LT   |   EN      Mano KU   |   

coveris

Skelbiamas 2017/18 mokslo metų edukacinio Klaipėdos universiteto medijų filosofų projekto

 „Platono akademija“ atidarymas

 

Jaunieji Klaipėdos universiteto medijų filosofai kartu su Filosofijos ir kultūrologijos katedros vedėja dr. Ernesta Molotokiene skelbia edukacinio projekto „Platono akademija“ atidarymą nuo š. m. gruodžio 1 d.!

Šiais mokslo ir studijų metais mes siūlome išvažiuojamąsias šiuolaikinės filosofijos paskaitas Klaipėdos regiono gimnazijų moksleiviams, pasirenkant vieną kurią temą: filosofiniai mintiniai eksperimentai, Platono olos mito interpretacija, nebyli filosofija spaudos fotografijoje, medijų filosofija, vaizduotės reikšmė filosofijos istorijoje, naujosios medijos ir tikrovės problema, realybės naratyvai medijose, kiborgų filosofija, paslėpta marketingo filosofija, filosofija ir menas, kultūrinės industrijos, praktinė kūrybiškumo filosofija.

Kartu filosofuosime ir susipažinsime su šiuolaikine filosofija, kursime mintines veiksmų projekcijas, išbandysime vaizduotės veikimo ribas, mokysimės loginės argumentacijos, ugdysime kūrybiškumą ir kritinį mąstymą, svarstysime futurologines kiborgų visuomenės problemas, analizuosime vaizdo klipus, filmus, fotografijas, kompiuterinius žaidimus, literatūrą, kitus meno kūrinius, šifruosime slaptus reklamos, marketingo bei naujųjų medijų turinius ir kodus net iki birželio mėn. 1 d.!

Iki susitikimo Jūsų gimnazijose!

Daugiau informacijos:  https://www.facebook.com/platonoakademija

 

Projekto vadovė

Dr. Ernesta Molotokienė

Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto

Filosofijos ir kultūrologijos katedros vedėja

Tel. +370 61460046

El. p. irama@inbox.lt

 

Filosofijos ir kultūrologijos katedra, tel. (846) 398517, el. p. fkk.humf@ku.lt

Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetas

Klaipėdos universitetas, S. Nėries g. 5, 92227 Klaipėda

 

Projekto misija / vizija

Platono akademija yra edukacinis-socialinis projektas, skirtas moksleivių, studentų ir dėstytojų komunikavimui, apmąstant fundamentalias ir XXI a. visuomenei aktualias filosofines problemas. Platono akademija įkurta 2012 m. Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Filosofijos ir kultūrologijos katedros. Platono akademiją kuruoja ir aktyviai jos veiklose dalyvauja dėstytojai bei Filosofijos ir kultūrologijos katedroje vykdomos bakalauro studijų programos „Medijų filosofija ir kultūrinės industrijos“ studentai.

Platono akademija kasmet kviečia neabejingus filosofijai 1 – 4 gimnazijos klasių Klaipėdos miesto ir regiono moksleivius ir studentus lankyti ir sėkmingai baigti mokyklos programą, kurios metu įvairiais aspektais: teoriniu, meniniu ir eksperimentiniu, pasitelkus naująsias medijas, analizuojamas ir vizualizuojamas Platono olos mitas, įgyjamos ir ugdomos fundamentalios filosofinės žinios bei kompetencijos, skatinamas kritinis mąstymas, kūrybiškumas. Platono akademija turi nemažą sekėjų būrį socialiniame tinkle „Facebook“.

