LT   |   EN      Mano KU   |   

Valstybinis kodas
6121EX062

Įgyjama kvalifikacija
Inžinerijos mokslų bakalauras

Studijų trukmė
Nuolatinės studijos – 3,5 m.
Ištęstinės studijos – 5 m.

Studijų programos apimtis kreditais
210

2021–2022 s. m. studijų kaina

 • Kredito kaina 
  57,10 Eur
 • Metinė studijų kaina 
  Nuolatinės studijos – 3426 Eur
  Ištęstinės studijos – 2398 Eur

Studijų tvarkaraštis

 • Dieninis (nuolatinės studijos).
 • Sesijinis (ištęstinės studijos). Akademiniai užsiėmimai vyksta periodinėmis sesijomis, kurios vyksta du kartus per metus studijų kalendoriuje numatytu laiku po tris savaites (sausį ir birželį), o pirmame kurse dar būna trijų savaičių įžanginė sesija rugsėjo mėn.
  Dalis studijų dalykų gali vykti pagal nuotolinių studijų tvarkaraštį.

Studijų kalba
Lietuvių

Dalis studijų dalykų gali būti dėstoma anglų kalba.

Studijų programos aprašas (nuolatinės studijos)

Studijų programos aprašas (ištęstinės studijos)

Išsamios profesinės žinios

Studijų metu įgysite teorinių ir praktinių žinių apie elektros grandines, galios elektroniką, elektros pavaras, informacines technologijas, mikrovaldiklius, pramoninius valdiklius ir pramoninę komunikaciją, elektros energetiką, galėsite konstruoti, projektuoti bei valdyti elektronikos įrenginius, pavaras ir robotus.

Asmeninių įgųdžių ugdymas

Be išsamių profesinių žinių, studijuodami pagal šią studijų programą „susikrausite“ asmeninių įgūdžių ir kompetencijų paketą, įskaitant verslo ir inžinerinių projektų valdymą, statistinių metodų taikymą, ekonomikos žinias, darbo etiką ir saugą. Jūs tapsite verslesni ir išmoksite praktiškai pritaikyti studijų metu įgytas žinias.

Turime ne vieną sėkmingą pavyzdį, kai mūsų studentai ne tik tampa puikiais darbuotojais, bet ir sukuria savo, su inžinerija susijusius, verslus.

Popaskaitinės veiklos

Jei esi veiklus, nenustygstantis vietoje ir norintis išbandyti kuo daugių naujų veiklų, kviečiame tave prisijungti prie KU Robotikos klubo. Čia mes projektuojame, konstruojame, programuojame sumo robotus ir kitus išmanius įrenginius.

Pasigirsime – ne vieną kartą tapome sumo robotų kovų Europos čempionais ir net vykome į varžybas Japonijoje!

Didelis specialistų poreikis

Elektromobiliai, robotai, pramonės automatinės sistemos, saulės ir vėjo elektrinės, elektriniai ir autonominiai laivai, daiktų internetas ir dirbtinis intelektas – tai sistemos ir daiktai, be kurių dažnas neįsivaizduojame savo kasdienybės. Augant automatizacijos mastams, didėjant elektros energijos poreikiui šios srities specialistų paklausa darbo rinkoje yra didelė ir ateityje tik didės. „Investuok Lietuvoje“ atlikta inžinerinių įmonių apklausa atskleidė, kad daugiau nei 30 proc. jų veiklos sėkmės lemia būtent elektros inžinieriai. Didelė šių specialistų paklausa lemia ne tik puikias šios kvalifikacijos inžinierių karjeros galimybes, bet ir konkurencingą atlyginimą.

Kuriame gražesnį ir įdomesnį rytojų

Inžinerija – tai ne tik mokslas, tai įdomi kūrybinė ir gyvenimiška veikla! Prieš 20 metų negalėjome net pasvajoti, kad pusė mūsų gyvenimo tilps į išmaniuosius telefonus, kad namus tvarkys robotai ir kad Klaipėdos gatvėmis važinės lietuvių inžinierių sukurti ir pagaminti elektriniai autobusai. Klausimas tau: „Kas mūsų laukia toliau?“

Tarptautiškumo galimybės

Studijų metu galėsi pasinaudoti visomis ERASMUS+ programos galimybėmis ir savo teorines bei praktines žinias gilinti studijuojant ar atliekant praktiką, stažuojantis pasirinktame užsienio universitete ar įmonėje – turime net 200 ERASMUS+ akademinių partnerių!

