LT   |   EN      Mano KU   |   
Fakulteto struktūra » Centrai » Lituanistikos ir užsienio kalbų centras » Veikla » Vasaros stovyklos » Vasaros stovykla meno terapijos specialistams

VASAROS STOVYKLA MENO TERAPIJOS SPECIALISTAMS

DSC_0694 (2)Vasaros stovyklą veda meno terapeutė prof. dr. L. D. Lebedeva, Pozityviųjų technologijų ir konsultavimo instituto (Maskva) prorektorė mokslo reikalams. Jos vedami mokymai išsiskiria ypatingu įtaigumu ir yra sulaukę tarptautinio pripažinimo; Lietuvoje taip pat jau yra šios lektorės klausytojų ratas.

***Vasaros stovykla vyks rusų kalba***

Mokymo programos tema. Klasikinė meno terapija: pagrindinės meno terapijos technikos dirbant su įvairių poreikių turinčiais žmonėmis ir derinant su individualiąja terapija.

Programa apima klasikinės meno terapijos pagrindus ir praktinės veiklos modelius pagal žinomas, aprobuotas autorines metodikas. Programa skirta įgyti teorines žinias bei įvaldyti praktinius metodus, suteikiant psichoemocinę pagalbą vaikams bei suaugusiems ir naudojant spontaniškos meninės veiklos priemones. Vasaros stovykloje bus pristatoma profesorės L. D. Lebedevos medžiaga, patvirtinta Rusijos Federacijos išradimų patentu „Emocinių būsenų ekspres-korekcijos būdai“.

Mokymo procese numatoma:

− meno terapijos teorinių pagrindų įsisavinimas, praktinių metodų ir būdų įvaldymas;

− meno terapijos sesijų (užsiėmimų) vedimo pagrindų įgijimas;

− 4-ių etapų autorinės meno terapijos sesijos modeliavimas pagal iškeltą uždavinį;

− meno terapijos tikslinių programų, skirtų konsultacinei pagalbai, darbui su skirtingų klientų emocine būsena, kūrimas;

− supervizija ir sudėtingų atvejų nagrinėjimas pagal dalyvių pageidavimus.

Programa skirta visiems, kas domisi meno terapijos galimybėmis, jos metodų taikymu edukaciniame, psichologiniame, socialiniame darbe, sveikatos apsaugos srityje. Sudaromos sąlygos psichoemocinei adaptacijai ir asmeninei terapijai.

Vasaros stovyklos programos turinys:

1 ir 2 diena. Teorija. Meno terapijos procesas ir sesija: struktūra, etapai. Išsiskyrimo fazė, terminacija (baigmė). Psichologinė pagalba ir palaikymas, ieškant vidinių asmenybės išteklių bei juos suvokiant. Praktika. Pasiruošimas meno terapijai: pagrindinių taisyklių formulavimas, apribojimų nustatymas, kontrakto sudarymas. Grupių (grupių tipų) organizavimo prieigos. „Pirmieji žingsniai“ (nuo kuo pradėti meno terapiją jaunesniųjų moksleivių, paauglių, vyresniųjų moksleivių grupėje; kaip numatyti kiekvieno dalyvio lūkesčius ir korektiškai nustatyti psichologinės pagalbos poreikį). Praktiniai metodai, skatinantys spontanišką, atvirą ir kūrybinę raišką meninėje kūryboje. Meno terapijos efektyvumo vertinimas. Atsakomybės „pasidalijimo“ už meninį produktą dailės technikos: „Terlionė“, „Koliažas“, „Monotipijos“, „Pirštininės lėlės“, „Piešinio kopijavimo technikos“ ir kt.

3 ir 4 diena. Teorija. Meno terapijos sesijų (užsiėmimų) tematika. Meno terapijos technikos: klasikinės ir multimodalinės. Instaliacija, performansas. Praktika. Meno terapijos technikos: meno terapijos praktinio taikymo sričių ir formų įvairovė. Meno terapijos sesijų (užsiėmimų) tematika (pagal M. Libman):

  1. Temos, susijusios su vaizdinės medžiagos įsisavinimu;
  2. Bendros temos, leidžiančios plačiai tirti problemas, dalyvių išgyvenimus;
  3. Temos, susijusios su santykių sistemos, „AŠ įvaizdžio“ tyrimu;
  4. Temos, turinčios ypatingą reikšmę dirbant porose, mažose grupėse, su šeimomis.