Universiteto medijų specialistai visus norinčius supažindina su praktiniais medijų panaudojimo kūryboje pagrindais: kuriami ir montuojami trumpametražiai vaizdo klipai, organizuojamos įvairios išvykos, kurių metu susipažįstama su unikaliomis miesto kultūrinėmis erdvėmis, išbandomos miesto fotografavimo technikos. Katedroje dirbantys filosofai su Platono akademijos dalyviais kasmet modeliuoja ir sprendžia įvairius filosofinius mintinius eksperimentus, atskleidžiančius sudėtingą ir įvairialypę mūsų patiriamos tikrovės prigimtį, vyksta filmų peržiūros ir aptarimai. Atvirų diskusijų metu ne tik ugdomas moksleivių ir studentų kritinis mąstymas, kūrybiškumas, tolerancija, bet ir suteikiama esminių žinių iš filosofijos, kultūros, religijos ir meno istorijos. Didelis dėmesys skiriamas naujųjų medijų poveikiui įvairioms kasdienybės, mokslo, meno, sritims bei žmonių tarpusavio santykiams virtualioje erdvėje.

Mokslo metų pabaigoje Platono akademijoje organizuojamas baigiamųjų darbų konkursas, kurio metu premijuojami geriausieji. Visiems lankiusiems Platono akademiją įteikiamas KU Platono akademijos diplomas, liudijantis apie įgytas kompetencijas.

 

„Platono akademijos“ uždarymo  ir diplomų įteikimo šventė 2017 m. gegužės mėn. 25 d.

2017 m. gegužės mėn. 25 d.  Humanitarinių ir ugdymo mokslų  fakultete įvyko Filosofijos  ir kultūrologijos katedros dėstytojų ir studentų organizuojamos kasmetinės moksleivių „Platono akademijos“ paskutinis susitikimas šiais metais, kurį vainikavo diplomų akademijos absolventams įteikimo šventė.

Susirinkę „Platono akademijos“ nariai pratęsė Klaipėdos savivaldybės Jaunimo bibliotekos patalpose pradėtą įdomią diskusiją, kurios pagrindinis objektas buvo filosofiniai mintiniai eksperimentai. Dėstytojai, studentai, moksleiviai ir miesto svečiai dar kartą turėjo puikią progą „laužyti mąstymo ietis“ ir spręsti sudėtingas, fundamentalias filosofines problemas. Į šių metų baigiamosios akademijos narių ir svečių diskusijos akiratį pateko tokios temos kaip asmens tapatybės problema, blogio prigimties klausimas, įvairios moraliai keblios situacijos, sąmonės ir kūno santykio klausimas ir daugelis kitų.

Šventės metu Humanitarinių  ir ugdymo mokslų fakulteto Filosofijos ir kultūrologijos katedros vedėja prof. Dalia Marija Stančienė šių metų „Platono akademijos“ absolventams įteikė baigtą programą liudijančius diplomus ir pasidžiaugė, kad šių metų „Platono akademijos“ dalyviai pasižymėjo itin plačiu akiračiu, giliu mąstymu ir smalsumu. Savo ruožtu „Platono akademijos“ nariai dėkojo šios prasmingos jau penktus metus sėkmingai gyvuojančio edukacinio filosofų projekto „Platono akademija“ idėjos autorei prof. Daliai Marijai Stančienei už galimybę visiems filosofijai neabejingiems moksleiviams susitikti ir diskutuoti su filosofijos dėstytojais.

„Platono akademijos“ organizatoriai tikisi, kad šis projektas išvystys dar didesnį pagreitį, pritraukdamas vis daugiau filosofijos entuziastų iš  visos Lietuvos, nes vienas pagrindinių šio edukacinio projekto tikslų – kritiško mąstymo ir kūrybiškumo lavinimas – yra ne tik akivaizdi praktinio filosofijos pritaikymo išraiška, bet ir esminiai, kasdieniam žmogaus gyvenimui būtini gebėjimai.

Kitų metų „Platono akademijos“ atidarymas įvyks 2017 m. spalio mėnesį (tikslesnė informacija bus paskelbta akademijos Facebook puslapyje bei KU Filosofijos ir kultūrologijos katedros svetainėje).