Dalyvauk tyrimuose ir projektuose

Nemaža dalis studentų studijų metu gali įsilieti į įvairias projektines veiklas susijusias tiek su studijomis, tiek su moksliniais tyrimais. Dalyvavimas įvairuose nacionaliniuose ar tarptautiniuose moksliniuose projektuose studentams padeda ugdyti jų kūrybiškumą, įsisavinti studijų metu įgytas teorines žinias ir suteikia neįkainojamą galimybę prisidėti prie naujų technologijų, inovacijų kūrimo!

Dėstytojai – savo srities profesionalai

Turbūt visi suprantame, kad puikus inžinierius bus tas, kuris turės ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių, todėl nemažą studijų programos dalį užima laboratoriniai ir tiriamieji darbai.
Visomis kitomis reikalingomis profesinėmis žiniomis su studentais dalinasi programos dėstytojai, kurie yra savo srities profesionalai ir praktikai – dirba inžinerinėse įmonėse, joms vadovauja, kuria naujus produktus ir technologijas. Ar žinai, kad šios programos dėstytojai ir absolventai prisideda prie lietuviškų elektrinių autobusų kūrimo ir jų gamybos?

Studijų programa pažymėta kokybės ženklu

Elektros inžinerijos studijų programai suteiktas „Investors’ Spotlight“ kokybės ženklas. Šiuo kokybės ženklu buvo apdovanotos rinkos poreikius labiausiai atitinkančios inžinerinės krypties studijų programos. Tai reiškia, kad verslas, užsienio investuotojai mumis pasitiki, o mūsų paruošti specialistai – aukštos kvalifikacijos darbuotojai, atitinkantys visus, šios srities inžinieriams keliamus, reikalavimus!

Karjeros perspektyvos

Baigę modernias ir perspektyvias elektros inžinerijos studijas tapsite paklausiais darbuotojais pramonės ir verslo įmonėse, turėsite galimybę ateityje sukurti savo verslą elektros, elektronikos, elektros energetikos ar kitose pramonės srityse. Įgyta kvalifikacija leidžia dirbti mašinų, prietaisų, pramonės, energetikos, transporto ir kitokiose įmonėse vadovaujančiaisiais specialistais, technikais, automatikos ir robotikos specialistais, projektuotojais, darbų ar projektų vadovais, taip pat galėsite dirbti mokslinėse laboratorijose, privačiame versle, eksperimentinėje veikloje.

Čia užaugau kaip asmenybė

Studijos Klaipėdos universitete leido pakloti stiprų pamatą mano, kaip specialisto, karjeros kelyje. Dėstytojų patirtis, patarimai, mokymo metodika buvo ir tebėra neįkainojama. Baigęs studijas galėjau drąsiai žengti į pramonės sektorių ir dirbti darbą, dėl kurio mokiausi 4 metus. Studijų metu įgytos elektrotechnikos, automatikos pagrindų žinios itin pravertė žengiant pirmuosius karjeros žingsnius ir auginant funkcines žinias, būtinas pramonėje dirbančiam elektrotechnikos inžinieriui. Išvykos, kurias rengė fakulteto dėstytojai, taip pat buvo be galo naudingos. Jaunam, mažai patirties turinčiam, tikros pramonės nemačiusiam studentui pamatyti pažangias Klaipėdos regiono įmones buvo neįkainojama patirtis, įžiebusi dar didesnį norą gilintis į inžineriją. Mokydamasis KU gavau ne vien teorinių žinių, bet ir užaugau kaip asmenybė, įgijau platesnį suvokimą apie pramonę ir praplėčiau savo pažinčių ratą. Iki šiol bendrauju su grupės draugais ir dėstytojais. Keletas grupės draugų ir tuometinių kurso studentų netgi dirba mano komandoje.
Kiekviename karjeros žingsnyje galėjau remtis įgyta teorija ir praktika studijų metu. Už tai, ką veikiu ir kuo dirbu šiandien, esu dėkingas KU ir fakulteto dėstytojams.