1 grupės dailės technikos: įvairių vaizdinių priemonių ir medžiagų savybių tyrinėjimas terapijos kontekste. Eksperimentavimas su dažais: atspaudai ant veidrodžio, stiklo, audinio, blizgaus, sumaigyto, šlapio popieriaus, terlionės juodu tušu derinant su vaškinėmis kreidelėmis ir t.t.; gamtinio molio, modelino, plastilino, tešlos ir kt., folijos, birių medžiagų (kruopos, smėlis ir kt.) savybių tyrinėjimas. Pratimai: „Vedamasis piešimas“ (naudojant anglį ir sangviną), „Dėmės, linijos, geometrinės figūros“, „Piešiniai užmerktomis akimis“, „Piešimas pirštais“.

2 grupės dailės technikos: (piešiniai su „fokusu į problemą“ ir „fokusu į jausmus“): „Paslaptys“, „Emocijų ir jausmų žemėlapis“, „Piešiame agresiją ir baimę“.

3 grupės dailės technikos: „AŠ įvaizdis“, „Kas aš?“, „Vardo vaizdas“, „Autoportretas metaforoje“, „Kelionė į vaikystę“, „Dovana kaip metafora“, „Poriniai piešiniai“ ir kt.

4 grupės dailės technikos: „Piešinio metamorfozės“ (perduodant lapą ratu), „Dovanos ratu“, „Siužetai iš plastilino“, „Gyvenimo tikslo ir perspektyvos paveikslas“, „Dailės technikos panaudojant grimą“, „Septynžiedė gėlelė“, „Nuo švaraus lapo“ ir kt.

5 diena. Teorija. Diagnostika meno terapijoje. Vaizduojamoji veikla kaip meninė saviraiška. Piešinių tipai: spontaniški piešiniai (nevalingas, kinestetinis) ir piešinys-ekspromtas (laisvas, teminis). Piešinių interpretacijos prieigos (technologinė, formalizuota, fenomenologinė ir kt.): diagnostinės galimybės, rizikos, apribojimai. „Aukso taisyklės“ aptariant meninės kūrybos produktą. Praktika. Projektinės piešimo metodikos meno terapijos kontekste. Dailės terapijos sesijos (užsiėmimo) modeliavimas. Supervizija ir sudėtingų atvejų nagrinėjimas pagal dalyvių pageidavimus. Dailės technikos: „Mano palikimas“ (autorinė modifikacija), „Piešiame vardą“ (naudojant foliją), „Gėlėmis vaizduojama šeima“; „Baltasis šokis“, „Piešiame medį“, „Piešiame vardą“, „Kas AŠ?“ (grafinė modifikacija), „Piešiame simboliais ir abstrakcijomis“ ir kitos.

DARBOTVARKĖ (vasaros stovyklos darbotvarkė galės būti koreguojama pagal dalyvių pageidavimus)

(pirmoji diena)

9.00–9.30 – dalyvių registracija

9.30–10.00 – stovyklos atidarymas

10.00–12.00 – užsiėmimų I dalis

12.00–12.30 – kavos pertraukėlė1 ir Jūsų įspūdžiai

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

14.30–15.30 – pietūs2

nuo 15.30 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.*

20.00 val. susipažinimo vakaras**

(antroji diena)

9.00–9.30 – rytinė kava1 ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs2

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

nuo 15.00 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.

Supervizija***

(trečioji diena)       

9.00–9.30 – rytinė kava1 ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs2

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

nuo 15.00 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.

Supervizija***

(ketvirtoji diena)   

9.00–9.30 – rytinė kava1 ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs2

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

nuo 15.00 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.

Saulėlydžio terapija prie jūros (esant palankiam orui)****

(penktoji diena)               

9.00–9.30 – rytinė kava1 ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs2

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

14.30–15.00 – pažymėjimų įteikimas

[1] Įskaičiuota į vasaros stovyklos kainą.

