai svarbūs ištekliai ir gyvybiškai svarbus potencialas“. Konferencijoje doc.dr. Julija Andrejeva savo pranešimą pristatė plenariniame posėdyje, o Gitana Gujytė – meistriškumo kursuose. Antroje interaktyvioje-praktinėje konferencijos dalyje seminaro „Lėlių terapijos galimybės psichologinėje reabilitacijoje“ vedančioji KU SvMF Reabilitacijos katedros lektorė Salomėja Burneikaitė susirinkusiesiems teletiltu iš Lietuvos kalbėjo apie lėlių terapijos metodų taikymą ir mokė lėlių gaminimo technikų. Dalyviai džiaugėsi šio seminaro rezultatais – savo pačių iš įvairiaspalvių medžiagos atraižų pagamintomis lėlėmis, bei patirtimis – kurdami ir gamindami lėlę ir šio proceso metu pažindami save – jie turės naują paveikų instrumentą savo, kaip psichologo-klinicisto, darbe su pacientais. Taip pat interaktyvioje-praktinėje konferencijos dalyje doc.dr. Julija Andrejeva vedė diskusiją aktualiais reabilitacijos klausimais, dalinosi kineziterapeuto veiklos patirtimi medicinos centre „Lorna“, diskusijos dalyviams akcentuodama didelę medikų, psichologų ir pedagogų bendradarbiavimo svarbą kuriant bei įgyvendinant reabilitacines programas ir technologijas.

Šio vizito metu doc.dr. Julija Andrejeva Krasnojarsko medicinos universiteto Klinikinės psichologijos fakulteto studentams skaitė paskaitas: „Aktualios šiuolaikinės reabilitacijos problemos“ ir „Pagrindiniai kineziterapijos metodai ir technikos pacientams“. Taip pat buvo aptartos tolesnės universitetų bendradarbiavimo plėtros galimybės nuo 2014 m. Krasnojarsko medicinos universitete veikiančioje tarptautinėje rusų-lietuvių funkcinės ir emocinės būklės psichokorekcijos ir psichoprofilaktikos mokslinių tyrimų laboratorijoje.

Kineziterapijos studijų programos absolventė Gitana Gujytė džiaugėsi vizitu Krasnojarsko medicinos universitete: “Pasisėmiau labai daug naujų žinių klinikinės psichologijos srityje, susipažinau su jų medicinos ir reabilitacijos pobūdžiu, buvo įdomu palyginti Lietuvos ir Krasnojarsko krašto skirtumus gydymo sistemoje. Dėkoju už suteiktą galimybę apsilankyti onkologinių ligų centre, galimybę dalyvauti diskusijose su geriausias savo srities specialistais. Vizitas suteikė suvokimą apie kineziterapijos ir klinikinės psichologijos ryšį bei šių profesijų atstovų bendradarbiavimo svarbą”.

KU SvMF Reabilitacijos katedros vedėja doc.dr. Julija Andrejeva dėkoja už bendradarbiavimą ir šiltą priėmimą Krasnojarsko prof. V.F. Voino-Yasenetsky vardo valstybinio medicinos universiteto Klinikinės psichologijos fakulteto administracijos darbuotojams: dekanei prof. dr. Irinai Loginovai, doc.dr. Olesiai Volkovai, prof. Alai Salminai.

KU SvMF Reabilitacijos katedros informacija