Automatikos padalinio vadovas
UAB „Mars Lietuva“
Alvydas Jakavickis

Studijų metu netrūko papildomų veiklų

Elektros inžinerijos studijos Klaipėdos universitete paliečia platų temų spektrą, reikalingą norint išmanyti ir dirbti su įvairiais pramonės įrenginiais, juos projektuoti ar aptarnauti.
Studijų metu patiko tai, kad dėstytojų vedamos paskaitos visada buvo įtraukiančios, akcentuojančios svarbiausius momentus, praktinius patarimus. Mokydamasi Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete turėjau puikią galimybę įsitraukti į papildomas projektines veiklas – konstruoti sumo robotus, su komanda projektuoti ir konstruoti pneumobilį, o po to dalyvauti tarptautinėse pneumobilių varžybose.

Brigita Bogužaitė
UAB Techvitas
Inžinierė

Čia Išliejau savo karjeros pamatus

Praėjo jau keleri metai nuo to laiko, kai pirmą kartą žengiau per Klaipėdos universiteto slenkstį. Nemeluosiu, buvo baisoka, bet kartu ir labai smalsu. Pirmi metai buvo, kaip aš vadinu, „namo pamato liejimo metai“. Buvo užtvirtintos, papildytos pagrindinės tiksliųjų mokslų žinios, kuriomis remiasi visas inžinerijos mokslas.
Elektros inžinerija yra labai plati sąvoka, kuri apjungia daugybę technikos sričių kaip: pramoninė (industrinė) elektros inžinerija, elektronika, automatizavimas, didelės elektros galių skirstymo sistemos ir t.t. Būtent šios bakalauro studijos ir yra orientuotos į gana platų įvairių sričių studijavimą, tam, kad busimoji ar būsimasis inžinierius ar inžinierė rastų sau labiau patinkantį kelią, sritį.

Elektros inžinierius
UAB „Vėjo projektai“
UAB „Elektrinio transporto sistemos“
Martynas Sprogys

Klaipėdos universitetas suteikė laisvę augti

Studijų atmosfera buvo nuostabi, o žinių ribos priklausė tik nuo paties. Dėstytojai buvo visada pasiruošę padėti, o pati studijų programa buvo universali ir suteikė plačias karjeros galimybes. Projektines temas buvo galima rinktis arba siūlyti savo, tad, kai tik supratau, kuria kryptimi noriu sukti savo karjerą, išlaikydamas studijų dalykų universalumą galėjau gilinti žinias būtent šioje srityje. Klaipėdos universitetas suteikė laisvę augti net ir baigus studijas.

Lukas Galdikas
ENTSO-E (Europos perdavimo sistemų operatorių asociacija)
Elektros perdavimo sistemos vystymo specialistas

Konkursinio balo sandara

Konkursinio balo skaičiuoklė

Dalykai konkursiniam balui

Konkursinis dalykas Svertinis koeficientas Dalyko tipas
Matematika 0,4 brandos egzaminas
Fizika arba chemija, arba informacinės technologijos 0,2 brandos egzaminas arba metinis pažymys (A lygio)
Bet kuris dalykas, nesikartojantis su kitais konkursinio balo dalykais, kurio valstybinis brandos egzaminas organizuojamas stojimo metais, arba kvalifikacijos egzaminas 0,2 brandos egzaminas arba metinis pažymys (A lygio)
Lietuvių kalba ir literatūra 0,2 brandos egzaminas

Kiti pasiekimai konkursiniam balui

Papildomi balai stojant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas

Kriterijus Kriterijaus vertė
Pirmojo arba antrojo dalyko brandos darbo ne žemesnis nei 9 įvertinimas. 0,25 balo
Baigti baziniai kariniai mokymai arba atlikta privalomoji pradinė karo tarnyba. 0,5 balo
Tarptautinių olimpiadų, konkursų prizinės vietos.
Vertinami tik 10, (II–IV gimnazijos) klasių olimpiadų ir konkursų laimėjimai. Už to paties dalyko olimpiadą ar konkursą balas (didžiausias) skaičiuojamas tik vieną kartą, už skirtingų dalykų olimpiadas skirti papildomi balai sumuojami.
aukso medalis, arba I vieta, – 2,5 balo;
sidabro medalis, arba II vieta, – 1,5 balo;
bronzos medalis, arba III vieta, – 1 balas
Šalies olimpiadų ir konkursų prizinės vietos.
Vertinami tik 10, (II–IV gimnazijos) klasių olimpiadų ir konkursų laimėjimai. Už to paties dalyko olimpiadą ar konkursą balas (didžiausias) skaičiuojamas tik vieną kartą, už skirtingų dalykų olimpiadas skirti papildomi balai sumuojami.
aukso medalis, arba I vieta, – 1,5 balo;
sidabro medalis, arba II vieta, – 1 balas;
bronzos medalis, arba III vieta, – 0,5 balo
Stojantiesiems į universitetinių studijų programas ir baigusiesiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas su pagyrimu. 1 balas
Dalyvavimas programų „Erasmus+“, „Europos solidarumo korpusas“ finansuotuose tarptautinės savanoriškos veiklos projektuose arba „Nacionalinėje jaunimo savanoriškos veiklos programoje“, kurioje savanoriška veikla  truko ne mažiau kaip 3 mėnesius, arba „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ programoje, kurioje savanoriška veikla truko ne mažiau kaip 6 mėnesius. 0,25 balo