[2] Pietūs nėra įskaičiuoti į seminaro kainą. Kiekvienas seminaro dalyvis galės savarankiškai papietauti (restorane „XIX amžius“, picerijoje „Pipita“ ar autobusų stoties kavinukėje).

*Ekskursijos. Vasaros stovyklos metu siūlome ne tik meno terapijos užsiėmimus, bet ir kviečiame pasimatyti su Klaipėda bei jos apylinkėmis. Turėsite galimybę pamatyti Klaipėdą „iš paukščio skrydžio“, pasivaikščioti po legendinį burlaivį ir miesto simbolį Meridianą, savo rankomis pagauti gintaro gabalėlių, romantiškai paskanauti rūšinio vyno jaukioje senamiesčio vyninėje ar išvysti užburiantį delfinų pasirodymą. Norintiems dar įsimintinesnių įspūdžių bei nuotykių, suteiksime galimybę pakeliauti po Klaipėdos kraštą, laivu paplaukioti po „Lietuvos Veneciją“, pasigrožėti Kuršių marių platybėmis, pajusti marių bangavimą bei pamaloninti gomurį įvairiais žuvies patiekalais. Visos ekskursijos bus vykdomos už papildomą mokestį susirinkus tam tikram norinčiųjų skaičiui ar individualiai.

**Susipažinimo vakaras. Pamiršus visus rūpesčius, įtampą ir stresą, kviečiame jaukiai pabendrauti, papasakoti apie save arba tiesiog susirasti naujų, sielai artimų draugų. Pasidalinsime pirmosios dienos vasaros stovykloje įspūdžiais, išklausysime Jūsų patirtis, norus bei siūlymus. Trupinėlis gero laiko drauge įkvėps ateinančioms stovyklos dienoms. Vakaro išlaidas pasidalins kiekvienas dalyvis.

***Supervizija. Supervizijos pagrindas – pokalbis, jums aktualiais klausimais, kai sprendimų ieškoma kartu, padedant profesorei Liudmilai Lebedevai.

****Saulėlydžio terapija. Ar galėtų būti geresnis laikas nei šiltas vakaras, ošianti ir mėlynumu užburianti jūra, draugiškai nusiteikę naujai atrasti bendraminčiai ir pati gamta, padovanosianti Jums saulėlydžio terapiją. Gal Jūs saulėlydį įamžinsite akvarelėje ar fotografijoje. O gal tik savo atmintyje? O gal tiesiog sėdėsite kopose su vyno taure rankose ir džiaugsitės gyvenimu?

Kur vyks?

Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultete (S. Nėries g. 5)

Kada?

Vyks dvi vasaros stovyklos pamainos.

I- 2016 m. liepos 25–29 d. (20 val.)

II- 2016 m. rugpjūčio 1–5 d. (20 val.)

Įprasta kaina – 200 Eur.

Ankstyvoji registracija: pinigus pervedus iki birželio 15 d., stovyklos kaina 170 Eur.

Vėlyvoji registracija: likus dviems savaitėms iki stovyklos – 250 Eur.

Registracijos mokestis

30 Eur. Mokamas registracijos metu ir įeina į vasaros stovyklos kainą. Atsisakius dalyvauti, mokestis negrąžinamas. Registracija patvirtinama tik atlikus mokėjimą ir pranešus apie tai el. paštu asta.svarc@gmail.com arba telefonu (8 46) 39 85 02 (8-17 val).

Norinčius dalyvauti prašytume užpildyti  DALYVIO ANKETĄ

arba registruotis adresu asta.svarc@gmail.com

Kur apsistoti?

Prireikus, galime padėti susirasti nakvynę pagal jūsų poreikius: studentiškas bendrabutis, svečių namai, viešbutis. Norintys, kad padėtumėme rasti nakvynę apie tai turėtų pranešti registracijos metu.

Bus išduodami Klaipėdos universiteto pažymėjimai.

Svarbu! Dalyvių skaičius ribotas. Susidarius grupei, registracija bus stabdoma.

Vasaros stovyklos organizatoriai pasilieka teisę stovyklą atšaukti dėl nenumatytų priežasčių.

Telefonas pasiteirauti: 8 46 398 502 (darbo metu).

Laukiame Jūsų!