Menų akademija » Apie akademiją

Menų akademija savo veiklą pradėjo 1971 metais kaip Šiaulių pedagoginio instituto Klaipėdos Muzikos fakultetas. Iš pradžių jame buvo 3 katedros. Fakultetas sparčiai augo, plėtėsi, tad laikui bėgant buvo padalintas į du, dar vėliau – į tris fakultetus. 1975 metais fakultetai perėjo Lietuvos konservatorijos (vėliau – Lietuvos muzikos akademija) žinion, o 1995 metais įsiliejo į neseniai įsteigtą Klaipėdos universitetą kaip  Menų fakultetas. 2015 rugsėjo 1 d. Menų fakultetas pervadintas į Menų akademiją. Dabar Menų akademiją sudaro 4 katedros ir Menų edukacijos centras. Rengiami muzikos, teatro, šokio ir dailės specialistai (meno kolektyvų vadovai, mokytojai arba atlikėjai).

Per daugiau kaip keturis dešimtmečius studijas Menų akademiją baigė beveik šeši tūkstančiai absolventų. Didžioji jų dalis dirba pagal savo įgytą specialybę.  Vieni dėsto meno mokyklose ir gimnazijose, kolegijose ir universitetuose, bendrojo lavinimo mokyklose, vadovauja meniniams kolektyvams, įvairioms meninėms studijoms, kiti pasirinko dirigentų, solistų, orkestro, choro, baleto artistų, aktorių darbą teatruose, profesionaliuose orkestruose, choruose, ansambliuose, darbą televizijos, radijo studijose, taip pat kultūros ir švietimo administravimą, netgi politiką..

Jau keturis dešimtmečius Menų akademija aktyviai dalyvauja Klaipėdos kultūriniame gyvenime. Nedaug mieste meno kolektyvų, su kurių veikla nebūtų susiję Menų akademijos dėstytojai, absolventai. Vienus kolektyvus akademijos menininkai subūrė, jiems vadovauja, kituose reiškiasi kaip atlikėjai. Didelis būrys akademijos menininkų garbingai atstovauja Lietuvai užsienio konkursuose, koncertuose, festivaliuose.

Akademija palaiko glaudžius ryšius su Lietuvos muzikos ir teatro akademija, VDU Muzikos akademija, Daugpilio (Latvija) universitetu, Tartu (Estija) universiteto Viljandi kultūros akademija, Reggio Kalabrijos F. Cillea konservatorija (Italija), Čenstochovos (Lenkija) Jano Dlugošo universiteto Menų fakultetu, Minsko (Baltarusija) Kultūros ir menų universitetu, Ostravos (Čekija) universitetu, Banskos Bystricos (Slovakija) Menų akademija, Cukurovos (Turkija) universitetu, Odesos (Ukraina) A. V. Neždanovos Nacionaline muzikos akademija, Dniepropetrovsko (Ukraina) M.Glinkos Muzikos akademija, Kazachstano Nacionaliniu menų universitetu, Gyumri (Armėnija) konservatorija.

Atskiros katedros, pedagogai bendrauja ir su kitomis Lietuvos ir užsienio aukštosiomis mokyklomis.

Menų fakulteto pervadinimo ceremonija, įvykusi 2015 m. rugsėjo 1 d.

address_20_01  K. Donelaičio g. 4, 92144 Klaipėda
phone_20  (8 46) 39 87 00
fax_20  (8 46) 39 87 02
email_20  administratorius.ma@ku.lt
Informacija atnaujinta: Monday November 7th, 2016