Minimalūs reikalavimai

Minimalus konkursinis balas

Stojančiųjų į valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas studijų vietas stojamasis konkursinis balas turi būti ne mažesnis kaip 5,4, išskyrus atleistus nuo brandos egzaminų.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems Lietuvoje 2021 m.

 • Pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę:
  • lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
  • matematikos valstybinį brandos egzaminą;
  • laisvai pasirenkamą valstybinį brandos egzaminą.

Penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 7, iš šių privalomų mokytis dalykų:

 • lietuvių kalba ir literatūra;
 • gimtoji kalba (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių);
 • užsienio kalba;
 • matematika;
 • istorija arba geografija, arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
 • biologija arba fizika, arba chemija, arba integruotas gamtos mokslų kursas;
 • meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalykas;
 • bendroji kūno kultūra arba pasirinkta sporto šaka, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.
 • Pretenduojantys į valstybės nefinansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę vieną bet kurio dalyko valstybinį brandos egzaminą.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems Lietuvoje 2020 m. ir 2019 m.

 • Pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę:
  • lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
  • matematikos valstybinį brandos egzaminą;
  • užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą.

Penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne mažesnis negu 7, iš šių privalomų mokytis dalykų:

 • lietuvių kalba ir literatūra;
 • gimtoji kalba (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių);
 • užsienio kalba;
 • matematika;
 • istorija arba geografija, arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
 • biologija arba fizika, arba chemija, arba integruotas gamtos mokslų kursas;
 • meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalykas;
 • bendroji kūno kultūra arba pasirinkta sporto šaka, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.
 • Pretenduojantys į valstybės nefinansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę vieną bet kurio dalyko valstybinį brandos egzaminą.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems Lietuvoje 2018 m.

 • Pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę:
  • lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
  • užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą;
  • matematikos valstybinį brandos egzaminą.
 • Pretenduojantys į valstybės nefinansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę vieną bet kurio dalyko valstybinį brandos egzaminą.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems Lietuvoje 2016 m. ir 2017 m.

 • Pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę:
  • lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
  • matematikos valstybinį brandos egzaminą;
  • užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą.
 • Pretenduojantys į valstybės nefinansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę vieną bet kurio dalyko valstybinį brandos egzaminą.

Vidurinį išsilavinimą įgijusiems Lietuvoje 2015 m.

 • Pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas turi būti išlaikę:
  • lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
  • užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) egzaminą ne žemesniu nei B1 lygiu arba tarptautinį užsienio kalbos egzaminą.
 • Pretenduojantiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas – vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.

Asmenims, įgijusiems vidurinį išsilavinimą Lietuvoje iki 2014 m. įskaitytinai, užsienio šalių institucijose, pagal tarptautinių organizacijų ar užsienio valstybių švietimo programas, taip pat atleistiems nuo brandos egzaminų dėl ligos arba turintiems įgytų ar įgimtų sutrikimų ir pretenduojantiems į pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas, minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.

Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas

Bijūnų g. 17, 91225 Klaipėda
(8 46) 39 86 80
dekanatas.jtgmf@ku.lt

 

Inžinerijos katedra

Bijūnų g. 17, 91225 Klaipėda
(8 46) 39 86 92
ik.jtgmf@ku.lt

Studijų tarnybos Stojančiųjų priėmimo ir informavimo grupė

Herkaus Manto g. 84, 92294 Klaipėda
(8 46) 39 89 93, (8 46) 39 89 94
studentu.priemimas@ku.lt