LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedroje – Laplandijos akcentai

Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedroje – Laplandijos akcentai

2016 m. rugsėjo 23 d. Klaipėdos universitete vyko iškilminga garbės daktarų vardų suteikimo ceremonija dviem profesoriams iš Suomijos: Helen Leino-Kilpi iš Turku universiteto ir Kyosti Urponen iš Laplandijos universiteto.

Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros bendradarbiavimas su Laplandijos universitetu, esančiu ant poliarinio rato išsidėsčiusiame Rovaniemi mieste, prasidėjo 2004 metais. Tuomet Laplandijos universitetas, Vilniaus universitetas, Kauno Vytauto Didžiojo universitetas ir Klaipėdos universitetas įsijungė į bendra projektą, kurio tikslas – remiantis Suomijos patirtimi rengti socialinio darbo mokslo daktarus Lietuvai. Šis projektas buvo puiki proga socialinio darbo katedros absolventams rengti disertacijas užsienyje ir, kartu su kolegomis iš Vilniaus ir Kauno, tapti vieniems pirmųjų socialinio darbo daktarų mūsų šalyje. Šia proga jau pasinaudojo keturi KU absolventai iki šiol dirbantys socialinio darbo katedroje ir sėkmingai derinantys paskaitas studentams, mokslinius tyrimus ir praktinę veiklą: dr. Brigita Kreivinienė, socialinio darbo katedros docentė ir Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriaus vedėja, dr. Dalia Puidokienė, socialinio darbo katedros lektorė, Klaipėdos socialinės ir psichologinės paramos centro įkūrėja ir vadovė, dr. Valdas Rimkus, socialinio darbo katedros vedėjas ir Klaipėdos rajono Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas bei dr. Sonata Mačiulskytė, socialinio darbo katedros docentė ir KU Sveikatos mokslų fakulteto prodekanė. Šio projekto kuratorius ir visų keturių minėtų mokslo daktarų vadovas Laplandijos universitete buvo prof. K. Urponen, iki šiol tęsiantis pradėtą projektą, siekdamas užtikrinti socialinio darbo, kaip mokslo, tęstinumą ir tradicijas tiek Lietuvoje, tiek Suomijoje. Šiemet dar du jauni KU Socialinio darbo katedros absolventai, nuo šių metų tapę ir dėstytojais, Liudas Andrikis, Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius, ir Marina Popova, Lietuvos Raudonojo kryžiaus draugijos Infocentro migrantams Klaipėdoje direktorė, pradės rengti daktaro disertacijas Laplandijos universitete.

Jaunų mokslo daktarų įsiliejimas į kolektyvą atveria naujas tobulėjimo galimybes ir įneša šviežių įdėjų. Patirties turinčių profesorių ir jaunų mokslininkų bendradarbiavimas gali tapti tvirtu pamatu ateities darbams. Socialinio darbo katedros įkūrėjos ir ilgametės vedėjos prof. Elvyros Acienės bei kitų dėstytojų įdirbis bendradarbiaujant su Mančesterio universitetu Anglijoje, kitais užsienio partneriais, o taip pat prof. K. Urponen ir Laplandijos universiteto patirtis ir pagalba sudarė puikias sąlygas Klaipėdoje stiprinti socialinio darbo studijų programą bei formuotis stipriai socialinio darbo mokyklai. Šio bendradarbiavimo rezultatai matomi ir Lietuvos mastu. Bene didžiausias ir informatyviausias pasaulinis aukštųjų mokyklų reitingas „U-Multirank“ šiemet paskelbtame 2016-2017 m. universitetų reitinge, kuriame vertinti daugiau nei 3250 fakultetų ir 10700 studijų programų, socialinį darbą Lietuvoje pataria studijuoti Lietuvos Edukologijos universitete, Kauno kolegijoje, Šiaulių valstybinėje kolegijoje, Klaipėdos universitete arba Mykolo Romerio universitete. Už penketuko liko VDU, Marijampolės kolegija, Klaipėdos valstybinė kolegija ir Vilniaus universitetas. Žurnalo „Reitingai“ 2015 m. gruodžio mėnesio numeryje paskelbtuose Lietuvos aukštųjų mokyklų studijų programų reitinguose Klaipėdos universiteto socialinio darbo programa pateko į geriausiųjų trejetukus tiek bakalauro, tiek magistro pakopose. Už tokius vertinimu Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedra nemaža dalimi yra dėkinga ne tik visiems savo dėstytojams ir studentams, bet ir partneriams iš užsienio, o ypač Laplandijos universitetui ir prof. K. Urponen. Todėl garbės daktaro laipsnio suteikimas yra katedros ir viso Klaipėdos universiteto įvertinimas ir padėka šiam iškiliam mokslininkui.