Leidykla » Parduodamos knygos » Politikos mokslai » Spartėjančios visuomenės politinis režimas. Lietuvos politinės sociologijos studija

Turinys

 

Spartėjančios visuomenės politinis režimas. Lietuvos politinės sociologijos studija
Monografija
Vaidutis Laurėnas

KU leidykla
Leidimo nr. : 1
Leidimo metai : 2017
Apimtis : 460 p.
ISBN : 978-9955-18-937-4
Formatas : B5
Viršelis : Minkštu viršeliu

 

Anotacija

Ši knyga yra apie tai, kaip Lietuvai sekasi kurti, neretai sudėtingai ir ne visiškai sėkmingai, dabartį, kuri turėtų ateities perspektyvą. Analizuojamas Lietuvos politinis režimas – valstybės ir visuomenės ryšys kuriant politinę valdžią. Ieškoma atsakymo į klausimą, koks politinis režimas yra palankus Lietuvos virsmui sparčios raidos kraštu, kad būtų išvengta besivejančio krašto likimo? Pasitelkiant „istorinės tinginystės“ metaforą, kritikuojama evoliucinė modernizacijos teorija ir teigiamos mezosituacinio racionalizmo analitinės ir piecemeal inžinerijos praktinės galimybės. Demokratijos krizės aplinkoje Lietuvos perspektyva siejama su prodemokratine postdemokratija, projektuojama kaip laipsniškos ir dalinės postkomunizmo ir postliberalizmo konvergencijos rezultatas. Taigi ši knyga yra ne apie „dėsningą“ demokratizaciją ar „nedėsningą“ dedemokratizaciją, bet apie naujų socialinio gyvenimo formų, taip pat demokratijos kitų versijų, tikėtinumą Lietuvoje.
Autorius stengėsi, kad knyga būtų skaitoma ne tik mokslininkų, bet ir studentų, taip pat politikos aktualijoms atidžios publikos.

Informacija atnaujinta: Tuesday May 30th, 2017