LT   |   EN      Mano KU   |   

Amerikiečių ir lietuvių gimnazistų stovykla: prasidėjo naujas vasaros projektas

Jūratė Derukaitė, Kalbų ir socialinės edukacijos centro direktorė

Klaipėdos universiteto bendruomenei, Klaipėdos visuomenei ir visai Lietuvai yra gerai žinoma Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų Kalbų ir socialinės edukacijos centro (HUMF KSEC) kasmet vykstanti Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija kitakalbiams.

Šią vasarą Kalbų ir socialinės edukacijos centre startavo dar vienas vasaros projektas, kurį inicijavo LAC (Lithuanian American Community) kartu su LISS (Lithuanian International Student Services); projekto iniciatorė Klaipėdos universitete – HUMF plėtros koordinatorė dr. Kristina Blockytė.

Pagal šį projektą į Klaipėdos universitetą atvyko 8 JAV lietuvių kilmės gimnazistai su vadove p. Aukse Motto. Jaunuoliai atvyko susipažinti su senelių, tėvų gimtine, pramokti lietuvių kalbos ir atlikti savanorystės praktikos. JAV gimnazistų veiklos programa prasidėjo liepos 2 d. ir tęsis 6 savaites. Pirmoji jos dalis – 2 savaitės intensyvios savanoriškos veiklos ir įžanginės lietuvių kalbos pamokėlės tiems, kurie dar nekalba lietuviškai.

Amerikiečių savanoriškas darbas – tai praktinis anglų kalbos mokymas specialiai tuo tikslu suorganizuotame renginyje English Language Day Camp (rytais) ir darbas kitose vietose (po pietų): Klaipėdos jūrų muziejuje ir delfinariume, gyvūnų globos namuose „Nuaras“, Klaipėdos universiteto Botanikos sode ir pačiame HUMF KSEC, kur šiuo metu intensyviai rengiamasi minėtajai Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijai.

English Language Day Camp – tai 2 savaičių trukmės kalbos praktikos stovykla Klaipėdos gimnazistams. Į ją priimta 20 moksleivių iš kelių Klaipėdos gimnazijų. Stovyklos sėkmė pranoko visus organizatorių lūkesčius. Anglų kalbos praktika čia vyksta pačiomis įvairiausiomis formomis: TV šou, miesto ralis, talentų šou, protų mūšis ir kt. Šios stovyklos darbą koordinuoja dr. Daiva Pagojienė, veda KU Rekreacijos ir turizmo specialybės studentės Goda Sakalauskaitė ir Gabija Liaudanskytė, Kalbų ir socialinės edukacijos centre atliekančios specialybės praktiką.

Ši amerikiečių gimnazistų programos dalis pasibaigs liepos 14 d. Tada – keletas dienų atokvėpio ir po to, liepos 22 d., jaunuoliai prisijungs prie didžiosios Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos, kurioje šįmet dalyvaus apie 50 kursantų iš viso pasaulio.

 

Anglų kalbos stovyklos dalyviai