LT   |   EN      Mano KU   |   
Fakulteto struktūra » Centrai » Lituanistikos ir užsienio kalbų centras » Veikla » Vasaros stovyklos » Vasaros stovykla „Įveikime profesinį nuovargį“

VASAROS STOVYKLA "ĮVEIKIME PROFESINĮ NUOVARGĮ"

DSC_0694 (2)Vasaros stovyklą veda meno terapeutė prof. dr. L. D. Lebedeva, Pozityviųjų technologijų ir konsultavimo instituto (Maskva) prorektorė mokslo reikalams. Jos vedami mokymai išsiskiria ypatingu įtaigumu ir yra sulaukę tarptautinio pripažinimo; Lietuvoje taip pat jau yra šios lektorės klausytojų ratas.

***Vasaros stovykla vyks rusų kalba***

  • Kam skirta vasaros stovykla „Įveikime profesinį nuovargį“?

Programa skirta visiems, kas domisi savęs pažinimu ir psichinio stabilumo stiprinimu, pagalbos sau metodais, kūryba, rūpinasi savo psichoemocine sveikata ar tiesiog jaučia poreikį atsipalaiduoti nuo profesinio nuovargio.

  • Meno terapija įveikiant psichologinį nuovargį darbe.Programa padės įgyti patirties, kaip panaudoti meninę kūrybą psichoemocinių išteklių atstatymui sudėtingose gyvenimo situacijose (stresas, konfliktai, praradimai, sielvartas, baimės, ligos, šeimos ar amžiaus krizės), traumuojančių išgyvenimų atveju (pyktis, pavydas, kaltė ir kt.). Dalyviai įsisavins emocijų valdymo būdus, sužinos, kaip optimizuoti tarpusavio santykius darbe ir šeimoje, gerinti gyvenimo kokybę.

Programos turinys. 

1 diena. Pažintis su grupės dalyviais meno terapijos kontekste. Paprasti, įdomūs pratimai „Terlionė“, „Istorija ratu“, „Lėlės iš popierinių servetėlių“ padės dalyviams aktualizuoti, suvokti ir sumažinti savo išgyvenimus.

2 diena. Dienos temos: Konfliktai – jų nagrinėjimas ir įveika. Dailės terapijos technikos: „Gėlėmis vaizduojamas konfliktas“, „Kelionė išgyvenimų labirintu“, „Atsisveikinimas su konfliktais ir įžeidimais“. Taikydami labirinto metaforą, nuotraukų rinkinį ir spontanišką piešinį, dalyviai galės analizuoti sudėtingas situacijas, reaguoti į stiprias emocijas, mažinti psichoemocinę įtampą.

3 diena. Dienos tema: „Kaip atidaryti savo gyvenimo slaptąsias duris“ − meno terapijos metodas, dirbant su draudimais ir emociniais ištekliais. Bus pasiūlytas kūrybinis darbas, nukreiptas į tapatybės analizę, siekiant pagerinti dvasinę pusiausvyrą ir gyvenimo kokybę. Meno terapijos užsiėmimai padės dalyviams suvokti apribojimus, draudimus ir asmeninės laisvės/nelaisvės ribas. Asmeninių draudimų, iliuzijų, pavojų, spąstų, rizikų nagrinėjimas padės rasti „raktus“, atrakinančius metaforines „slaptąsias duris“, plėtos psichoemocinius išteklius.

4 diena. Dienos tema: „Ateities vaizdas“, „Pozityvus pažadas sau“. Bus pasiūlytas įdomus kūrybinis užsiėmimas, nukreiptas į simbolinį pozityvaus „ateities vaizdo“ modeliavimą. Metaforinis perėjimo (įveikos) pagrindas – „idealaus batelio“ sukūrimas.

5 diena. Kūrybos diena – intuityvus piešimas, autorinių paveikslų sukūrimas. Individualių jausmų, savivertės, pozityvaus savęs priėmimo vystymas ir stiprinimas.

DARBOTVARKĖ (vasaros stovyklos darbotvarkė galės būti koreguojama pagal dalyvių pageidavimus)

(pirmoji diena)

9.00–9.30 – dalyvių registracija

9.30–10.00 – stovyklos atidarymas

10.00–12.00 – užsiėmimų I dalis

12.00–12.30 – kavos pertraukėlė[1] ir Jūsų įspūdžiai

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

14.30–15.30 – pietūs[2]

nuo 15.30 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.*

20.00 val. susipažinimo vakaras**

(antroji diena)

9.00–9.30 – rytinė kava[1] ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs[2]

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

nuo 15.00 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.

Supervizija***

(trečioji diena)       

9.00–9.30 – rytinė kava[1] ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs[2]

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

nuo 15.00 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.

