LT   |   EN      Mano KU   |   
Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė Klaipėdoje

erdvelaivis_zeme_2016

2016 m. rugsėjo 8–16 dienomis vyks tryliktasis mokslo festivalis „ErdvėlaivisŽemė“.Festivalio geografija kasmet plečiasi: šiemet renginiai vyks jau keturiolikoje Lietuvos miestų ir rajonų, tame tarpe ir Klaipėdoje. Dalyvių susidomėjimas festivalio renginiais taip pat džiuginantis. Renginio organizatorių duomenimis festivalyje kasmet apsilanko 30 000 vaikų ir moksleivių. O ateinančiais metais, kuomet festivalio metu planuojama suorganizuoti tarptautinę Mokslo mugę, tikimasi dar didesnio susidomėjimo.

Festivalio tikslas – sudominti vaikus ir moksleivius mokslo pasauliu per praktinius užsiėmimus, kuriuos veda mokslininkai, tyrėjai ir specialistai mokslo ir studijų institucijose, mokslinių tyrimų laboratorijose, centruose bei mokyklose. Į festivalio renginius vis aktyviau įsijungia ir verslo įmonės, kviečiančios moksleivius susipažinti su mokslo ir technologijų taikymu versle, sužinoti apie perspektyvias profesijas.

Klaipėdoje moksleiviai kviečiami apsilankyti 30-tyje renginių, kurių didžioji dalis vyks Klaipėdos universitete bei artimai su universitetu bendradarbiaujančiose jūrinio sektoriaus verslo įmonėse. Mokiniai lankysis užsiėmimuose Jūrų technologijų ir gamtos mokslų fakultete, Jūros tyrimų atviros prieigos centro laboratorijose, Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje Kopgalyje, AB „Vakarų laivų gamykla“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje, plaukdami laivu „Venus S“ apžiūrės uostą ir sužinos kaip Klaipėdos universitete rengiami jūrinio sektoriaus specialistai.

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ – vieta, kurioje lengva įsitikinti, kaip teorija virsta praktika. Kaip mokslo išradimai ir originalios idėjos tampa naudingais produktais, ir kaip XXI amžiuje mokslo ir verslo sąjunga spartina visuomenės pažangą.

Ši iniciatyva prisideda prie STEAM (STEAM – angl. Science, Technnology, Engineering, Art (creative activities), Mathematics) mokslų populiarinimo Lietuvoje.