LT   |   EN      Mano KU   |   
Danijoje aptartos tvaraus turizmo plėtros tendencijos

        Š. m. vasario 25-26 d. Danijoje, Sakskiobinge vyko tarptautinė konferencija tvaraus turizmo tematika.

        Šis tarptautinis renginys pakvietė penkių šalių atstovus (Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos) padiskutuoti turizmo plėtros problematikos klausimais, taip pat prisistatyti ir susipažinti su kitų šalių gerosiomis praktikomis tvaraus turizmo srityje. Aktyvios diskusijos ir patirčių dalijimasis vyko kultūros ir paveldo turizmo, pakrančių ir gamtos turizmo, gastro ir maisto turizmo bei dviračių turizmo teminėse grupėse.

       Šioje teminėje konferencijoje aktyviai dalyvavo ir mokslininkai iš Klaipėdos universiteto Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto. Doc. dr. Eduardas Spiriajevas skaitė mokslinį pranešimą tema „Erdvinės dinamiškos turizmo plėtros koncepcija Baltijos ir Šiaurės šalyse“ (angl. „Concept of Spatial Dynamic Tourism Development between the Baltic and Nordic Countries“). Doc. dr. Daiva Labanauskaitė aktyviai dalyvavo teminės grupės diskusijoje apie pakrančių ir gamtos turizmą.

        Kuršių nerijos nacionalinio parko administracijos direktoriaus pavaduotoja Lina Dikšaitė pakvietė diskusijai apie Gamtos turizmą UNESCO pasaulio paveldo objekte – Kuršių nerijoje, pristatydama pagrindinius iššūkius ir galimybes. Raimonda McGeever, Klaipėdos rajono savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vadovė, su konferencijos svečiais dalijosi patirtimi  apie tvaraus turizmo ypatybes vietiniame lygmenyje. Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro ekspertas Artūras Petrauskas skaitė pranešimą tema „Gastro turizmas Klaipėdos regione“. Viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Etnografijos ir skaitmeninimo skyriaus direktoriaus pavaduotoja aktyviai įsitraukė į diskusijas apie kultūros ir paveldo turizmo aktualijas.

        Dalyvių iš Klaipėdos regiono kelionės ir dalis renginio organizavimo išlaidų buvo apmokėta iš Klaipėdos universiteto Ekonomikos katedros vykdomo tarptautinio Pietų Baltijos programos projekto „UMBRELLA“ lėšų. Projekto tikslas yra skatinti vietos bendruomenių tarptautiškumo aktyvinimą ES teminėse kryptyse ir sudaryti galimybes plėtoti tarptautinių projektų iniciatyvas (regioninė projekto vadovė – doc. dr. Rasa Viederytė).

Konferencijos akimirkos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informaciją parengė doc. dr. Rasa Viederytė