Supervizija***

(ketvirtoji diena)   

9.00–9.30 – rytinė kava[1] ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs[2]

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

nuo 15.00 val. pažintinės, kultūrinės, pramoginės ekskursijos po Klaipėdą ir jos kraštą.

Saulėlydžio terapija prie jūros (esant palankiam orui)****

(penktoji diena)               

9.00–9.30 – rytinė kava[1] ir Jūsų įspūdžiai

9.30–11.30 – užsiėmimų I dalis

11.30–12.30 – pietūs[2]

12.30–14.30 – užsiėmimų II dalis

14.30–15.00 – pažymėjimų įteikimas

[1]Įskaičiuota į vasaros stovyklos kainą.

[2]Pietūs nėra įskaičiuoti į seminaro kainą. Kiekvienas seminaro dalyvis galės savarankiškai papietauti (restorane „XIX amžius“, picerijoje „Pipita“ ar autobusų stoties kavinukėje).

*Ekskursijos. Vasaros stovyklos metu siūlome ne tik meno terapijos užsiėmimus, bet ir kviečiame pasimatyti su Klaipėda bei jos apylinkėmis. Turėsite galimybę pamatyti Klaipėdą „iš paukščio skrydžio“, pasivaikščioti po legendinį burlaivį ir miesto simbolį Meridianą, savo rankomis pagauti gintaro gabalėlių, romantiškai paskanauti rūšinio vyno jaukioje senamiesčio vyninėje ar išvysti užburiantį delfinų pasirodymą. Norintiems dar įsimintinesnių įspūdžių bei nuotykių, suteiksime galimybę pakeliauti po Klaipėdos kraštą, laivu paplaukioti po „Lietuvos Veneciją“, pasigrožėti Kuršių marių platybėmis, pajusti marių bangavimą bei pamaloninti gomurį įvairiais žuvies patiekalais. Visos ekskursijos bus vykdomos už papildomą mokestį susirinkus tam tikram norinčiųjų skaičiui arba individualiai.

**Susipažinimo vakaras. Pamiršus visus rūpesčius, įtampą ir stresą, kviečiame jaukiai pabendrauti, papasakoti apie save arba tiesiog susirasti naujų, sielai artimų draugų. Pasidalinsime pirmosios dienos vasaros stovykloje įspūdžiais, išklausysime Jūsų patirtis, norus bei siūlymus. Trupinėlis gero laiko drauge įkvėps ateinančioms stovyklos dienoms. Vakaro išlaidas pasidalins kiekvienas dalyvis.

***Supervizija. Supervizijos pagrindas – pokalbis, jums aktualiais klausimais, kai sprendimų ieškoma kartu, padedant profesorei Liudmilai Lebedevai.

****Saulėlydžio terapija. Ar galėtų būti geresnis laikas nei šiltas vakaras, ošianti ir mėlynumu užburianti jūra, draugiškai nusiteikę naujai atrasti bendraminčiai ir pati gamta, padovanosianti Jums saulėlydžio terapiją. Gal jūs saulėlydį įamžinsite akvarelėje ar fotografijoje. O gal tik savo atmintyje? O gal tiesiog sėdėsite kopose su vyno taure rankose ir džiaugsitės gyvenimu?

Kur vyks?

Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultete (S. Nėries g. 5)

Kada?

2016 m. rugpjūčio 8–12 d. (20 val.)

Įprasta kaina – 200 Eur.

Ankstyvoji registracija: pinigus pervedus iki birželio 15 d., stovyklos kaina 170 Eur.

Vėlyvoji registracija: likus dviems savaitėms iki stovyklos – 250 Eur.

Registracijos mokestis

30 Eur. Mokamas registracijos metu ir įeina į vasaros stovyklos kainą. Atsisakius dalyvauti, mokestis negrąžinamas. Registracija patvirtinama tik atlikus mokėjimą ir pranešus apie tai el. paštu asta.svarc@gmail.com arba telefonu (8 46) 39 85 02 (8-17 val).

Kur apsistoti?

Prireikus, galime padėti susirasti nakvynę pagal jūsų poreikius: studentiškas bendrabutis, svečių namai, viešbutis. Norintys, kad padėtumėme rasti nakvynę apie tai turėtų pranešti registracijos metu.

Norinčius dalyvauti prašytume užpildyti  DALYVIO ANKETĄ

arba registruotis adresu asta.svarc@gmail.com

Svarbu!

Dalyvių skaičius ribotas. Susidarius grupei, registracija bus stabdoma.

Vasaros stovyklos organizatoriai pasilieka teisę stovyklą atšaukti dėl nenumatytų priežasčių.

Telefonas pasiteirauti: 8 46 398 502 (darbo metu).

Laukiame Jūsų!