LEKTORIAI

Prof. dr. Bela H. Buck

AKVAKULTŪRA

Prof. Buck (taikomoji jūrų biologija ir akvakultūra) dirba Bremerhaveno taikomųjų mokslų universitete ir Alfredo Wegenerio institute (AWI), Helmholtzo poliarinių ir jūrinių tyrimų centre.

Nuo 2000-ųjų m. dalyvauja AWI jūrinės akvakultūros projektuose (daugiausia dėmesio skirdamas universaliam jūrinių vėjo jėgainių panaudojimui): naujų technologijų ir sistemų dizaino kūrimo, jūrų biologijos ir integruoto pakrančių zonų valdymo (IPZV) srityse.

Taip pat yra dalyvavęs jūrų augalų / gyvūnų auginimo, technologinio dizaino vystymo ir bandomųjų projektų komercinėms įmonėms įgyvendinimo projektuose.

Prof. Giovanni Di Noto

IoT (DAIKTŲ INTERNETAS) IR BLOCKCHAIN (BLOKŲ GRANDINĖS) TECHNOLOGIJA UOSTAMS

Prof. di Noto yra cloudyBoss kompanijos, pasaulinės debesų ekonomikos srities lyderės, direktorius nuo 2015-ųjų metų. Kompanija cloudyBoss valdo pasaulyje pirmaujančią paskirstytųjų ekosistemų valdymo platformą NEXT + ir akseleravimo programas, tokias kaip STARTospheric (startuoliams  (start-ups), greitai augantiems startuoliams (scale-ups) ir neatsiliekantiems nuo pažangos (keep-ups)), D.OT (didelėms organizacijoms) ir AdvanCITY (išmaniojo miesto programa, kuriai vadovauja ekosistemų kūrėjų konsorciumas), VCs, bei kasmetines daugiau nei 3 milijardų USD kapitalo injekcijas.

Nuo 2009-ųjų  GDN (Giovanni di Noto) Consulting vadovas-konsultantas (vadybos ir technologijų konsultavimo paslaugos: strateginis planavimas, koučingo programos ir konsultacijos, projektų ir pokyčių valdymas, verslo ir techninė analizė, visi sistemos kūrimo gyvavimo ciklo (SKGC) aspektai, skaitmeninio verslo paslaugos), konsultacijos institucijoms, verslo įmonėms ir pelno nesiekiančios organizacijoms plačiame industrijų sektoriuje.

Pasiekimai ir apdovanojimai:

  • Senjorų priežiūros inovacijų apdovanojimas
  • Apdovanojimas už pasižymėjimą mokymo/ mokymosi srityje
  • Apdovanojimas už pasižymėjimą žmogiškųjų išteklių valdymo srityje
  • Antroji vieta / Geriausia metų IT infrastruktūra Australijoje
  • Antroji vieta/ 2012 m. valstybinis apdovanojimas už pasiekimus

Prof. dr. Jeronimo Chirivella Martorell

JŪROS BIOTECHNOLOGIJA

Prof. Martorell, biologijos mokslų daktaras (Žuvų parazitologija) turi daugiau kaip dešimties metų žuvų auginimo patirtį. Šiuo metu jis dirba Valensijos Šv. Vincento kankinio katalikiškojo universiteto Jūros mokslų ir Veterinarijos studijų programose (dėsto Akvakultūros ir Jūros gyvūnų sveikatos kursus).

Buvo atsakingas už Veterinarijos studijų programos rengimą. Prof. Martorell vadovauja Akvakultūros ir vandens gyvūnų sveikatos tyrėjų komandai, apjungusiai universiteto mokslininkus ir veterinarijos gydytojus, dirbančius žuvų auginimo srityje.

Prof. Laszlo Puczko

PAKRANČIŲ TURIZMAS

Per pastaruosius 25 metus prof. Laszlo Puczko tobulino savo kompetencijas maršrutų ir produktų kūrimo, patirties inžinerijos, poveikio vertinimo ir rinkodaros srityse. Dirbo vadybininku KPMG, pasaulinės konsultavimo firmos Kelionių, laisvalaikio ir turizmo grupėje (Europa ir Viduriniai Rytai)  ir patarėju daugiau nei 100 projektų.

Jis – provokuojantis pranešėjas tarptautinėse profesinėse ir akademinėse konferencijose, kur aptariamos tokios temos kaip etalonai, konkurencingų produktų kūrimas ar kelionių vaidmuo tobulinant žmogaus gerbūvį bei veiklą. Jis yra rinkodaros ir produktų kūrimo instruktorius.

Prof. Laszlo Puczko yra autoritetingų knygų ir straipsnių apie sveikatos turizmą, kultūros vadybą ir maršrutų rinkodarą autorius ir bendraautorius (įskaitant „Health Tourism and Hospitality: Spas, Wellness and Medical Travel“ [Sveikatos turizmas ir svetingumas: kurortai, sveikatingumo centrai ir medicininės  kelionės].

Laszlo Puczko yra ekonomistas, besispecializuojantis turizmo srityje, Budapešto ekonomikos universiteto absolventas, tame pačiame universitete apgynęs daktaro disertaciją turizmo poveikio aplinkai tema. Jis yra sertifikuotas vadybos konsultantas, buvęs Vengrijos turizmo konsultantų asociacijos prezidentas.

