LT   |   EN      Mano KU   |   
Kvietimas į metodologinį seminarą „Mokslo ir meno komunikacija“. Balandžio 28 d.

Balandžio 28 d. (ketvirtadienį) 17 val. kviečiame į KU mokslininkų organizuojamą metodologinį seminarą-pokalbįMokslo ir meno komunikacija“

Kiek moksle yra meno ir kiek mene yra mokslo?  Intuityviai jaučiame, kad šios dvi sritys egzistuoja kaip savarankiškos sistemos su savitomis taisyklėmis, tačiau pastebime, kad šiuolaikinis menininkas vis labiau artėja prie mokslo, o mokslininkas savo veikloje dažnai priverstas pasitelkti meno sričiai būdingus sprendinius. Kaip vyksta menininkų ir mokslininkų dialogas? Kokie esminiai komunikacijos principai egzistuoja tarp mokslininkų ir menininkų? Nuomonių yra įvairių. Ir jos turi pagrindo, nes menininko mąstymo būdas yra kitoks negu mokslininko. Kartais iracionalus, intuityvus menininko mąstymas lemia nestandartinius sprendimus moksle, o mokslininko racionalus, analitinis mąstymas neretai verčia įsiklausyti meno atstovus.

Nagrinėjama tema turėtų būti aktuali ir mokslo, ir meno atstovams, ieškant atsakymo, kaip užtikrinti mokslininkų bei menininkų efektyvų dialogą bei sudaryti sąlygas žinių ir patirties mainams.

Į šiuos ir panašius klausimus atsakys bei tyrimų rezultatais Norvegijoje pasidalins Socialinių pokyčių studijų centro mokslo darbuotoja, HUMF Baltų filologijos katedros lektorė dr. Giedrė Strakšienė.

Maloniai kviečiame visus mokslininkus ir menininkus į susitikimą.

Vieta: Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas (H.Manto g. 84)

 

Metodologinių seminarų ciklas „Iš mūsų mokslo skrynių“

Šis renginys tęsia metodologinių seminarų-diskusijų ciklą „Iš mūsų mokslo skrynių“, į kurį kviečiame visų sričių KU mokslininkus pasidalinti savo pasiekimais, kasdieniais rūpesčiais ir tyrinėjimų medžiaga.

KU mokslo bendruomenė turi nemažą intelektualinį potencialą, bet intensyvumo ir skubos reikalaujantis akademinis gyvenimas sukuria gan paradoksalią situaciją. Atviros komunikacijos galimybės ir projektinė veikla mums leidžia lengvai įsitraukti į globalius bei specializuotus mokslininkų tinklus, kurie įgalina ir didina pavienių tyrėjų ar jų grupių savarankiškumą universiteto viduje. Tačiau globali komunikacija individualiuose socialiniuose tinkluose ir augantis savarankiškumas veda prie fragmentacijos, kai greta dirbantys kolegos menkai žino, ką veikia kiti, o pats universitetas tampa smulkių ir menkai tarpusavyje bendraujančių mokslininkų sambūriu. Tokioje situacijoje mūsų tyrinėjimai, pasiekimai, ilgai rinkti duomenys ar įsigyta įranga dažnai kaip intelektualinis turtas atgula į mūsų „mokslo skrynias“, kurias būtina atverti kitiems bei supažindinti su jų turiniu.

Metodologinių seminarų-diskusijų ciklas „Iš mūsų mokslo skrynių“ yra atviras forumas, neturintis griežtos formos. Tai platforma, kur įvairių sričių mokslininkai ir jų grupės reguliariai galėtų pasidalinti informacija apie savo tyrimus, paviešinti vykdomus projektus, papasakoti apie disponuojamus duomenis bei įrangą, sužinoti, ką įdomaus ir prasmingo veikia kolegos, pasidalinti savo pasiekimais ir rūpesčiais. Tai yra susitikimai, kurie galėtų paskatinti glaudesnį bendradarbiavimą universiteto viduje, šalimais atrasti įdomius bendraminčius bei partnerius bendriems tyrimams, pasinaudoti jau sukauptu įdirbiu. Kitaip sakant, kviečiame geriau pažinti vienas kitą.

Seminarai planuojami kas antrą savaitę, ketvirtadieniais. Seminarų pradžia – 17 val.

Visus KU mokslininkus kviečiame aktyviai siūlyti temas seminarams ir įdomiai pristatyti savo tyrinėjimus. Siūlymus siųskite el. paštu: liutauras.kraniauskas@gmail.com; silva.pocyte@gmail.com

 

Koordinatoriai:

Socialinių pokyčių studijų centras

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas

 

Kitas renginys

Kitas seminaras planuojamas gegužės 12 d. Tema bus patikslinta.

 

Ankstesnių seminarų temos

Nusikaltimų geografija Klaipėdoje 1990-2010 m. (2015 m. rugsėjo 24 d.)

Mokslo žemėlapiai: visi mes sužymėti, visi suklasifikuoti… (2015 m. spalio 8 d.)

Biologinės invazijos globalių pokyčių laikmetyje (2015 m. spalio 22 d.)

Viduramžių Klaipėdos tyrimai (2015 m. lapkričio 5 d.)

Apie T. Grotthuss mechanizmą, elektrochemiją ir jos raidą Lietuvoje (2015 m. lapkričio 19 d.)

Kada žmogus suauga? (2015 m. gruodžio 3 d.)

Darnus vadovavimas: mitas ar tikrovė? (2016 m. balandžio 14 d.)

Kalendorius

<< Lap 2020 >>
PATKPŠS
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Artėjantys renginiai

Studijos Mokslas Paslaugos Kursai