LT   |   EN      Mano KU   |   
Rinkitės 3D metalo spausdinimą !

„Rinkitės 3D metalo spausdinimą – tada dėl jūsų rungsis 50 darbdavių!“, – sako inžinerijos absolventas Šarūnas Plenaitis

Vos ne kasdien medija informuoja apie 3D spausdinimo arba adityvinės gamybos pasiekimus. 3D spausdinimas naudojamas oro, automobilių, jūrų pramonėje, medicinos inžinerijoje, įvairiems prototipams gaminti ir tobulinti. Tai draugiška aplinkai žiedinės ekonomikos technologija, nes gaminys formuojamas prilydant mikroninio storio sluoksnius vieną ant kito, tad medžiagos yra sunaudojama tik tiek, kiek reikia. Kitas privalumas – galima greitai atspausdinti sudėtingiausią mazgą, susidedantį iš kelių dešimčių  skirtingų medžiagų detalių, kuris bus kompaktiškesnis ir lengvesnis už tradicinėmis technologijomis gamintą analogą.

Tai savaime neatsirado. Technologijos kuriamos vykdant įvairiausius projektus, kuriuos finansuoja pasaulinio lygio inžinerinės kompanijos, ES ar atskirų šalių mokslinių tyrimų programos. KU projektas „Patirties partneriai“ finansavo Šarūno Plenaičio vizitą į KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetą, kurio metu lektorius pasidalino savo patirtimi, projektų, kuriuose dalyvavo, rezultatais, būsimų tyrimų krypčių tendencijomis.

Šiuo metu Šarūnas dirba Rostoko Suvirinimo techninio mokymo ir tyrimų institute (Vokietija)  3D spausdinimo skyriaus vadovu. Kodėl suvirinimo institute? Todėl, kad 3D spausdinimas yra suvirinimo modifikacija. Pirmą kartą patekęs į šį institutą kaip KU laivo inžinerijos programos studentas – ERASMUS praktikantas, Šarūnas susipažino su suvirinimo technologijomis ir jų kokybės užtikrinimu, suprato, kad tokia veikla yra perspektyvi ir gerai apmokama. Baigęs studijas, grįžo į institutą ir toliau mokėsi, taip pat ir vokiečių kalbos, nes reikėjo atlikti pramonės užsakymus, dalyvauti  mokslo ir tyrimų projektuose, gilintis į lazerio technologijas, sparčiai tuo metu žengiančias į Vokietijos pramonę. Baigęs tarptautinio suvirinimo inžinieriaus kursus, pats pradėjo mokyti būsimus inžinierius. Šią vasarą Šarūnas planuoja išlaikyti egzaminus ir gauti sertifikatą adityvinės gamybos inžinierių rengimui.

3D spausdinimo technologijos pasaulyje vystosi taip greitai, kad nepakanka nei mokslininkų, nei konstruojančių gaminius inžinierių, nei kokybės inspektorių. Ir mokytojų inžineriniam personalui rengti dar nėra, todėl Šarūnas bus vienas iš pirmųjų mokytojų Europoje.