LT   |   EN      Mano KU   |   
Respublikinė mokslinė konferencija Klaipėdos universitetinėje ligoninėje

Gegužės 19 dieną Klaipėdos universitetinėje ligoninėje vyko respublikinė mokslinė konferencija tema Medikų ir pacientų santykiai: profesiniai ir etiniai aspektai. Konferenciją pasveikino KUL vyriausiais gydytojas prof. dr. V. Janušonis, Telšių vyskupas doc. dr. J. Boruta, miesto meras V. Grubliauskas, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė doc. dr. A. Širinskienė.

Konferencijoje dalyvavo ir mokslinį pranešimą skaitė KU Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto profesorius mons. A. Ramonas tema Mirties fenomenas šiandienos kultūroje. Santykis su mirtimi mūsų visuomenėje iš pirmo žvilgsnio atrodo stebėtinai prieštaringas. Viena vertus, mirtis tapo savotišku tabu – ją, kaip kažkokį nederamą dalyką, norima paslėpti, išstumti iš sąmonės; kita vertus, mirtis yra demonstruojama, o tai yra tikslus atotrūkis nykstamų drovumo ribų visose kitose gyvenimo srityse. Miesčioniškasis pasaulis slepia mirtį. Šiandieninė visuomenė, ypač “glamūrinė” reklama, puoselėjanti grožio kultą, sudaro iliuziją, kad žmogau – gyvensi amžinai ir jaunas turi būti amžinai, mirties nėra ir nebus. Jei tvirtintume, kad tik gyvenimas turi prasmę, o mirtis yra beprasmybė, klystume, nes be prasmės nėra ir beprasmybės. Jei nėra vieno, vadinasi, nėra ir kito. Krikščionys teigia, kad ir gyvenimas, ir mirtis yra prasmingi. Egzistuoja realybė kurią krikščionys įvardija kaip amžinybė. Gyvenimas – tai iš esmės prasmių ir laimės ieškojimas. Mirtis į šią „dėlionę“ neturėjo patekti, bet pateko. Jei pateko, vadinasi, yra prasminga.

Tarp kitų prelegentų pranešimus skaitė LR seimo narys dr. A. Vinkus,

gyd. dr. A. Česas, dr. E. Paurienė ir kiti. Konferencijoje taip pat dalyvavo broliai pranciškonai: Benediktas ir Astijus.