LT   |   EN      Mano KU   |   
Klaipėdos universiteto studentų teatras

Apie mus

Klaipėdos universiteto Studentų teatras oficialiai įteisintas 2018 metais, Menų fakultetui atsiskyrus nuo KU, tačiau teatras viena ar kita forma universitete gyvavo daugiau kaip keturis dešimtmečius. Prielaidas teatrui augti ir tobulėti sudarė dar Valst. konservatorijos Klaipėdos fakultetuose 1971 metais įsteigta unikali ir vienintelė Respublikoje lietuvių filologijos ir režisūros studijų programa. Šioje programoje dėstė garsūs aktoriai: Vytautas ir Velta Anužiai, Nelė Savičenko, Valentina ir Rytis Gustaičiai, Nijolė Sabulytė, Nijolė Narijauskaitė, Virginija Kochanskytė, scenos kalbos specialistės Valda Liugailaitė, Nijolė Juočerienė, teatro pedagogai-režisieriai: Zenonas Buožis, Povilas Gaidys, Antanas Milinis, Kęstutis Mačiulis, Petras Bielskis, Virginijus Vyšniauskas, Linas Zubė, Gediminas Šimkus ir kt. Aktoriai Anužiai buvo įkūrę studentų teatrą „Dramos klasė“, kuris pasiekė aukštų rezultatų ir pelnė apdovanojimų, gastroliavo Kanadoje, Prancūzijoje ir kt.

KU teatro vadovė – teatrologė  režisierė-pedagogė dr. Jūratė Grigaitienė, scenos kalbos konsultantė ir projektų koordinatorė, žymi aktorė ir renginių vedėja – doc. Virginija Kochanskytė.

Teatro repertuare yra keturi spektakliai: „Duobė“, „Maratonas“ pagal absurdo dramos Lietuvoje pradininko A. Ambraso vienaveiksmes pjeses, „Ne toks mažas princas“ A. Sent Egziuperi pasakos „Mažasis princas“ motyvais, „Sudužusios širdies istorija“ pagal šiuolaikinės suomių dramaturgės Saros Turunnen pjesę.

Nuo 2020 KU teatras yra Tarptautinės universitetų teatrų asociacijos (AITU – IUTA) narys. 2020 m. rugsėjo 26 d. dalyvavo Tarptautiniame studentų teatrų forume Vilniuje su spektakliu S. Turunnen „Sudužusios širdies istorija“ ir buvo apdovanotas diplomu „Už video ir gyvo plano jungtį spektaklyje“.

KU teatro veikloje dalyvauja įvairių fakultetų ir specialybių studentai. Teatras – puiki terpė jaunų žmonių saviraiškai, kūrybiniams ir bendravimo gebėjimams skleistis.

Teatro vadovė – dr. Jūratė Grigaitienė,
tel. Nr. 8 670 09 833
Klaipėdos universiteto studentų teatro Facebook paskyra
https://www.facebook.com/KU.Studentu.teatras/