LT   |   EN      Mano KU   |   
Iškeisk pamoką į paskaitą – Doc. Dr. Indrė Dirgėlienė apie Superviziją profesinio streso prevencijoje

Klaipėdos Universitete lapkričio 16 – osios popietę visi norintieji buvo kviečiami pasiklausyti doc. dr. Indrės Dirgėlienės paskaitos „Streso rizika profesinėje veikloje. Kokie yra įveikos būdai?“. Pasak docentės, tai opi tema, apie kurią privaloma kalbėti, mat dabartiniame moderniame darbo pasaulyje stresas tapo didžiausiu pavojumi sveikatai.

Specialistės teigimu, labiausiai streso pažeidžiamos yra tos profesijos, kurių darbo metu yra susiduriama su kritinėmis situacijomis, pavyzdžiui, socialiniai, slaugos bei medicinos darbuotojai, mokytojai, policininkai. Šis veiksnys gali pasireikšti baime, nerimu, nepasitikėjimu bei menkavertiškumo jausmu, kurie laikui bėgant gali peraugti į rimtas psichologines problemas.

Susitikimo metu buvo papasakota apie mūsų šalyje naują paslaugą – superviziją. Tai, anot dėstytojos, yra konsultacinė pagalba dirbantiems specialistams, vadovams, komandoms bei organizacijoms, norinčioms tobulėti ir dirbti efektyviau. Dažniausiai supervizija reikalinga susidūrus su sudėtingomis stresinėmis situacijomis darbe, kurios pačios savaime neišsisprendžia.

Supervizorius padeda į situaciją pažvelgti iš šalies ir įvardinti problemas, o dalyvaujantieji procese mokosi patys jas spręsti.

Paskaitos metu savo prezentaciją apie stresą bei jo sprendimo būdus pristatė ir socialinio darbo pirmo kurso studentė Vitalija. Jos teigimu, svarbiausia darbe yra laiko organizavimas, pasitikėjimas savimi, bendradarbiavimas bei laiku rasta pagalba.

Savo patirtimi bei išgyvenimais dalinosi susirinkę moksleiviai ir studentai. Jų teigimu, mokymosi įstaigose stresas išgyvenamas prieš egzaminus ar atsiskaitymus.

Na, o paskaita buvo užbaigta, apdovanojant kiekvieną svečią padėkos raštu.