LT   |   EN      Mano KU   |   
KU mokslininkų stažuotė Rostoko Suvirinimo techninio mokymo ir tyrimų institute (Vokietija)

Projektas „Patirties partneriai“ finansavo KU mokslininkų Rimos Mickevičienės, Artūro Tadžijevo ir Mariaus Vasyliaus stažuotę į Rostoko Suvirinimo techninio mokymo ir tyrimų institutą (Rostock SLV) 2019 m. balandžio 15-17 dienomis. Programoje buvo numatyti ne tik susitikimai su instituto vadovais bei adityvinės gamybos procesų demonstravimas mokslinėse laboratorijose, bet ir vizitai į kitas mieste įsikūrusiais laboratorijas. Turtingos, kas pusę metų kokia nors įranga atnaujinamos laboratorijos, dešimtys didelio biudžeto mokslo tyrimų projektų ir užsakomųjų darbų tiek instituto pajėgomis, tiek bendradarbiaujant su Rostoko universiteto Life, Light & Matter (LL&M) padaliniu, – tai daro įspūdį ir sklaido abejones, kad adityvinė gamyba tarnaus tik nedideliam pramonės segmentui. Maloniai stebina ir tai, kad Rostoko miesto bei regiono savivaldybės taip pat finansuoja mokslinius tyrimus, norėdama pritraukti investicijas, išlaikyti vietinės pramonės konkurencingumą, bei didinti įmonių produktyvumą. Gal šią patirtį perims su laiku ir Klaipėda?

Labai patiko susitikimas su Clemens Lieberwirth, dirbančiu Rostoko universiteto start-up Aim3D. Magistrantūros ir doktorantūros studijų metu atlikti originalios 3D spausdinimo technologijos tyrimai išaugo į savarankišką įmonę, kuri rinkai teikia 3D spausdinimo įrangą gebandžia spausdinti metalines bei nemetalines medžiagas.

Apžiūrėjome ir turtingą Rostoko universiteto mokslo ir studijų laboratorijų bazę, kurioje gali mokytis ir KU studentai, nes KU turi ERASMUS sutartį su šiuo universitetu. Vokiečių inžinerinė mokykla yra viena geriausių pasaulyje, todėl siūlytume KU studentams važiuoti semestrui ar metams. Rostock SLV priima ir praktikai. Šią vasarą ten vyksta Vestina Masiulytė, Laivo inžinerijos programos trečiakursė, kuri porą mėnesių dirbs institute kartu su Rostoko universiteto praktikantais.

Vizito pabaigoje vyko diskusijos dėl galimų bendrų KU ir SLV Mecklenburg-Vorpommern projektų. Jos bus pratęstos, kai Rostock SLV vadovai apsilankys Klaipėdos Universitete šį birželį. Adityvinė gamyba – tai ne tik spausdinimas, tai ir detalių, mazgų ar visų gaminių projektavimas, inspekcija, kokybės užtikrinimas, atspausdintų gaminių mechaninių savybių, tribologiniai tyrimai. Technologijos vystosi taip greitai, kad trūksta standartų, gerosios patirties ir specialistų, mokomosios medžiagos, todėl reikia sutelkti pajėgas adityvinės gamybos plėtrai.