LT   |   EN      Mano KU   |   
Įvyko nuotraukų konkursas „neATRASTA.LT: ATRASK, FIKSUOK, DALINKIS“

Konkursas organizuotas kaip Rekreacijos ir turizmo katedros tradicinio (nuo 2015 metų) „neATRASTA.LT“ renginių ciklo dalis ir skirtas Lietuvos šimtmečio paminėjimui. Konkurso tikslas – skatinti jaunimą domėtis Lietuvos turizmu, kūrybiškai nuotraukose pateikti savo požiūrį į skirtingų Lietuvos regionų vietos gamtinius ir kultūrinius išteklius, turizmo objektus.

Kviečiami dalyvauti Lietuvos vidurinio ugdymo (vyresnių klasių), profesinių mokyklų moksleiviai, kolegijų ir universitetų studentai. Nuotraukos galėjo būti teikiamos dviejose kategorijose: 1) autoriaus arba 2) kelių autorių grupės (2-10 asmenų), toliau – Dalyvis. Kiekvienas Dalyvis, galėjo pateikti ne daugiau kaip dvi nuotraukas.

Džiugu, kad Dalyvių ir jų užfiksuotų nuotraukų geografija apimanti visą Lietuvą! Kviečiame pavartyti Konkurso albumą https://issuu.com/rtkatedra/docs/neatrasta_2018. Vertinimui pateiktos 36 nuotraukos. Komisija, sudaryta iš menininkų, fotografų, rekreacijos ir turizmo srities mokslininkų bei praktikų turėjo išrinkti 12 geriausių.

Turizmo forumo, vykusio š.m. kovo 9 dieną Klaipėdos universitete, metu buvo apdovanoti nuotraukų konkurso laureatai. Geriausių nuotraukų autoriams: Andželikai Rimkuvienei (Klaipėdos universitetas); Girmantei Zavadzkytei (Klaipėdos valstybinė kolegija); Gabrielei Žymančiūtei (Vytauto Didžiojo universitetas); Emilijai Drapkinaitei (Šilutės Vydūno gimnazija); Vladai Šavliukevič (Klaipėdos licėjus) bei autorių grupėms iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos ir kitų skirtingų Klaipėdos miesto mokymų įstaigų: Kaziui Žitkui, Domui Raišučiui; Guodai Bendžiūtei, Rūtai Skergelzaitei; Amelijai Žitkutei, Dovilei Madelytei, Margaritai Kontrimaitei puikius prizus įsteigė katedros socialiniai partneriai: UAB „Krantas Travel“; Viešbučių tinklas Tubinas; Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos; „Atostogų parkas“; Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro atstovai.

Pasak katedros vedėjos prof. dr. Dianos Šaparnienės, nuotraukos yra viena iš pasaulio pažinimo formų, meniškai pateikta, kai kada – idealizuota, bet tikra ir daug pasakanti. Dar gi, nuotraukos jaunimo žvilgsniu – tai mūsų dabartis ir ateities vaizdinys. Jaunimo atrasti ir kūrybiškai užfiksuoti gamtos ir kultūros lobiai, kurie slypi mus supančioj aplinkoj, tai dovana Lietuvai jos atkūrimo šimtmečio proga. Neabejoju, kad užfiksuotos akimirkos paskatins dar labiau domėtis, pažinti, atrasti, pamilti mūsų šalį, prisidės prie aktyvesnio turizmo Lietuvos regionuose. Dėkoju konkurso nuotraukų autoriams, prizų steigėjams, nuotraukų vertintojams, konkurso organizatoriams už įgyvendintą idėją! Lai užfiksuotos akimirkos paskatins keliauti ir atrasti!

Pranešame, kad „neATRASTA.LT“ renginių ciklas tęsiasi ir netrukus pakviesime vis iš naujo „atrasti“ Lietuvą!  Sekite www.facebook.com/neATRASTA.LT2018/

Parengė lekt. Jurgita Raišutienė