LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdoje – jautrus Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dienos minėjimas

Spalio 16 d. 14 – 17 val. uostamiestyje įvyko Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro kartu su Nacionaline asociacija prieš prekybą žmonėmis organizuotas Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dienos minėjimas.

Pastarosioms įstaigoms bendradarbiaujant su Lietuvos policija, savivaldybe bei bendruomene buvo surengta jautri socialinė kampanija – Socialinių mokslų kolegijos Vaidybos dėstytojos ir Pagalbos moterims linijos savanorės Eglė Jackaitės studentų performansas „Pirmiausia paskutinė mergina“ („The Last Girl First“), palietęs prekybos žmonėmis bei seksualinio išnaudojimo temas.

Be sukrečiančio studentų pasirodymo, minėjimo metu prie Klaipėdos „Akropolio“ bei Atgimimo aikštėje taip pat buvo įrengtos erdvės diskusijoms ir pokalbiams, dalintasi informacija apie seksualinio išnaudojimo prostitucijos tikslais pavojus bei pristatyta, kokią pagalbą gali gauti prekybos žmonėmis auka ir kur reikėtų kreiptis, patekus į prekybos žmonėmis spąstus.

Palaikymą socialinei akcijai reiškė bei prasmingus, įkvepiančius žodžius minėjimo metu tarė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Socialinės paramos skyriaus vadovė Audronė Liesytė, Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros docentė dr. Indrė Dirgelienė, policijos atstovai.

Džiugu, kad prie renginio įgyvendinimo prisidėjo bei stiprią žinutę visuomenei skleidė ir savanoriai studentai iš Klaipėdos universiteto Socialinio darbo katedros.