LT   |   EN      Mano KU   |   
Baigiamasis projekto Off-Book susitikimas

Europos komisijos per Lietuvos nacionalinės agentūros ERASMUS+ programą remiamas tarptautinis projektas OFF-Book sėkmingai įgyvendino užsibrėžtus tikslus. Klaipėdos universitetas yra pagrindinis šio projekto vykdytojas (vadovė KU SHMF Socialinių pokyčių studijų centro lekt. dr. G. Strakšienė).

Projekto tikslas efektyvinti įtraukųjį ugdymą mokyklose per teatrinę veiklą siekiant mokinių glaudesnio bendravimo ir bendradarbiavimo, patyčių ir diskriminacijos apraiškų mažinimo mokyklose. Projekto šerdis – meninės, ypač teatrinės veiklos, galimybių paieška sprendžiant įvairias socialinės problemas, kurių viena aktualiausių – ankstyvas mokinių pasitraukimas iš švietimo sistemos. Klaipėdos universitetas vykdė šį projektą kartu su Lietuvos ir tarptautiniais parneriais: Simono Dacho progimnazija, Klaipėdos lėlių teatras (Lietuva), Pixel Associazione (Italija), Teatro Stabile di Grosseto (Italija), Sienos universitetas (Italija), Colegiul „Octav Bancila“ (Rumunija), Scoala primara EUROED (Rumunija).

Mokomieji filmai
Metodinė medžiaga:
1   2   3   4

Baigiamoji šio projekto konferencija vyko spalio 21–22 d. Grosseto mieste (Italija). Šis miestas pasirinktas neatsitiktinai, nes jame įsikūręs teatras turi gilias teatro edukatorių veiklos tradicijas mokyklose. Klaipėdos universiteto dėstytojai (lekt. dr. G. Strakšienė, lekt. dr. D. Jakulytė, prof. dr. I. Klanienė) kartu su projekto partneriais dalyvavo baigiamajame projekto vykdytojų susitikime, kur partnerių šalių atstovai pristatė veiklas, videofilmus, kuriuose atsispindėjo projekto metu vykdyta veikla ir jos rezultatai. Susitikimo metu buvo pristatyta sukurta mokomoji medžiaga mokytojams, kurioje pateikiamos metodinės rekomendacijos, kaip organizuoti teatrinę veiklą, kaip panaudoti teatro laboratoriją kaip metodą skatinant vaikų socialinę ir tarpkultūrinę įtrauktį mokyklose.

Projektą apvainikavo ir suteikė daug džiugių emocijų mokinių parodyti spektakliai Grosseto teatre, kuriuos žiūrėjo ne tik konferencijos dalyviai, bet ir mokytojai, mokyklų vadovai, savivaldybės atstovai ir kt. Mokinių ir teatro edukatorių projekto metu sukurti ir parodyti spektakliai – geriausias projekto poreikio ir rezultatų įrodymas. Tikimės, jog projekto metu sukurta medžiaga ir teatro laboratorijos turės tęstinumą visose projekto partnerių šalių mokyklose.

Yesterday, was the final meeting of OFF-Book project in Grosseto, with all partners and a lot of students. It was a…

Posted by OFF-Book on 2019 m. spalio 23 d., trečiadienis