LT   |   EN      Mano KU   |   
Fakulteto struktūra » Katedros » Europos kalbų katedra » Naujienos ir aktualijos

Paskaitos kitaip

Studijų programos „Anglų ir vokiečių / prancūzų kalbos“ studentai ir dėstytojai tęsia tradicijas – paskaitos vyksta ne tik auditorijose, bet ir kitose erdvėse. Šį kartą pasirinktas Lietuvos Perlas – Kuršių Nerija.

Su meile iš Lenkijos

2017 m. rugsėjo 21 d. Małgorzata Karczewska iš Lenkijos Zelona Gora universiteto moderniųjų kalbų instituto vedė paskaitas anglų filologijos ir anglų ir vokiečių / prancūzų kalbų studijų programų studentams tema „Globali anglų kalba“. Tikimės sėkmingo bendradarbiavimo ateityje.

Paskaitos kitaip

Studijų programos „Anglų ir vokiečių / prancūzų kalbos“ studentai ir dėstytojai tęsia tradicijas. Kaip ir kasmet, paskaitos vyksta ne tik auditorijose, bet ir kitose erdvėse. Šiemet studentai lankėsi Kaune ir dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose, padedami VU Kauno fakulteto dėstytojų doc. dr. D. Satkauskaitės ir dokt. J. Astrauskienės vertė ir subtitravo animacinio filmo ištrauką.

ERASMUS+

2016 m. gegužės mėnesį Pagal Erasmus+ programą katedroje stažavosi dėstytojos dr. Neli Peycheva iš Šv. Kirilo ir Šv. Metodijaus universiteto Veliko Turnovo Bulgarijoje, Beata Hajasova ir Lenka Mocova iš Žilinos universiteto Slovakijoje ir dr. Natalia Malenko iš Lomžos universiteto Lenkijoje. Dėstytojos susitiko su Europos kalbų katedros vykdomų programų dėstytojais ir studentais, skaitė paskaitas iš anglų ir amerikiečių literatūros teorijos, vertimo teorijos ir vedė seminarus skirtus verslo ir teisės anglų kalbai.

Netradicines anglų kalbos pamokos

2016 m. gegužės 4 d. Tauragės „Žalgirių“ gimnazijoje lankėsi ir netradicines anglų kalbos pamokas vedė KU HUMF Europos kalbų katedros lektorės Žaneta Čėsnienė ir Rasa Daračienė bei šios katedros antrakursė – Agnė Čėsnaitė ir iš Nigerijos kilęs KU SMF ketvirtakursis Christopher Kirill.

Kiekvienas pristatė savo sėkmės istorijas bei savo pavyzdžiu gimnazistams parodė veiklos galimybes pabaigus studijas Klaipėdos universitete. Agnė vaizdžiai papasakojo būsimiems studentams apie Klaipėdos universitete studentų organizuojamus renginius ir laisvalaikio užsiėmimus, o Christopher savo kalboje iškėlė humanistinių vertybių svarbą gyvenime.

Tikimės, jog gimnazistams pateikta informacija bus aktuali ir duodanti peno pamąstymams, kaip galima siekti savų tikslų nepaminant bendražmogiškųjų vertybių.

Atvira paskaita

2016 m. balandžio 6 d. Klaipėdos universitete, Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultete įvyko Anglų filologijos programos pristatymas, kuriame dalyvavę Klaipėdos Vytauto Didžiojo ir Vyturio gimnazijų moksleiviai susipažino su šios programos dėstytojais ir pirmo bei antro kurso studentais. Anglų filologijos programos vadovė, docentė Liolita Bernotienė pristatė programos turinį ir karjeros perspektyvas, dėstytoja asistentė Regina Motuzienė papasakojo apie galimybes programos studentams vieną semestrą studijuoti ES ir kituose užsienio universitetuose pagal studentų mainų programą ERASMUS+.

Antro kurso AF studentės Gabrielė Baltrušaitytė, Emilija Butavičiūtė ir Akvilė Dulkytė pasidalino studijų patirtimi ir įspūdžiais, o ERASMUS studentai iš Turkijos, pavasario semestro studijoms atvykę į Klaipėdos universitetą, noriai atsakinėjo į susitikimo dalyvių pateiktus klausimus ir netgi bandė pamokyti turkų kalbos.

Susitikimo metu vyravo nuoširdi ir draugiška atmosfera, jaunatviškos šypsenos suartino dabartinių bei būsimųjų studentų ir programos dėstytojų bendruomenę.

Kviečiame laikyti DELF egzaminą

DELF (Diplôme d’études en langue française) ir DALF (Diplôme approfondi de langue française) yra oficialūs diplomai, išduodami Prancūzijos Švietimo ministerijos. Šie diplomai liudija apie užsieniečių gebėjimus, vartojant prancūzų kalbą.

Kodėl verta laikyti DELF ir DALF egzaminus?
 • Pasirinkimo galimybė
  Kiekvienas kandidatas gali pasirinkti norimą egzamino lygį savo nuožiūra, be išankstinio testavimo. Visi egzaminai leidžia įvertinti 4 kalbinius gebėjimus (klausymo, skaitymo, kalbėjimo, rašymo). DELF ir DALF atitinka Europos užsienio kalbų mokėjimo standartus.
 • Galiojimas
  DELF ir DALF yra Prancūzijos Švietimo ministerijos išduodami diplomai, kurių galiojimo laikas yra neribotas. Jie pripažįstami visame pasaulyje.
 • Norite stoti į Prancūzijos aukštojo mokslo įstaigą?
  Reikalaujama prancūzų kalbos mokėjimo įrodymo, dažniausiai DELF B2 ar DALF C1. Daugiau informacijos apie reikalavimus teikia pačios aukštojo mokslo įstaigos.
 • Norite stoti į Lietuvos universitetą ar kolegiją, norite pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas?
  Įskaitomi išlaikyti tarptautiniai užsienio kalbų egzaminai.Išlaikytas DALF C1 ar DALF C2 konvertuojamas į 100 balų (Valstybinių Brandos egzaminų įvertinimas).

Klaipėdos universitete dėl DELF egzaminų kreiptis el. paštu: raimonda.mineikiene@gmail.com

Daugiau informacijos apie egzaminus: www.institutfrancais-lituanie.com

Kviečiame į WITT’s English Club!

Kviečiame dalyvauti WITT’s Anglų kalbos klubo vykdomoje veikloje bei dalyvauti rengiamose paskaitose.

Daugiau informacijos.