LT   |   EN      Mano KU   |   
Įspūdžiai iš Mokslinės praktinės nuotolinės konferencijos „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“

Holistinės medicinos konferencija apie laimingą gyvenimą.

Gegužės 8-9 d. Klaipėdos Holistinių terapijų mokykla bei Klaipėdos universiteto Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedra virtualiu tiltu sujungė ne tik Lietuvos, bet ir Indijos, Ukrainos holistinės medicinos specialistus. Mokslinėje praktinėje online konferencijoje „Holistinė medicina laimingam gyvenimui“ žinių sėmėsi daugiau kaip 200 dalyvių. Tarp jų kineziterapeutai, sveikatos priežiūros specialistai, mediciną studijuojantys studentai ir visi, kuriems artimas holistinis požiūris.
Akcentuota ir holistinės medicinos nagrinėjama žmogaus fizinio kūno bei dvasios visuma, susirgimų prevencijos programa, kuri kaip niekada svarbi šiuo pasikeitimų pasaulyje laikotarpiu. Apie tai, remdamiesi savo skirtinga praktine patirtimi, kalbėjo vienuolika holistinės medicinos ekspertų: Ajurvedos mokslo ir alopatinės medicinos gydytojai iš Indijos: Syamprasad Chappangakandi (Požiūris į chroniškus sąnarių susirgimus ajurvedoje); apie Reiki kalbėjo akademikas Harpritas Singh Hira bei Monika Jan ir Alina Škultinienė (Reiki metodo poveikis jauno ir vidutinio amžiaus moterų vidinei darnai ir gyvenimo kokybei). Apie gyvūnų asistuojamas terapijas pasakojo Prof. Dr. Daiva Mockevičienė, savo patirtimi dalijosi pirmoji sertifikuota miško terapijos gidė Lietuvoje Mila Monk, į kvapų pasaulį palydėjo aromapsichologijos mokytoja Lina Balsė. Konferencijoje savo atliktų tyrimų rezultatais dalijosi PAM studentai, tokie kaip PAM studentė Jelizaveta Trofimova, kuri su V. Gruzdžiu dalijosi Holistinių terapijų mokykloje atlikto eksperimento rezultatais pranešime Abjangos ir ergoterapijos poveikis žmonėms, sergantiems artritu.

Daugelio dalyvių pranešimuose didelis dėmesys buvo kreipiamas moksliniams tyrimams, įrodantiems mokslinį Holistinės medicinos faktų pagrįstumą (Liudmila Vingelienė, Kinų medicinos efektyvumo mokslinis pagrįstumas). Doc. Dr. Aleta Chomičenkienė akcentavo mokymo ir mokymosi svarbą Holistinėje medicinoje, Loreta Stonkutė pristatė temą: Astropsichologija – holistinės medicinos dalis. Klausytojų širdis sušildė Dr. Chinmay Pandaya, Dev Sanskriti Universitetas (Haridwar, India) pranešimas Žmogiškosios vertybės, kuris labai aktualus šių dienų situacijoje.
Karantinas neapribojo konferencijos organizatorių kūrybiškumo. Trumpi, bet konkretūs pranešimai, Ciguno pratimų kompleksas, kurį vedė Aivaras Engelaitis,, Vidinio tobulėjimo centro „Kokoro No Kai“ vadovas, transliuoti iš saulėto pajūrio, neleido 9 va.l trukmės konferencijai prailgti, konferencijos klausytojai pateikinėjo klausimus, dalyvavo žaismingose loterijose, kuriems prizus teikė renginio rėmėjai.
Sveikatos priežiūros specialistė iš Vilniaus Vilma sakė su didžiuliu pasigėrėjimu klausiusi muzikos terapijos seanso „Garsų kelionė“ – arfos, monolinos ir skambančių Tibeto dubenų terapijos, atliekamos Aušros Mendelės bei Dailės Docienės.
„Atrodo, jog net virtualiai jaučiau tas garsų sukuriamas vibracijas ir sėdėdama savo bute sostinėje bent trumpam nusikėliau į Klaipėdos pajūrį palydėti saulės. Šiurpstu vien pagalvojusi, kokią galią šie muzikos garsai turėtų jų klausantis gyvai”, – atviravo moteris.

Trečius metus vykusi holistinės medicinos konferencija įtvirtino dar stabilesnius pamatus holistinės medicinos sklaidai Lietuvoje. Kasmet stebint augantį konferencijos dalyvių skaičių galima spėti, kad lietuviai jau neapsiriboja vien Vakarų medicina. Vis daugiau dėmesio skiriama savo dvasiai, sielai, mus supančiai aplinkai, socialinėms ir gamtinėms sąlygoms. Anot A. Chomičenkienės: „Holistinis požiūris turi mums visiems suteikti gaivesnį kvėpavimą. Jis turi padėti surasti stipriausias vietas kinų medicinoje, Reiki sistemoje, aromaterapijoje ir pan., turi padėti susieti vieną discipliną su kita, atsirinkti tai, kas aktualiausia mūsų dienų žmogui. Turime džiaugtis tuo, kuo mes Stiprūs, kuo mes Dideli ir kuo Nepakartojami! Turime panaudoti daugybę neišnaudotų resursų Vientisumui savyje atkurti. Skausmo medicina turi tapti  Džiaugsmo, Gyvenimo Pilnatvės, Visaapimančios Meilės medicina…“. Visų konferencijos dalyvių sielas į vieną visumą sujungė bendra meditacija „Laiškas Zemei motinai“.
Antrą konferencijos dieną 40 konferencijos dalyvių dalyvavo online seminare „Prisilietimo stebuklas“, kurį vedė akademikas, Reiki Grand meistras Harpritas Singh Hira.
Pasisekimas tarp konferencijos dalyvių, augantis susidomėjimas Rytų medicina bei šilti ryšiai su Indijos holistinės medicinos ekspertais organizatorius jau paskatino kurti kitų metų konferencijos programą. Tikėtina, kad ji bus dar gausesnė bei multikultūriškesnė ir, galbūt, jau  galėsime pajusti muzikos terapijos vibracijas gyvai.

Holistinės medicinos ir reabilitacijos katedros informacija