„Platono akademijos“ uždarymo ir diplomų įteikimo šventės akimirkos:

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoreportažas iš Platono akademijos renginio "Himnas meilei: Šv. Valentinas ir Abelaras su Eloyza"

2016 m. Platono akademijos uždarymas ir diplomų teikimas

2016 m. birželio mėn. 20 d. Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto Filosofijos ir kultūrologijos katedroje įvyko 2015 / 2016 mokslo metų Platono akademijos uždarymo šventė, kurios metu buvo įteikti diplomai akademijos užsiėmimus lankiusiems studentams ir moksleiviams. Dr. Ernesta Molotokienė pristatė ir apibendrino įvykusius susitikimus, visiems susirinkusiems primindama įkvepiančias diskusijas, analizuotas problemas ir kilusias originaliausias įžvalgas.

Akademijos uždarymo proga prof. Gintautas Vyšniauskas skaitė pranešimą apie dabartinėje Vakarų visuomenėje pastebimai problemišką santykį tarp filosofijos ir mokslo. Išklausius pranešimą, kaip įprasta Platono akademijoje, vyko įdomi diskusija, dalyvaujant katedros vedėjai prof. Daliai Marijai Stančienei, režisieriui Algiui Jarukaičiui, studentams ir moksleiviams.

Platono akademijos organizatoriai visiems kolegoms, nariams, draugams ir sekėjams soc. tinkle Facebook linki kūrybiškos vasaros ir laukia grįžtančių rudenį pasisėmus naujų jėgų ir idėjų! Visas naujienas kviečiame sekti soc. tinkle Facebook adresu:

https://www.facebook.com/platonoakademija

DSC_7214 (2)1 (2)DSC_7208 (2)DSC_7203 (3) (3)

Ritos Gorodeckienės nuotraukos

„Platono akademijos“ mokslo metų baigimo ir diplomų įteikimo šventė 2015 m.

birželio mėn. 10 d.

2015 m. birželio mėn. 10 d. Humanitarinių mokslų fakultete įvyko Filosofijos ir kultūrologijos katedros dėstytojų organizuojamos kasmetinės moksleivių „Platono akademijos“ mokslo metų baigimo ir diplomų akademijos absolventams įteikimo šventė. Šventės metu Humanitarinių mokslų fakulteto dekanas prof. Rimantas Balsys „Platono akademijos“ absolventams įteikė baigtą programą liudijančius diplomus.

Dekanas visiems šventės dalyviams priminė sėkmingą jau trečius metus Klaipėdos universitete vykstančio edukacinio filosofų projekto „Platono akademija“ istoriją ir padėkojo šios prasmingos idėjos autorei Filosofijos ir kultūrologijos katedros vedėjai prof. Daliai Marijai Stančienei už galimybę visiems filosofiijai neabejingiems moksleiviams susitikti ir diskutuoti su filosofijos dėstytojais. Prof. Dalia Marija Stančienė pasidžiaugė, kad šių metų „Platono akademijos“ dalyviai pasižymėjo itin plačiu akiračiu, giliu mąstymu ir smalsumu.

„Platono akademijos“ koordinatorė dr. Ernesta Molotokienė pasveikinusi absolventus sėkmingai baigus programą, pabrėžė, kad vienas pagrindinių šio edukacinio projekto tikslų – kritiško mąstymo ir kūrybiškumo lavinimas – yra ne tik akivaizdi praktinio filosofijos pritaikymo išraiška, bet ir esminiai, kasdieniam žmogaus gyvenimui būtini gebėjimai. Dr. Ernesta Molotokienė pasidžiaugė, kad šių metų „Platono akademijos“ absolventai yra brandžios, kuriančios asmenybės, todėl filosofijos dėstytojams buvo įdomu kartu dirbti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, atlikti ir analizuoti mintinius eskperimentus, drauge žiūrėti ir aptarti kino filmus, skaityti ir suvokti klasikinius tekstus.

DSC_3542-2DSC_3559-2DSC_3567-2DSC_3569DSC_3572DSC_3575

MEDIJŲ FILOSOFIJOS IR KULTŪRINIŲ INDUSTRIJŲ STUDIJŲ PROGRAMOS I KURSO STUDENTŲ FILOSOFIJOS DARBAI

Saulius Karelinas

„Apie dialektiką ir logiką pagal Pjerą Abelarą“

Pjeras Abelaras“

Dantė. Esė.