LT   |   EN      Mano KU   |   
Seminaras „Kuršių nerijos kalbos ir kultūros tyrinėjimo kryptys ir metodai“ gegužės 12 d.

Gegužės 12 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečiame į KU mokslininkų organizuojamą metodologinį seminarą-pokalbįKuršių nerijos kalbos ir kultūros tyrinėjimo kryptys ir metodai“

KU Baltų filologijos katedros darbuotojai kuria Kuršių nerijos kalbos ir kultūros archyvą. Siekiama sukaupti po pasaulį pasklidusią vertingą mokslinę informaciją ir šaltinius apie Kuršių neriją ir su ja istoriškai susijusių regionų kalbos ir kultūros paveldą.

Seminare norima ne tik pasidalinti įdirbiu ir detaliau pristatyti geografines ir chronologines medžiagos apimtis, temines šaltinių grupes, esamas ir numatomas tyrinėjimų kryptis bei šaltinių prieinamumo formas, bet ir aptarti pagrindines šio regiono kalbos ir kultūros tyrinėjimų problemas, kaip šaltinių paieška, jų viešinimas, įstatymų, finansų ir žmogiškųjų resursų klausimai.

Diskusijos metu bus pasiūlytos ir gairės naujiems projektams, kuriems būtina sutelkti skirtingų disciplinų mokslininkus.

 

Šiuos tyrimus bei projektą „Kuršių nerijos kalbos  ir kultūros archyvas: šaltinių skaitmeniniams“ pristatys Baltų filologijos katedros profesorė dr. Dalia Kilseliūnaitė.

 

Maloniai kviečiame visus besidominčius Kuršių nerijos kultūra ir jos tyrinėjimais į susitikimą.

 

Laikas: gegužės 12 d., ketvirtadienis, 17 val.

 

Vieta: Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (H.Manto g. 84)

 

 

 

 

Metodologinių seminarų ciklas „Iš mūsų mokslo skrynių“

 

Šis renginys tęsia metodologinių seminarų-diskusijų ciklą „Iš mūsų mokslo skrynių“, į kurį kviečiame visų sričių KU mokslininkus pasidalinti savo pasiekimais, kasdieniais rūpesčiais ir tyrinėjimų medžiaga.

KU mokslo bendruomenė turi nemažą intelektualinį potencialą, bet intensyvumo ir skubos reikalaujantis akademinis gyvenimas sukuria gan paradoksalią situaciją. Atviros komunikacijos galimybės ir projektinė veikla mums leidžia lengvai įsitraukti į globalius bei specializuotus mokslininkų tinklus, kurie įgalina ir didina pavienių tyrėjų ar jų grupių savarankiškumą universiteto viduje. Tačiau globali komunikacija individualiuose socialiniuose tinkluose ir augantis savarankiškumas veda prie fragmentacijos, kai greta dirbantys kolegos menkai žino, ką veikia kiti, o pats universitetas tampa smulkių ir menkai tarpusavyje bendraujančių mokslininkų sambūriu. Tokioje situacijoje mūsų tyrinėjimai, pasiekimai, ilgai rinkti duomenys ar įsigyta įranga dažnai kaip intelektualinis turtas atgula į mūsų „mokslo skrynias“, kurias būtina atverti kitiems bei supažindinti su jų turiniu.

 

Metodologinių seminarų-diskusijų ciklas „Iš mūsų mokslo skrynių“ yra atviras forumas, neturintis griežtos formos. Tai platforma, kur įvairių sričių mokslininkai ir jų grupės reguliariai galėtų pasidalinti informacija apie savo tyrimus, paviešinti vykdomus projektus, papasakoti apie disponuojamus duomenis bei įrangą, sužinoti, ką įdomaus ir prasmingo veikia kolegos, pasidalinti savo pasiekimais ir rūpesčiais. Tai yra susitikimai, kurie galėtų paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą universiteto viduje, šalimais atrasti įdomius bendraminčius bei partnerius bendriems tyrimams, pasinaudoti jau sukauptu įdirbiu. Kitaip sakant, kviečiame geriau pažinti vienas kitą.

 

Seminarai planuojami kas antrą savaitę, ketvirtadieniais. Seminarų pradžia – 17 val.

 

Visus KU mokslininkus kviečiame aktyviai siūlyti temas seminarams ir įdomiai pristatyti savo tyrinėjimus. Siūlymus siųskite el. paštu: liutauras.kraniauskas@gmail.com; silva.pocyte@gmail.com

 

 

Koordinatoriai:

Socialinių pokyčių studijų centras

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas

 

 

Ankstesnių seminarų temos

Nusikaltimų geografija Klaipėdoje 1990-2010 m. (2015 m. rugsėjo 24 d.)

Mokslo žemėlapiai: visi mes sužymėti, visi suklasifikuoti… (2015 m. spalio 8 d.)

Biologinės invazijos globalių pokyčių laikmetyje (2015 m. spalio 22 d.)

Viduramžių Klaipėdos tyrimai (2015 m. lapkričio 5 d.)

Apie T. Grotthuss mechanizmą, elektrochemiją ir jos raidą Lietuvoje (2015 m. lapkričio 19 d.)

Kada žmogus suauga? (2015 m. gruodžio 3 d.)

Darnus vadovavimas: mitas ar tikrovė? (2016 m. balandžio 14 d.)

Mokslo ir meno komunikacija (2016 m. balandžio 28 d.)

 

Kalendorius

<< Lap 2020 >>
PATKPŠS
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Artėjantys renginiai

Studijos Mokslas Paslaugos Kursai