LT   |   EN      Mano KU   |   
Įspūdžiai iš įvykusio tarptautinio seminaro „Psishosocialinė reabilitacija: biblioterapijos ir terapinio rašymo poveikio tyrimai“

Šiais metais net tris – lapkričio 24, 25 ir 26 dienas Klaipėdos universitete Aula Magna auditorijų korpuse vyko tarptautinis seminaras „Psichosocialinė reabilitacija: biblioterapijos ir terapinio rašymo poveikio tyrimai“. Jį organizavo Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakultetas kartu su KU SvMF Reabilitacijos katedra ir KU SvMF Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centru, renginį rėmė Lietuvos mokslo taryba.

Tarptautinį seminarą šventiškai muzikiniu kūriniu atidarė Reabilitacijos katedros socialinio partnerio mokyklos “Medeinė” meno kolektyvas, sveikinimo žodžius susirinkusiesiems tarė KU Mokslo ir meno prorektorė doc.dr. Rita Vaičekauskaitė, KU Sveikatos mokslų fakulteto Tarybos pirmininkė prof.dr. Elvyra Acienė, KU SvMF Sveikatos tyrimų ir inovacijų mokslo centro direktorė doc.dr. Alona Rauckienė- Michaelsson, bei šio tarptautinio seminaro sumanytoja, seminaro leidinio sudarytoja, poetinės terapijos Lietuvoje pradininkė ir siela KU SvMF Reabilitacijos katedros docentė dr. Jūratė Sučylaitė. Pertraukėlių metu buvo galima pasigrožėti ir įsigyti “Medeinės” mokyklos vaikų meninių, jau alsuojančių šv. Kalėdų dvasia, darbelių.

Šis tarptautinis seminaras pasižymėjo pranešėjų iš visos Lietuvos gausa, kurie nuo ryto iki vėlyvos popietės keitė vienas kitą. Didžiulį susidomėjimą kėlė svečių iš užsienio universitetų pasisakymai. Šių metų tarptautiniame seminare sulaukta pranešėjų iš Suomijos: poezijos terapijos lyderio prof. dr. Juhani Ihanus iš Helsinkio universiteto ir kūrybiško rašymo atstovo prof.dr. Tuomo Lahdelma iš Jyvaskylos universiteto; klinikinio psichologo, psichoterapeuto bei kūrybinio rašymo proceso analitiko dr. Michael Maltby iš Jungtinės Karalystės Kenterberio Kristaus bažnyčios universiteto. Po pirmosios dienos pranešimų vyko diskusija medikų kūrybos tema, o vakare Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyriuje vyko medikų kūrybos vakaras, kuriame eilėraščius skaitė ne tik Klaipėdos, bet ir Vilniaus gydytojai – literatai: Laisvūnė Petkevičienė, Algimantas Jasulaitis. Susirinkusiems poezijos kūrėjams ir jos gerbėjams buvo pristatytas Klaipėdos Jūrininkų ligoninės direktoriaus prof.dr. Jono Sąlygos poezijos ir fotonovelių knyga „Jūra nepozuoja”.

Antroji tarptautinio seminaro diena baigėsi užsiėmimais trijose patyrimų grupėse: poezijos terapijos (vadovė doc.dr. Jūratė Sučylaitė), biblioterapijos (vadovė prof.dr. Daiva Janavičienė), terapinio rašymo (vadovas Julius Kvedarauskas). Šiuose užsiėmimuose sulaukta didelio dalyvių aktyvumo, jie užtruko gerokai ilgiau, nei buvo numatyta programoje, kadangi kūryba paprastai netelpa į nustatytus laiko rėmus.

Trečioji diena baigėsi organizatorių ir dalyvių šio tarptautinio seminaro apibendrinimu.

KU SvMF Reabilitacijos katedros informacija