BDAR
Privatumo politika

Intelektinės nuosavybės reglamentavimas

Universitetuose bei mokslo įstaigose intelektinės nuosavybės teisės yra reglamentuojamos tam tikromis tvarkomis, aprašant esminius intelektinės nuosavybės atsiradimo bei perdavimo aspektus.

Klaipėdos universitete pirmasis intelektinės nuosavybės reglamentas buvo patvirtintas jau 2014 m., atnaujintas 2017 metais, o 2021 birželio mėn. Senatas priėmė naują redakciją pavadintą Klaipėdos universiteto intelektinės nuosavybės valdymo ir komercinimo taisyklės. Šiose taisyklėse apibrėžti intelektinės nuosavybės priklausomybės, jos valdymo, komercinimo, finansinių įsipareigojimų bei naudos pasidalijimo, disponavimo ja klausimai.

Pirmasis žingsnis turint idėją, atitinkančią (potencialiai) pramoninės nuosavybės teisių objektą (dažniausiai tai patentuotinas išradimas arba licencijuojama technologija) – tai Pranešimo apie sukurtą Intelektinės nuosavybės objektą užpildymas: Pranešimas apie sukurtą Inovaciją. Sekantys veiksmai vyks konsultuojant Mokslo ir inovacijų tarnybos specialistams.

Norint patentuoti išradimą, svarbu žinoti, kad:

  1. Negali būti jokių publikuotų straipsnių šia tema;
  2. Turi būti laikomasi naujumo kriterijaus (tai, kas aprašyta paraiškoje, nebuvo prieš tai skelbta Lietuvoje ar užsienyje);
  3. Laikomasi išradimo lygio kriterijaus (jei išradimas nėra akivaizdus atitinkamos srities specialistams);
  4. Turi būti numatyta pramoninio pritaikomumo galimybė.

Startuolių kūrimas arba licencijavimas yra taip pat puiki galimybė Jūsų išradimo/naujos technologijos komercinimui.