LT   |   EN      Mano KU   |   
Rugpjūtį – pirmieji nuotoliniai lietuvių kalbos kursai kitakalbiams

Jūratė Derukaitė

KU SHMF Lituanistikos ir užsienio kalbų centro vadovė, lietuvių kalbos kursų koordinatorė

 

Rugpjūčio 1 d. Klaipėdos universitete prasideda Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija kitakalbiams. Šie intensyvūs kursai rengiami jau 19-tą kartą ir pirmą kartą – nuotoliniu tiesioginio vaizdo būdu.

Kai pavasarį paaiškėjo, jog beveik du dešimtmečius organizuojama ir plačiai žinoma Klaipėdos universiteto (toliau – KU) Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademija (toliau – Vasaros akademija) dėl COVID-19 situacijos negalės vykti kaip įprasta, – į universiteto auditorijas susirinkus dalyviams iš viso pasaulio, – jau buvo įvykęs konkursas, kurio metu atrinkti kandidatai gauti šiems kursams Švietimo mainų paramos fondo (toliau – ŠMPF) stipendijas. Žinoma, atrinktieji kandidatai nuliūdo, kad nebegalės atvykti mokytis lietuvių kalbos Lietuvoje. Tačiau KU Vasaros akademijos organizatoriai greitai nusprendė pasiūlyti nuotolinius kursus ir bent pusė ŠMPF finansuojamo projekto dalyvių pasiryžo mokytis kad ir nuotoliniu būdu. Prie jų ėmė jungtis ir kiti norintieji.

į būsimus kursus jau užsiregistravo gerokai virš 40-ies žmonių iš 13-os pasaulio šalių, ir norinčiųjų mokytis sąrašas dar ilgėja. Tokie skaičiai maloniai stebina, nes iki šiol buvo galima manyti, jog tarp kitų Lietuvoje vykstančių analogiškų kursų KU Vasaros akademija buvo ypač vertinama dėl geografinės padėties, – suteikiančios galimybę mokymąsi derinti su poilsiu paplūdimiuose, – ir dėl kursų programoje numatytų renginių gausos: tai vakaronės, viešnagės, ekskursijos po visą Lietuvą, spalvingas ir smagus vasaros gyvenimas Klaipėdoje.

Šį kartą, nuotoliniuose kursuose nebelikus minėtų, tikėtina, patraukliausių KU Vasaros akademijos elementų, tapo akivaizdu, kad klaipėdiečių rengiami kursai pritraukia kitais dalykais, – visų pirma, mokymo kokybe, taip pat ypatinga bendrystės atmosfera ir, aišku, Klaipėdos universiteto statusu. Visa tai patvirtina ir faktas, jog šiemetėje Vasaros akademijoje, kaip įprasta, dalyvauja ir keli ankstesnių kursų alumnai, jau tapę organizatorių kolegomis, bičiuliais ir netgi šių kursų bendradarbiais.

Tikimasi, jog šiemečių vasaros kursų organizatoriams pavyks sėkmingai perkelti į nuotolines platformas iki tol įgytą beveik 20-ies metų patirtį, ir bus netgi atrasta naujų galimybių. Kursantų kasdien nuo pirmadienio iki penktadienio laukia įdomios pamokos skirtingo kalbos mokėjimo lygio grupėse, o šalia pamokų, – nuotolinės vakaronės (nors vienose šalyse bus rytas, o kitose – vėlus vakaras), interaktyvios ekskursijos, dainos ir šokiai kartu, lietuviškų patiekalų gaminimas ir apskritai daug bendravimo daugiakultūrėje aplinkoje.

Atidarymo šventė bus transliuojama iš KU SHMF 220 auditorijos: joje bus kelios dėstytojos, organizatoriai ir keli Klaipėdoje gyvenantys kursantai bei KU kursų alumnai. Visi kiti kursantai savo šalyse bus prisijungę per Zoom platformą. Vasaros akademijos veikla truks visą mėnesį.

Informaciją apie kursus rasite čia