APIE PROGRAMĄ

Pažangiam Europos aukštųjų mokyklų konsorciumui „EU-CONEXUS“ (angl. European University for Smart Urban Coastal Sustainability) priklausantis Klaipėdos universitetas skelbia apie naujai steigiamą ir 2020 m. rugsėjį startuojančią „Blue Growth Leaders Academy“ programą, kuri neturi analogų nei Lietuvoje, nei kitose kaimyninėse šalyse.

„Blue Growth Leaders Academy“ suteiks galimybę plėsti savo žinias, papildant jas sustiprintomis kompetencijomis inovacijų vadybos ir pokyčių valdymo srityse.

Programos dalyviai gaus svarbiausiomis šiandienos aktualijomis paremtos informacijos, susipažins su europinėmis ir pasaulinėmis tendencijomis įvairiuose Mėlynojo augimo sektoriuose, brėžiančiomis ateities Europos ir pasaulio kontūrus.

„Blue Growth Leaders Academy“ – tai ne vien išoriniai ekspertai, padėsiantys Klaipėdoje telkti kritinę masę, kuri toliau vystys mėlynojo augimo potencialą.  Inovatyvus programos formatas atvers galimybes jo dalyviams išplėsti vertingų profesinių kontaktų tinklą.

Susipažinkite su stipriomis asmenybėmis, įvairių sričių specialistais, regiono inovatoriais!

Išskirtinis turinys, kuriuo dalinsis top ekspertų komanda – tarptautiniu mastu vertinami mokslininkai bei praktikai iš Vokietijos, Danijos, Švedijos.

Programos turinį sudarys šioms Mėlynojo augimo industrijoms dedikuotos tematinės kryptys:

  • Uostas ir laivyba
  • Mėlynosios biotechnologijos
  • Laivų statyba
  • Akvakultūra
  • Nuokrantės energetika
  • Jūros ir pakrančių turizmas

Ambicingą Mėlynojo proveržio (angl. Blue Growth) strategiją nusibrėžusi Klaipėda turi unikalią galimybę tapti centru, telkiančiu lyderius, kurie Mėlynąjį augimą pavers apčiuopiama nauda – savo verslui, savo atstovaujamai industrijai ir visam regionui.

Europiniame kontekste Mėlynasis augimas sparčiai skverbiasi į daugelį ekonominių ir socialinių mechanizmų. Ši strategija keičia visuomenės, verslo ir politikos formuotojų požiūrį į tai, nuo ko priklausys mūsų gerovė. Tvarus vandenynų, jūrų ir pakrančių resursų panaudojimas lemia aukštos pridėtinės vertės darbo vietų kūrimą, gyvenimo kokybę, racionalų materialinių išteklių naudojimą.

Mėlynasis augimas  – sėkmės sinonimas verslui, mokslui ir inovatoriams. Apimdamas itin aukšto potencialo sektorius, jis atveria plačias galimybes gebantiems jas įžvelgti ir greitai adaptuotis.