LT   |   EN      Mano KU   |   
Tautosakinė-dialektologinė praktika

Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Lietuvių filologijos ir režisūros bei Lietuvių filologijos ir ispanų kalbos studentai, sėkmingai baigę II-ą kursą, pasitiko vasarą darbingai. Birželio viduryje būsimi lituanistai pradėjo tautosakinę-dialektologinę praktiką.

Tautosakinės-dialektologinės praktikos tikslas – gilintis į žemaičių tarmę ir jos vartojimo ypatybes, todėl studentai, lydimi doc. dr. Jūratės Lubienės, vyko į miestelius (Sedą, Kūlupėnus), kur bendravo su šia tarme kalbančiais šių kraštų gyventojais. Dėstytoja ir studentai atliko apklausą apie žmogaus kūno dalis ir, pildydami anketas, turėjo sužymėti, kokie tarmiški žodžiai yra vartojami apklausiamojo aplinkoje. Vėliau apklaustųjų atsakymai iš popierinių anketų buvo perkelti į elektronines anketas. Kad kelionės paliktų kuo daugiau įspūdžių, doc. Dr. Jūratė Lubienė ir praktikantai pabuvojo krašto lankytinose vietose: Motiejaus Valančiaus muziejuje, apžvelgė Salantų regioninį parką nuo Kalnalio apžvalgos bokšto ir kt.

Įvykdyta apklausa – vienas svarbiausių praktikos uždavinių, tačiau tuo dar nesibaigia Lietuvių filologijos ir režisūros bei Lietuvių filologijos ir ispanų kalbos III kurso studentų darbai. Praktika dar tęsis keletą mėnesių, kurių metu surinkti duomenys bus suvedinėjami į lenteles ir nagrinėjami įvairiais aspektais.