Prof. Lawrence Henesey

KONTEINERIŲ UOSTAI

Dr. Henesey yra „Swarm Engineering“ kompanijos (Irvinas, Kalifornijos valstija) valdybos patarėjas ir Blekingės technologijų instituto (Karlshamnas, Švedija) Kompiuterių mokslo mokyklos docentas.

Yra sukaupęs virš 30 metų praktinės patirties tarptautinėse jūrų transporto ir logistikos pramonėse (komerciniai ir eksploataciniai aspektai). Turi kompetencijų ekspedijavimo, konteinerių terminalo operacijų, pardavimų (projekto ir produkto), verslo plėtros, analizės, modeliavimo, ekspertinių sistemų kūrimo ir IT paslaugų bei technologijų srityse. Sukūrė keletą naujovių, įdiegtų pasauliniu mastu geriausiuose terminaluose.

Prof. dr.Lisa Cowey

INOVACIJŲ VALDYMAS

Lisa Cowey (Jungtinė Karalystė) yra nepriklausoma ekspertė, beveik 30 metų dirbusi inovacijų ir naujų produktų kūrimo srityje. Ypač daug dėmesio skiria intelektinės nuosavybės strategijų integravimui į naujų produktų kūrimą ir tyrimų komercializavimą.

Jos dabartinių projektų geografija apima teritorijas nuo Jungtinės Karalystės iki Ukrainos ir nuo Baltijos šalių iki Vakarų Balkanų.

 

Doc. Niels Gorm Malý Rytter

LAIVYBA IR UOSTAI

Doc. Niels Gorm Malý Rytter yra Pietų Danijos universiteto Inžinerinių operacijų vadybos skyriaus vadovas. Jis yra dėstytojas, projektų vadovas, komandos vadovas, verslininkas, konsultantas, lektorius ir instruktorius pasaulinių transportavimo bei logistikos ir gamybos operacijų srityse.

Turi profesinių įgūdžių ir kompetencijų strategijų, procesų tobulinimo (Lean Six Sigma), skaitmeninimo, taikomosios statistikos, veiklos valdymo, gamybos planavimo ir kontrolės, projektų ir suinteresuotųjų šalių valdymo, įgūdžių formavimo ir įvairių pramonės šakų verslo modeliavimo žaidimų srityse.

Prof. Tom O Kleppestø

12 metų akademinio darbo patirtis Norvegijos ekonomikos mokykloje (NHH), įskaitant dėstymą magistrantūros studijų programoje (Mokslinių tyrimų ir plėtros, ES mokslinių tyrimų administravimo ir vykdymo kursai – 8 metai).

Žiniasklaidos, pardavimų, vadybos, projektų valdymo ir verslumo veiklų patirtis ir rezultatai.

20 metų darbavosi žmogaus teisių srityje kaip „Rafto“ fondo valdybos narys (Bergenas, Norvegija).

Prof. Volker Wittpahl

ĮVADAS Į SKAITMENINIO PRIVATUMO APSAUGĄ

Inovacijų ir technologijų instituto (iit) (VDI/VDE Inovation und Technik GmbH) direktorius (Berlynas, Vokietija)

Aktualios projektų patirties pavyzdžiai:

  • Hamburgo inovacijų čempionai: Hamburgo metropolio regiono inovatyvios ekosistemos analizė
  • Hamburgo inovacijų skenavimo tinklas: Hamburgo inovacijų sistemos analizė
  • Vietinio konsultavimo pertvarka Koburgo savivaldybėje: skaitmeninės strategijos kūrimas
  •  „Künstliche Intelligenz“ [Dirbtinis intelektas] (2018 m.) autorius (Springer Nature akademinės leidyklos įmonė, daugiau nei 450 000 atsisiuntimų)

Prof. Torger Reve

ĮVADAS Į MĖLYNĄJĄ EKONOMIKĄ

Profesorius emeritas dr. Torger Reve dirbo BI Norvegijos verslo mokykloje dekanu ir prezidentu 1997–2005 m., vėliau vadovavo Wilh Wilhelmsen Strategijos ir pramonės konkurencingumo katedrai ir buvo Vandenynų verslo centro (Centre for Ocean Business) įkūrimo iniciatorius.

2013 m. Torger Reve buvo įtrauktas į įtakingiausių Šiaurės šalių verslo mąstytojų dvidešimtuką. Jis yra pelnęs tarptautinių prizų ir apdovanojimų, įskaitant BI apdovanojimą už puikią mokslinių tyrimų komunikaciją (2012 m.). Užėmė atsakingas pareigas viešųjų ir privačių kompanijų valdybose Norvegijoje ir užsienyje, dirbo įmonių vadovų ir Norvegijos bei Singapūro vyriausybių patarėju. Kai praėjusiais metais šventė septyniasdešimtmečio jubiliejų, Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg atsiuntė jam vaizdo sveikinimą.

Šiuo metu jis eina valdybos nario pareigas Sørlandet Inovacijų ir kompetencijų ugdymo fonde, OBOS (Norvegijos didžiausioje statybų ir nekilnojamojo turto bendrovėje), Singapūro ir Norvegijos prekybos rūmuose ir VID Specializuoto universiteto kolegijoje(VID Scientific College).

Vieną iš daugelio garbės daktaro laipsnių jam suteikė ISM universitetas Vilniuje (2018).

Dalyvavimą projekte finansuoja Norvegijos ambasada.