LT   |   EN      Mano KU   |   
Fakulteto struktūra » Katedros » Psichologijos katedra » Absolventai » Absolventai apie karjerą

    Nuotrauka iš asmeninio archyvo

2020 m. baigiau Konsultavimo psichologijos magistro studijų programą ir šiuo metu dirbu psichologe neįgaliųjų centre „Klaipėdos lakštutė“.

Tikriausiai didžiausias atradimas pradėjus dirbti buvo tai, kad psichologo darbas organizacijoje yra labai įvairus ir dėl to labai įdomus. Aš ne tik konsultuoju individualiai, bet ir vedu grupinius užsiėmimus bei terapijas, organizuoju atvejų analizes, bendradarbiauju su kolegomis (daugiausia su socialinėmis darbuotojomis).

Individualiai konsultuoju beveik visus. Tuos, kurie nekalba ir turi sunkų protinį atsilikimą, konsultuoju rečiau ir jiems taikau smėlio, muzikos terapiją bei multisensorinę kabineto aplinką. Lengvą protinę negalią turinčius asmenis individualiai konsultuoju kartą per savaitę. Jiems vedu ir grupinius užsiėmimus.

Grupės būna įvairaus pobūdžio. Tiek nuotolinio, tiek tiesioginio darbo metu, darau relaksacinius užsiėmimus, kurių metu klientai atsipalaiduoja klausydami vizualizacijų arba dėmesingo įsisąmoninimo meditacijų. Kitos grupės – bendravimo įgūdžių stiprinimo grupės. Jose dažniausiai žaidžiame žaidimus, kurie padeda kalbėti apie jausmus, bendravimą, santykius ir kitus aktualius dalykus. Taip pat tiesioginio darbo metu vedu dailės terapijos užsiėmimus.

Dar vienas teigiamai nustebinęs dalykas – tai, jog organizacijoje esu skatinama dalyvauti projektuose kartu su kitomis organizacijomis. Šiuo metu dalyvauju bendrame projekte su Lietuvos aklųjų biblioteka, kuriame kartu su bibliotekos atstove vedu biblioterapijos užsiėmimus (jų metu dalyviams yra skaitomas tekstas, o po to užduodami klausimai, kurie kviečia pamąstyti apie teksto prasmę ir ką autorius juo norėjo pasakyti, taip pat dalinamasi mintimis, jausmais, prisiminimais, kilusiais klausantis teksto). Be viso to, organizacija nuolat skatina dalyvauti įvairiuose mokymuose ir taip kelti kvalifikaciją.

Esamiems bei būsimiems studentams linkiu nepasiduoti, kad ir kaip kartais atrodytų sunku pasiekti norimą tikslą, bet svajoti ir labai labai norėti, nes „kai tu tikrai ko nors trokšti, visas pasaulis slapta padeda tau įgyvendinti šį troškimą“ (Paulo Coelho).

 

Deimantė Flemingaitė-Juknevičienė